Dlažba a obklad v imitaci betonu přináší do interiéru mnoho barev, vzorů i povrchů

Dlažby a obklady v imitaci betonu mají mnoho tváří. Ani zdaleka to nejsou jen jakési „šedé myšky“, jak by se někdo mohl domnívat. Právě naopak. V interiéru, včetně koupelny, se může stát obklad a dlažba v designu betonu hvězdou světového formátu. Betonové dlaždice mají řadu barev a povrchů, dají se k nim pořídit také různé dekorativní obklady. Každý betonový interiér tak může být jiný a jedinečný. Kde všude se dají obklady a dlažby imitující beton využít? Jaké mohou mít podoby a pro jaké styly bydlení se hodí? Jak se betonové dlaždice udržují? Následující řádky vám odpoví na tyto i další otázky.

Získat spoustu inspirace a prohlédnout si atraktivní designové fotografie, můžete na našich stránkách v sekci Dlažby imitace betonu. Inspiraci pro koupelny s betonovým nádechem najdete na Obklady do koupelny v imitaci betonu.

Některé obklady a dlažby imitující beton – v různých barvách a vzorech, máme skladem k okamžitému odběru.

Co se v tomto článku dozvíte?

  1. Že každá dlažba a obklad v imitaci betonu může mít jiný design. Jaké jsou příklady vzorů a barev?
  2. Příklady možností využití dlažby a obkladu imitující beton v interiéru
  3. Umyvadlo z betonových dlaždic? I takové jsou trendy v koupelnách
  4. Že řada dlažeb a obkladů v imitaci betonu je rektifikovaná. Jaké 3 hlavní výhody to přináší?
  5. Že údržba dlaždic v imitaci betonové stěrky je mnohem jednodušší než údržba pravých betonových podlahDlažba v imitaci betonu Glocal může mít nejen krémovou nebo šedou, ale také další barvy.

Každá dlažba a obklad v imitaci betonu může mít jiný design. Jaké jsou příklady vzorů a barev?

Beton je jako stavební materiál známý již zhruba 7000 let, v průběhu staletí se měnil jeho design i možnosti využití. Někdo by si mohl myslet, že beton může být i dnes jen šedý a fádní. Jak hluboce by se ale spletl! V současných interiérech sklízejí úspěchy zejména obklady a dlažby v imitaci betonu. Dnešní betonové dlaždice, vyrobené nejmodernějšími digitálními technologiemi, opravdu nejsou jen šedé, ale mohou mít řadu jiných barev a vzorů. Využití nacházejí jak na podlaze, tak na stěně, kde plní funkci pohledového betonu.

Obklady s betonovým designem i dlažby mohou mít například tyto barvy:

hnědou, oranžovou, krémovou, béžovou, zelenou, modrou, černou nebo jinou barvu


Dlažba v imitaci betonové stěrky Lemmy může mít nejen zelenou barvu. Dlaždice mají luxusní design.

součástí základního obkladu a dlažby imitující beton mohou být: dlaždice s geometrickými, patchworkovými nebo jinými vzory


Součástí kolekce obkladu a dlažby imitující beton New Concrete jsou také keramické dekorace v patchwork stylu.

i povrch dlaždic může být různý: například matný, lesklý či leštěný


Dlaždice v imitaci beton Regeneration
mohou mít také leštěný povrch.  I takto může vypadat pohledový beton.

Dlažby a obklady do interiéru, nejen ty v designu betonové stěrky, by měly splňovat i určité technické vlastnosti. Vybírat je tedy třeba nejen podle vzhledu, ale i dalších parametrů – v závislosti na tom, do jaké místnosti plánujete „betonové“ dlaždice pokládat. Více se dočtete v článcích Jak vybrat obklady a dlažbu do interiéru a Jak vybrat obklady a dlažbu do koupelny.


Dlažba imitující beton Glance může mít také černou barvu.  

Keramické dlaždice s betonovým designem jsou vhodné také do exteriéru. Pro terasy, balkony či prostranství k bazénům jsou lepším řešením než dlažba z pravého betonu. Proč? To se dozvíte v článku Výhody venkovní dlažby v imitaci betonu.


Venkovní dlažba imitující betonovou stěrku Officine má také interiérovou variantu ve stejném designu.

Příklady možností využití dlažby a obkladu imitující beton v interiéru

Právě díky tomu, že keramické dlaždice imitující beton mají mnoho barev, vzorů a povrchů, mohou zazářit v interiéru jakéhokoliv stylu – od moderního až minimalistického přes vintage a rustikální až po industriálně zařízené bydlení s atmosférou továrních hal.


Dlažba imitující beton Memory Mood je inspirována ručně vyráběnými cementovými dlaždicemi a je vhodná pro moderní, rustikální nebo vintage interiéry.

