M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Keramická dlažba na terasu vám oproti betonové přinese řadu výhod

Keramická nebo betonová dlažba na terasu, balkon, či do zahrady? Kladete si otázku, která bude lepší? Přinášíme vám několik důležitých faktů, které vás přesvědčí, že pro venkovní prostory je keramická venkovní dlažba o tloušťce 2 cm lepším řešením, než dlažba z betonu.

Znáte již vlastnosti venkovní dlažby o tloušťce 2 cm a sháníte ji ve vzhledu, který se vám bude líbit? Podívejte se na 2cm dlažby na terasy, kde najdete spoustu fotografií krásných 20 mm dlažeb v imitaci dřeva, betonu, kamene a mnoha dalších designech. Sami uvidíte, že venkovní keramická dlažba je do exteriéru hezčí alternativou než betonová, neboli zámková dlažba. 

 keramická 2cm dlažba imitace dřeva na terasu

Venkovní keramická dlažba Noon je lidským okem prakticky nerozeznatelná od pravé dřevěné podlahy. 

Chcete s námi ještě více probrat výhody 2cm keramické dlažby na terasu?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Jaké jsou základní výhody keramické dlažby o tloušťce 2 cm oproti betonové dlažbě?

    • Menší zatížení terasy či balkonu v patře. Keramická dlažba na terasu i betonová dlažba mají vysokou pevnost a odolnost. Keramická dlažba na terče má však na výšku pouhých 20 mm, kdežto běžná dlažba z betonu má výšku 33 až 50 mm. Tento rozdíl v tloušťce se projevuje také ve hmotnosti. Zatímco keramická dlažba váží cca. 45 kg/m², váha betonové dlažby se pohybuje okolo 100 kg/m². Z toho vyplývá, že keramická dlažba zatíží terasu či balkon v patře mnohem méně než dlažba z betonu. O nesporných výhodách pokládky 2cm venkovní dlažby na terasy v patře a balkony si můžete přečíst zde.

Dlažba na terasu, balkon, či zahradu Stockholm  
Keramická dlažba zatíží terasu či balkon v patře méně než dlažba z betonu. Na obrázku je venkovní dlažba Stockholm

    • Úspora výšky podlahy. Při pokládce dlažby na terče vám keramická dlažba o tloušťce 2 cm přinese oproti betonové dlažbě také úsporu výšky podlahy. Je to velkým plusem zejména tam, kde se řeší každý centimetr z hlediska konstrukční výšky.
    • Snadnější údržba. Keramická venkovní dlažba do sebe nenasákne vodu a v rámci údržby ji stačí umýt vodou. Beton se po určité době může začít špinit a je třeba ho vyčistit, a pak impregnovat. S údržbou keramické venkovní dlažby úzce souvisí i jedna velmi důležitá vlastnost, kterou je protiskluznost. Více se dozvíte v tomto článku. Zároveň se zde dočtete, do jakých prostor jsou určité stupně protiskluznosti vhodné. Keramická dlažba se bude oproti betonové dlažbě neboli zámkové dlažbě lépe udržovat také na schodech. V našich showroomech nebo také online vám rádi detailně vysvětlíme, proč je vhodnější použít na schody keramickou dlažbu. 

Venkovní dlažba Sundeck v imitaci dřevaVenkovní keramická dlažba se bude dobře udržovat také na schodech. Na fotografii je keramická dlažba Sundeck v imitaci dřeva.  

    • Širší výběr krásných designů. Keramická dlažba na terasu má oproti betonové dlažběmnoho krásných designů - imitaci dřeva, betonu či kamene a další. Samozřejmostí je jak moderní, tak rustikální vzhled venkovních dlaždic a zajímavé dekory. Zajímají vás ceny venkovních 2cm dlažeb? Orientační přehled o cenách dlažeb na terasu na konkrétních produktech si můžete udělat v článku Dlažba na terasu: Jaké jsou příklady cen? A na kolik peněz vyjde pokládka

Venkovní dlažba Hills v imitaci kamene  venkovní dlažba Urbanature
Vlevo - venkovní 2 cm dlažba Hills s dokonalou strukturou kamene.
Vpravo - keramická dlažba v jemné imitaci betonu, venkovní dlažba Urbanature. Líbí se Vám tento design betonu? Keramická dlažba má na rozdíl od betonové dlažby více hezkých designů.

