Keramická dlažba na terasu vám oproti betonové přinese řadu výhod

Keramická nebo betonová dlažba na terasu, balkon, či do zahrady? Kladete si otázku, která bude lepší? Přinášíme vám několik důležitých faktů, které vás přesvědčí, že je venkovní keramická dlažba o tloušťce 2 cm lepším řešením, než dlažba z betonu.

Znáte již vlastnosti venkovní dlažby o tloušťce 2 cm a sháníte ji ve vzhledu, který se vám bude líbit? Prohlédněte si náš sortiment v sekci 2cm dlažby na terasy, kde najdete spoustu fotografií krásných 20 mm dlažeb v imitaci dřeva, betonu nebo kamene i v mnoha dalších designech. Sami uvidíte, že keramická dlažba je do exteriéru nejen praktičtější, ale také krásnější variantou než betonová, neboli zámková dlažba. 

 keramická 2cm dlažba imitace dřeva na terasu

Venkovní keramická dlažba Noon je lidským okem prakticky nerozeznatelná od pravé dřevěné podlahy. Dlaždice na terase dokonale imitují dřevěná prkna. Tato dlažba v imitaci dřeva má k dispozici i interiérovou variantu tloušťky 1cm.

Chcete s námi ještě více probrat výhody 2cm keramické dlažby na terasu?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Jaké jsou základní výhody keramických dlaždic o tloušťce 2 cm oproti betonové dlažbě?

    • Menší zatížení terasy či balkonu v patře. Keramická terasová dlažba i venkovní betonová dlažba mají vysokou pevnost a odolnost. Keramická dlažba na terče má však na výšku pouhých 20 mm, kdežto dlažba z betonu má výšku 33 až 50 mm. Tento rozdíl v tloušťce se přirozeně projevuje ve hmotnosti. Zatímco keramická dlažba váží cca. 45 kg/m², váha betonových dlaždic se pohybuje okolo 100 kg/m². Z toho vyplývá, že keramická dlažba zatíží kontrukci terasy či balkonu v patře mnohem méně než dlažba betonová nebo zámková. O nesporných výhodách pokládky 2cm venkovní dlažby na terasy v patře a balkony si můžete přečíst zde.

Dlažba na terasu, balkon, či zahradu Stockholm  
Keramická dlažba zatíží terasu či balkon v patře méně než dlažba betonová. Na obrázku je venkovní dlažba Stockholm v betonové imitaci. I tato série dlažeb nabízí interiérovou variantu dlaždic v imitaci betonu v tloušťce 1cm. 

    • Úspora výšky podlahy. Při pokládce dlažby na terče vám keramická dlažba o tloušťce 2 cm přinese oproti betonové či zámkové dlažbě také úsporu výšky podlahy. Je to velkým plusem zejména tam, kde se řeší každý centimetr z hlediska konstrukční výšky.
    • Snadnější údržba. Keramická venkovní dlažba do sebe nenasákne vodu a v rámci údržby ji stačí umýt vodou. Beton se po určité době může začít špinit a je třeba ho vyčistit, a pak impregnovat. S údržbou keramické venkovní dlažby úzce souvisí i jedna velmi důležitá vlastnost, kterou je protiskluznost povrchu. Více se dozvíte v tomto článku. Zároveň se zde dočtete, do jakých prostor jsou určité stupně protiskluznosti vhodné. Keramická dlažba a její povrch se bude oproti betonové dlažbě neboli zámkové dlažbě lépe udržovat také na schodech. V našich showroomech nebo také online vám rádi detailně vysvětlíme, proč je vhodnější použít na schody keramickou dlažbu. 

Venkovní dlažba Sundeck v imitaci dřevaPovrch venkovní keramické dlažby se bude dobře udržovat také na schodech. Na fotografii je realizace, kde byla použita keramická dlažba Sundeck v imitaci dřeva.  