Kde všude se dají dlaždice v designu betonu, kromě podlahy, využít například?

jako obklad kolem krbu


Dlaždice Beton budou vypadat zajímavě nejen kolem krbu.

jako obklad za komodou


Dekorace z keramiky, které se dají pořídit k dlažbě imitující beton Medley, budou vypadat na stěně efektně.

jako obklad k vytvoření samostatné pohledové zdi, která může sloužit jako dělící příčka


Dlaždice imitující beton Highway – jsou na podlaze a je z nich vytvořena také pohledová zeď.

A to je jen malé procento z ohromných možností využití dlaždic v imitaci betonu. Nejkrásněji bude obklad a dlažba v imitaci betonové stěrky v interiéru vypadat tehdy, když se zkombinuje s dalšími obklady a dlažbami, zejména v imitaci přírodních materiálů. Jako například s dlažbou v imitaci dřeva nebo s dlažbou v imitaci kamene.


Dlažba v imitaci betonu Hi-tech v kombinaci s dlažbou v imitaci dřeva.

Budete chtít další inspiraci, jak se dají betonové dlaždice využít v interiéru? Anebo jaký vzor či barva obkladu a dlažby imitující beton by byl dokonalý přímo pro váš interiér? Kontaktujte nás online i ve večerních hodinách, kde vám naši specialisté poskytnou spoustu inspirace a rad. Mohou vám také zaslat fotografie realizací našich zákazníků, kteří dali ve svých interiérech zelenou dlažbám a obkladům v imitaci betonové stěrky.


I takovéto dekorace se dají pořídit k obkladu do koupelny v imitaci betonové stěrky. Na obrázku je obklad a dlažba v dekoru betonu Urbanature.

Umyvadlo z betonových dlaždic? I takové jsou trendy v koupelnách

Krásné barvy a vzory dlaždic v imitaci betonu vyniknou samozřejmě také v koupelnách. V nich jsou ale trendy ještě o krok dále – z betonových dlaždic se vyrábějí také umyvadla, skříňky pod umyvadlo a další doplňky a příslušenství do koupelen. Betonový design tak může vynikat v celé koupelně.


I takto může vypadat umyvadlo, vyrobené z dlaždic v imitaci betonu.

Inspiraci získáte ve video rozhovoru s exportním ředitelem společnosti Mirage Alessandrem Bianchi o  výrobě umyvadel či nábytku na zakázku. Rozhovor je zaměřený na dokonalé sladění koupelen nejen pomocí dlaždic v imitaci betonu, ale také jiných materiálů – například z dlažeb v imitaci mramoru.  

Chtěli byste další inspiraci? Kontaktujte nás a rádi dle vašich představ a přání navrhneme, jak ve vaší koupelně sladit koupelnové vybaveníobklady a dlažbou do koupelny.


Obklad do koupelny Haiku vypadá skvěle. Podlaha se dá vytvořit také třeba z dlaždic v patchwork stylu. Je to luxusní design s nádechem retra.

Řada dlažeb a obkladů v imitaci betonu je rektifikovaná. Jaké 3 hlavní výhody to přináší?

Dlažby a obklady imitující beton jsou většinou rektifikované. To znamená, že se dají pokládat jen s minimální spárou – 1 až 2 mm.

  • tím, že dlaždice budou těsně vedle sebe, bude interiér působit uceleným dojmem
  • místnost se bude skvěle udržovat. Protože méně spár znamená i méně míst, ve kterých by se mohly usazovat nečistoty
  • minimální spáry – rektifikace, jsou samozřejmostí zejména u velkých formátů obkladů a dlažeb. Na velkých dlaždicích vynikne betonový design mnohem dokonaleji než na menších rozměrech dlaždic. Inspirujte se na Velkoformátové obklady a dlažby do interiéru v imitaci betonové stěrky.


Velkoformátová dlažba a obklad Urbanature.

Údržba dlaždic v imitaci betonové stěrky je mnohem jednodušší než údržba pravých betonových podlah

Podlahy z pravého betonu se dnes nacházejí zejména v exteriérech. V interiérech se využívají jen minimálně, a to zejména k vytvoření pohledových zdí. Důvodem jsou omezené designové možnosti, a také horší údržba. Když se na betonovou podlahu vylije třeba olej nebo víno, jejich odstranění může dát pořádně zabrat. Nečistoty se mohou dostat do mikropórů v betonu. O pravý beton je třeba náležitě pečovat – voskovat ho a impregnovat.


Dlažby v imitaci betonu se dobře udržují v soukromých i komerčních interiérech. Na obrázku je dlažba v imitaci betonové stěrky Motion.

Kdežto obklady a dlažby v imitaci betonu se těší velké popularitě v exteriérech i v interiérech. Protože mají nejenže široké designové možnosti, ale také se velmi snadno udržují.  Stačí je vytírat prostředkem na keramickou dlažbu. Pokud se vám líbí betonový design a nechcete se příliš zabývat údržbou, povrch dlaždic v imitaci betonu bude na stěně či na podlaze trefou do černého.

 

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.