M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Keramická dlažba na terasu vám oproti betonové přinese řadu výhod

29.01.2019

Keramická nebo betonová dlažba na terasu, balkon, či do zahrady? Kladete si otázku, která bude lepší? Přinášíme vám několik důležitých faktů, které vás přesvědčí, že pro venkovní prostory je keramická venkovní dlažba o tloušťce 2 cm lepším řešením, než betonová dlažba.

Již znáte vlastnosti venkovní dlažby o tloušťce 2 cm a sháníte ji ve vzhledu, který se vám bude líbit? Podívejte se na 2cm dlažby na terasy, kde najdete spoustu fotografií krásných 20 mm dlažeb v imitaci dřeva, betonu, kamene a mnoha dalších designech.

 keramická 2cm dlažba imitace dřeva na terasu

Jaké jsou základní výhody keramické dlažby o tloušťce 2 cm oproti betonové dlažbě?

    • Menší zatížení terasy či balkonu v patře. Keramická dlažba na terasu i betonová (teracová) dlažba mají vysokou pevnost a odolnost. Keramická dlažba na terče má však na výšku pouhých 20 mm, kdežto běžná betonová dlažba má výšku 33 až 50 mm. Z toho vyplývá, že keramická dlažba zatíží například terasu či balkon v patře méně. Je výrazně lehčí, váží cca. 45 kg/m².
    • Úspora výšky podlahy. Při pokládce dlažby na terče vám keramická dlažba o tloušťce 2 cm přinese oproti betonové dlažbě také úsporu výšky podlahy. Je to velkým plusem zejména tam, kde se řeší každý centimetr z hlediska konstrukční výšky.
    • Snadnější údržba. Keramická venkovní dlažba do sebe nenasákavá vodu a v rámci údržby ji stačí umýt vodou. Betonová dlažba se po určité době může začít špinit a je třeba ji vyčistit, a pak impregnovat.
    • Mnoho krásných designů. Keramická dlažba na terasu má oproti betonové mnoho krásných designů - imitaci dřeva, betonu či kamene a mnoho dalších. Samozřejmostí je jak moderní, tak rustikální vzhled dlaždic a zajímavé dekory.

Sladění interiéru a exteriéru. Keramická venkovní dlažba má oproti betonové dlažbě i interiérovou variantu dlažby o tloušťce 1 cm. Mnoho dodavatelů nabízí interiérovou 1 cm dlažbu a exteriérovou 2 cm variantu dlažby ve shodném designu. Můžete tak perfektně sladit interiér s exteriérem, například obývák a venkovní zahradu. O tom, jak vytvořit bydlení jako z rukou špičkového designéra si přečtěte v článku 5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem.

 keramická 2cm venkovní dlažba na terasu

Terasovou dlažbu položíte do trávy, štěrku nebo na terče

Jak keramickou 20 mm venkovní dlažbu, tak betonovou dlažbu lze položit třemi způsoby. Velmi rychlé, jednoduché a estetické řešení představuje pokládka těchto venkovních dlažeb na terasu do trávy nebo štěrku. Velmi oblíbenou možností je pokládka terasové dlažby (betonové i keramické) na terče. Jedná o systém suché pokládky dlažby na terasu, což přináší řadu výhod.

Seznámíme vás s benefity pokládky 2 cm keramické dlažby na terče

My v M.B.KERAMICE vám rádi detailně vysvětlíme systém pokládky venkovní dlažby o tloušťce 2 cm na terče. Také vám poradíme, jaké terče budou pro vaši zahradu, balkon či terasu nejvhodnější a spočítáme, kolik jich přesně budete potřebovat.

terče pod venkovní 2cm dlažbu

 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 16:00 vám naši experti odpovídají obratem.

ico small menu