    • Širší výběr krásných designů. Keramická dlažba na terasu má oproti betonové dlažbě mnoho krásných designů - imitaci dřeva, betonu či kamene a další. Betonová dlažba poskytuje mnohem menší výběr vzhledů povrchu. Pro keramické dlaždice je samozřejmostí jak moderní, tak rustikální vzhled venkovních dlaždic a zajímavé dekory. Zajímají vás ceny venkovních 2cm dlažeb? Orientační přehled o cenách realizace dlažeb na terasu na konkrétních produktech si můžete udělat v článku Dlažba na terasu: Jaké jsou příklady cen? A na kolik peněz vyjde pokládka

Venkovní dlažba Hills v imitaci kamene  venkovní dlažba Urbanature
Vlevo - venkovní 2 cm dlaždice Hills s dokonalou strukturou kamene.
Vpravo - terasa s keramickou dlažbou v jemné imitaci betonu, venkovní dlažba Urbanature. Líbí se Vám tento betonový design? Keramická dlažba má na rozdíl od povrchu betonu více hezkých designů.

    • Sladění interiéru a exteriéru. Keramická venkovní dlažba má oproti betonové dlažbě neboli zámkové dlažbě i interiérovou variantu o tloušťce 1 cm. Mnoho výrobců nabízí interiérovou 1 cm a exteriérovou 2 cm variantu ve shodném designu. Můžete tak perfektně sladit interiér s exteriérem, například obývák se zahradou. O tom, jak vytvořit bydlení jako z rukou špičkového designéra si přečtěte v článku 5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem.

 keramická 2cm venkovní dlažba na terasu

Venkovní keramická dlažba Carpet je jednou z těch v našem sortimentu, která má 1cm i 2cm variantu pro sladění interiéru a exteriéru. Terasa tak může dokonale ladit s interiérem.  

Terasovou dlažbu položíte do trávy, štěrku nebo na terče

Jak keramickou 2cm venkovní dlažbu, tak betonovou dlažbu lze položit třemi způsoby. Velmi rychlé, jednoduché a estetické řešení představuje pokládka těchto venkovních dlažeb na terasu do trávy nebo do štěrku. Více si můžete přečíst v článku Dlažba na zahradu o tloušťce 2 cm nabízí krásný design a různé možnosti pokládky. Velmi oblíbenou možností je pokládka terasové keramické dlažby i betonové dlažby na terče. Jde o systém suché pokládky na terasu, což přináší řadu výhod. Jakých? Inspirujte se třeba příběhem našeho zákazníka, který svou vysněnou dlažbu na terasu hledal dva roky a nakonec zvolil keramickou dlažbu na terče.  

Keramická dlažba o tloušťce 2 cm se dá položit do trávy, do štěrku nebo na terče.

Seznámíme vás s benefity pokládky 2 cm keramických dlaždic na terče

My v M.B.KERAMICE vám rádi detailně vysvětlíme systém pokládky exteriérové dlažby o tloušťce 2 cm na terče. Také vám poradíme, jaké terče budou pro vaši zahradu, balkon či terasu nejvhodnější a spočítáme, kolik jich přesně budete potřebovat pro vaši dlažbu na terasu. Pokud se chcete o terčích a jejich rozdělení dozvědět víc, přečtěte si článek Použití terčů při pokládce venkovní dlažby je chytrým řešením pro terasu, balkon či zahradu.

terče pod venkovní 2cm dlažbu

Některé terče pro pokládku keramických dlaždic o tloušťce 2cm se dají výškově nastavit. Výškově nastavitelné terče vidíte i na fotografii z realizace dlaždic imitujících beton. 

Krásné přírodní designy skvěle vyniknou na keramických dlažbách ve velkých formátech 

Pokud to prostorové možnosti vaší terasy či balkonu dovolí, zvolit můžete keramickou dlažbu ve velkém formátu. Jako například v rozměrech 45x90 cm, 40x120cm, 60x120 cm a v dalších formátech. Proč zvolit do exteriéru právě velkoformátovou dlažbu? Především proto, že konkrétní design kamene, betonu či dřeva – jejich struktura a celkové provedení, mnohem lépe vyniknou na venkovních dlaždicích ve velkých formátech. Řada velkoformátových dlažeb má cenu srovnatelnou s dlažbami do exteriéru menších rozměrů. 

Chcete se o velkoformátových dlažbách a jejich neocenitelných výhodách dozvědět víc? Přečtěte si článek zde.  

Venkovní dlažba Discover 
Venkovní keramická dlažba Discover je jednou z těch, která může mít také velký formát, konkrétně 60x120 cm, a to nejen v exteriéru ale i v interiéru. Tato dlažba v imitaci kamene má totiž i interiérovou variantu v tloušťce 1cm.  

 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 20:00 vám naši experti odpovídají obratem.