    • Sladění interiéru a exteriéru. Keramická venkovní dlažba má oproti betonové dlažbě neboli zámkové dlažbě i interiérovou variantu o tloušťce 1 cm. Mnoho dodavatelů nabízí interiérovou 1 cm dlažbu a exteriérovou 2 cm variantu ve shodném designu. Můžete tak perfektně sladit interiér s exteriérem, například obývák s venkovní zahradou. O tom, jak vytvořit bydlení jako z rukou špičkového designéra si přečtěte v článku 5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem.

 keramická 2cm venkovní dlažba na terasu

Venkovní keramická dlažba Carpet je jednou z těch v našem sortimentu, která má 1cm i 2cm variantu pro sladění interiéru a exteriéru. 

Venkovní terasovou dlažbu položíte do trávy, štěrku nebo na terče

Jak keramickou 2cm venkovní dlažbu, tak betonovou dlažbu lze položit třemi způsoby. Velmi rychlé, jednoduché a estetické řešení představuje pokládka těchto venkovních dlažeb na terasu do trávy nebo do štěrku. Více si můžete přečíst v článku Dlažba na zahradu o tloušťce 2 cm nabízí krásný design a různé možnosti pokládky. Velmi oblíbenou možností je pokládka terasové keramické dlažby i betonové dlažby na terče. Jde o systém suché pokládky dlažby na terasu, což přináší řadu výhod. Jakých? Inspirujte se třeba příběhem našeho zákazníka, který svou vysněnou dlažbu na terasu hledal dva roky a nakonec zvolil keramickou dlažbu na terče.  

Keramická dlažba o tloušťce 2 cm se dá položit do trávy, do štěrku nebo na terče. 

Seznámíme vás s benefity pokládky 2 cm keramické dlažby na terče

My v M.B.KERAMICE vám rádi detailně vysvětlíme systém pokládky venkovní dlažby o tloušťce 2 cm na terče. Také vám poradíme, jaké terče budou pro vaši zahradu, balkon či terasu nejvhodnější a spočítáme, kolik jich přesně budete potřebovat pro vaši dlažbu na terasu. Pokud se chcete o terčích a jejich rozdělení dozvědět víc, přečtěte si článek Použití terčů při pokládce venkovní dlažby je chytrým řešením pro terasu, balkon či zahradu.

terče pod venkovní 2cm dlažbu

Některé terče pro pokládku keramické dlažby o tloušťce 2cm se dají výškově nastavit. 

Krásné přírodní designy skvěle vyniknou na keramických dlažbách ve velkých formátech 

Pokud to prostorové možnosti vaší terasy či balkonu dovolí, zvolit můžete venkovní keramickou dlažbu ve velkém formátu. Jako například v rozměrech 45x90 cm, 40x120cm, 60x120 cm a v dalších formátech. Proč zvolit do exteriéru právě velkoformátovou dlažbu? Především proto, že konkrétní design kamene, betonu či dřeva – jejich struktura a celkové provedení, mnohem lépe vyniknou na venkovních dlaždicích ve velkých formátech. Řada velkoformátových dlažeb má cenu srovnatelnou s dlažbami do exteriéru menších rozměrů. 

Chcete se o velkoformátových dlažbách a jejich neocenitelných výhodách dozvědět víc? Přečtěte si článek zde.  

Venkovní dlažba Discover 
Venkovní keramická dlažba Discover je jednou z těch, která může mít také velký formát, konkrétně 60x120 cm.  

 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 16:00 vám naši experti odpovídají obratem.

ico small menu