M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Keramická dlažba na terasu vám oproti betonové přinese řadu výhod

Keramická nebo betonová dlažba na terasu, balkon, či do zahrady? Kladete si otázku, která bude lepší? Přinášíme vám několik důležitých faktů, které vás přesvědčí, že pro venkovní prostory je keramická venkovní dlažba o tloušťce 2 cm lepším řešením, než dlažba betonová.

Znáte již vlastnosti venkovní dlažby o tloušťce 2 cm a sháníte ji ve vzhledu, který se vám bude líbit? Podívejte se na 2cm dlažby na terasy, kde najdete spoustu fotografií krásných 20 mm dlažeb v imitaci dřeva, betonu, kamene a mnoha dalších designech.

 keramická 2cm dlažba imitace dřeva na terasu

Chcete s námi ještě více probrat výhody 2cm keramické dlažby na terasu?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Jaké jsou základní výhody keramické dlažby o tloušťce 2 cm oproti betonové dlažbě?

    • Menší zatížení terasy či balkonu v patře. Keramická dlažba na terasu i betonová dlažba mají vysokou pevnost a odolnost. Keramická dlažba na terče má však na výšku pouhých 20 mm, kdežto běžná betonová dlažba má výšku 33 až 50 mm. Tento rozdíl v tloušťce se projevuje ve hmotnosti, zatímco keramická dlažba váží cca. 45 kg/m², její betonová alternativa se pohybuje okolo 100 kg/m². Z toho vyplývá, že keramická dlažba zatíží terasu či balkon v patře mnohem méně. O nesporných výhodách pokládky 2cm venkovní dlažby na terasy v patře a balkony si můžete přečíst zde.
    • Úspora výšky podlahy. Při pokládce dlažby na terče vám keramická dlažba o tloušťce 2 cm přinese oproti betonové dlažbě také úsporu výšky podlahy. Je to velkým plusem zejména tam, kde se řeší každý centimetr z hlediska konstrukční výšky.
    • Snadnější údržba. Keramická venkovní dlažba do sebe nenasákne vodu a v rámci údržby ji stačí umýt vodou. Betonová dlažba se po určité době může začít špinit a je třeba ji vyčistit, a pak impregnovat. S údržbou keramické venkovní dlažby úzce souvisí i jedna velmi důležitá vlastnost, kterou je protiskluznost. Více se dozvíte v tomto článku. Zároveň se zde dočtete, do jakých prostor jsou určité stupně protiskluznosti vhodné.
    • Širší výběr krásných designů. Keramická dlažba na terasu má oproti betonové mnoho krásných designů - imitaci dřeva, betonu či kamene a další. Samozřejmostí je jak moderní, tak rustikální vzhled dlaždic a zajímavé dekory. Zajímají vás ceny venkovních 2cm dlažeb? Orientační přehled o cenách dlažeb na terasu na konkrétních produktech si můžete udělat v článku Dlažba na terasu: Jaké jsou příklady cen? A na kolik peněz vyjde pokládka
    • Sladění interiéru a exteriéru. Keramická venkovní dlažba má oproti betonové dlažbě i interiérovou variantu o tloušťce 1 cm. Mnoho dodavatelů nabízí interiérovou 1 cm dlažbu a exteriérovou 2 cm variantu ve shodném designu. Můžete tak perfektně sladit interiér s exteriérem, například obývák a venkovní zahradu. O tom, jak vytvořit bydlení jako z rukou špičkového designéra si přečtěte v článku 5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem.

 keramická 2cm venkovní dlažba na terasu

Terasovou dlažbu položíte do trávy, štěrku nebo na terče

Jak keramickou 2cm venkovní dlažbu, tak betonovou dlažbu lze položit třemi způsoby. Velmi rychlé, jednoduché a estetické řešení představuje pokládka těchto venkovních dlažeb do trávy nebo štěrku. Více si můžete přečíst v článku Dlažba na zahradu o tloušťce 2 cm nabízí krásný design a různé možnosti pokládky. Velmi oblíbenou možností je pokládka terasové dlažby (betonové i keramické) na terče. Jedná o systém suché pokládky dlažby na terasu, což přináší řadu výhod.

Seznámíme vás s benefity pokládky 2 cm keramické dlažby na terče

My v M.B.KERAMICE vám rádi detailně vysvětlíme systém pokládky venkovní dlažby o tloušťce 2 cm na terče. Také vám poradíme, jaké terče budou pro vaši zahradu, balkon či terasu nejvhodnější a spočítáme, kolik jich přesně budete potřebovat. Pokud se chcete o terčích a jejich rozdělení dozvědět víc, přečtěte si článek Použití terčů při pokládce venkovní dlažby je chytrým řešením pro terasu, balkon či zahradu.

terče pod venkovní 2cm dlažbu

 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 16:00 vám naši experti odpovídají obratem.

ico small menu