5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem

Chcete, aby vaše bydlení mělo šmrnc a každý host byl na návštěvě u vás ohromen? Tajemství okouzlující terasy tkví v dokonalém sladění interiéru a exteriéru pomocí vnitřních a venkovních dlažeb neotřelých vzhledů. My v M.B.KERAMICE vám přinášíme několik tipů, jak na to.

tmavá venkovní dlažba imitace kamene

Nápaditý dům, v němž se vyjímá dlažba ve stejném designu v obývacím pokoji i na přilehlé venkovní terase. Anebo ložnice, která díky dlažbě perfektně ladí s balkonem. Chcete mít bydlení jako z rukou prvotřídního designéra? Zkušený prodejce vám poradí, se kterými dlažbami vtisknete vašemu interiéru a exteriéru jednotný styl podle vašeho gusta.

Oceníte design i různé způsoby pokládky

  • V interiéru se používá dlažba s tloušťkou 1 cm,
  • pro exteriér, vám doporučujeme dlažby s tloušťkou 2 cm.

Dlažby spojuje stejný design. Liší se pouze způsobem pokládky. Zatímco interiérovou dlažbu je vždy potřeba lepit, tu exteriérovou s tloušťkou 2 cm je nejvhodnější položit bez použití lepidla:

  • na terče,
  • do trávy,
  • či štěrku.

Přinese vám to neocenitelnou výhodu: dlažbu kdykoliv snadno rozeberete a znovu složíte. Více se o 2cm dlažbách dozvíte v příručce, kterou pro vás připravil náš odborný tým. Zjistíte, jaké venkovní dlažby jsou na trhu, jejich cenové rozpětí, kam se jaká dlažba hodí a další zajímavosti.

venkovní dlažba imitace kamene 

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online

5 tipů pro váš byt, dům či venkovskou chalupu

Dopřejte si kouzlo venkova

Zařizujete dům či chalupu a máte rádi venkovskou pohodu? Zvolte dlažbu Nau, která věrně imituje dřevo. Až natolik, že působí jako jedinečné mistrovské dílo. Každý detail – škrábance, známky opotřebení, stopy po hoblování a řemeslném zpracování, výrobce pečlivě zkoumal, aby vytvořil jedinečné desky, které mají originální vzhled a vyvolají silné emoce. Jejich krása vynikne v obýváku, na balkoně, ve vjezdu do garáže či jako dlažba na terasu.

venkovní 2cm dlažba imitace dřeva Nau

Podlehněte modernímu stylu města     

Bydlíte v bytě a líbí se vám dlažba v chladnějších „městských“ tónech? Pak vás zaujmou dlažby s imitací betonu a cementové stěrky, jakou je například Urbanature. Skvěle se bude hodit i do industriálně laděných bytů, které navozují atmosféru továrních hal. 1cm dlažbu položte třeba do kuchyně a z 2cm venkovní dlažby vytvořte venkovní terasu.

venkovní 2cm dlažba Urbanature

Kámen vás nikdy neomrzí

Pokud máte rádi jednoduchý a moderní styl, jistě vás okouzlí dlažba Lake Stone, ze které dýchá 400 let stará historie přírodních kamenů vytěžených v Anglii. Kámen je na poli designu stálicí, která vás díky svému originálnímu provedení neomrzí ani po letech. 1cm dlažba se bude krásně vyjímat třeba v obývacím pokoji a z 2cm venkovní dlažby vykouzlíte místo k opalování či japonský chodník.

venkovní 2cm dlažba imitace kamene Lake Stone

Vyzkoušejte něco jedinečného  

Máte vytříbený vkus a hledáte dlažbu, kterou vám sousedé budou závidět? Pak vás jistě oslní dlažba Carpet, která získala na mnoha výstavách ocenění od odborníků. Svým provedením vychází vstříc především milovníkům vintage stylu, protože povrch dlaždic vytváří dojem starožitného, na mnoha místech opotřebovaného orientálního koberce. Když tuto dlažbu položíte do interiéru i jako venkovní dlažbu na terasu, vaše bydlení nebude možno nazvat jinak než dokonalé.

neobvyklá venkovní dlažba

Vzory udělají radost dětem

Budete ve vašem interiéru i exteriéru trávit většinu času s dětmi a hledáte něco hravého? Trefou do černého bude dlažba Tex. Kromě základní jednobarevné dlaždice nabízí také dekorovanou dlažbu - obsahuje 16 odlišných dekorů, které jsou různě promíchány v krabicích. Děti budou nadšené, protože tyto veselé a poutavé vzory je budou přímo vybízet ke hře.

neotřelá venkovní 2cm dlažba Tex

Originální publikaci článku na portále Blesk.cz v rubrice Rádce najdete zde.

Související články: 
5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem
Dlažba na terasu: Jaké jsou příklady cen? A na kolik peněz vyjde pokládka?
Protiskluzná dlažba na terasu: Proč je důležité pečlivě zvážit stupně protiskluznosti?
Proč je 2cm keramická dlažba pro terasy v patře a balkony tím nejlepším řešením?
Jak co nejlépe vybrat obklady a dlažbu do interiéru?