Proč je 2cm keramická dlažba pro terasy v patře a balkony tím nejlepším řešením?

Přemýšlíte, jak správně vybrat a položit venkovní dlažbu na balkon či terasu v patře? U keramických venkovních dlažeb máte na výběr ze dvou možností: tradiční lepení u 1cm dlažby a suchou pokládku u 2cm dlažby. Přinášíme vám srovnání obou variant, abyste měli představu, co můžete od pokládek různých typů dlažeb očekávat. Souhrn benefitů 2cm dlažby na balkon a její chytrý systém pokládky vás přesvědčí, že tato dlažba je pro balkonové terasy i venkovní terasy zcela bezkonkurenční volbou. Jak pomocí pokládky této dlažby na terče minimalizujete riziko, že vám do interiéru bude zatékat? A jak je vlastně možné, že 20mm venkovní dlažba v patře je téměř dokonalá?

2cm keramická venkovní dlažba pro balkonové terasy i venkovní terasy nabízí kromě propracovaného systému pokládky také nádherné designy – imitace dřevin, kamene či betonu a mnohé další. Zajímá vás primárně vzhled 20 mm venkovních dlažeb? Podívejte se na výběr toho nejoblíbenějšího z našeho sortimentu v sekci 2 cm dlažby na terasy nebo nás navštivte na prodejně, kde si můžete naživo prohlédout a osahat terasové dlažby mnoha vzhledů. Řadu produktů navíc držíme skladem k okamžitému odběru.

 
2 cm venkovní dlažba Officine ve vzhledu cementové stěrky vypadá úžasně na terasách v patře, balkonech i zahradách…
 

Chcete poradit na míru Vašemu projektu?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.
 

Jaké tloušťky venkovních keramických dlažeb můžete pro terasy v patře a balkonové terasy zvolit? A jak se pokládají?

Venkovní keramická dlažba o tloušťce 1 cm

  • Má mnoho krásných designů, ale vždy je třeba lepit ji. Tuto venkovní dlažbu již mnoho let volí pro terasy v patře, balkony i venkovní terasy celá řada lidí. I když se to tak na první pohled nemusí zdát, 1cm venkovní dlažba klade opravdu vysoké nároky na pokládku. A to doslova a do písmene.
  • Viděli jste už někdy na terase nebo na balkoně popraskanou lepenou venkovní dlažbu? Poničení nejspíš způsobila voda, která v zimě zatekla pod dlažbu a zmrzla. Po položení 1cm dlažby na balkon či terasu se to stává poměrně často. Obvykle to značí, že řemeslník nedodržel správný technologický postup při pokládce 1cm venkovní dlažby. Na balkonové terase můžete pak mít nejen zničenou dlažbu, ale do interiéru pod terasou vám může začít zatékat.
  • Na co musí řemeslník při pokládce 1cm dlažby na terasu zvláště dbát? Na dokonalé provedení hydroizolace s okapnicemi pro odtok vody (to výborně řeší systém firmy Schlüter). Dále pak musí 1cm venkovní dlažbu perfektně přilepit mrazuvzdorným flexibilním lepidlem. V případě, že je to potřeba, také precizně vyřešit dilatační spáry a hydroizolaci spoje mezi dlažbou a soklem. A nakonec musí dlažbu na balkon perfektně zaspárovat, nejlépe epoxidovou spárovací hmotou.
 
 
Takto nebo i mnohem hůře může vypadat poničená 1cm venkovní dlažba na balkonové terase nebo venkovní terase. 
 

Venkovní keramická dlažba o tloušťce 2 cm

  • Má krásné designy a současně umožňuje velmi snadnou pokládku. Dlažba na balkon o tloušťce 2 cm zcela odstraňuje rizika, která by mohla vzniknout v důsledku nedostatečně precizně provedené pokládky.
  • Riziko špatného položení a následného popraskání u 2cm venkovní dlažby není prakticky žádné. Jak je to možné? Venkovní keramická dlažba o tloušťce 2 cm se totiž na balkonové terasy a venkovní terasy pokládá suchou metodou, tedy bez lepidla a spárovací hmoty, na plastové podložky – terče.
  • Jak probíhá samotná pokládka 2cm dlažby? Dlažba na terče se pokládá přímo na hydroizolační fólii bez nutnosti provádět další stavební práce. Dlažbu na balkon je možné kdykoliv rozebrat – například v případě nutnosti výměny nebo opravy hydroizolace (ani hydroizolace nemá neomezenou životnost), a poté ji znovu složit. Více o výhodách pokládky 20 mm dlažby na terče si přečtěte v Dlažba na terasu? Seznamte se s chytrým řešením. Budete se divit, co všechno dokáže.. O samotných terčích se více dočtete zde.
 
 
2 cm venkovní dlažba se na terase v patře nebo na balkoně pokládá na terče přímo na hydroizolační fólii.
 

2 cm dlažbu na terče lze použít nejen pro balkonové terasy, ale také například na zahradu, kde můžete kromě pokládky na terče zvolit také pokládku do štěrku či trávy. Více se dozvíte v článku Dlažba na zahradu o tloušťce 2 cm nabízí krásný design a různé možnosti pokládky. Dlažba na balkon i venkovní terasu by měla mít také potřebný protiskluz. Více o stupních protiskluznosti a jejich důležitosti si můžete přečíst zde.
 DATA | /ODBORNE_CLANKY/proc-je-2cm-keramicka-dlazba-pro-terasy-v-patre | 2cm-keramicka-dlazba-pro-terasy-v-patre-doplneni-1.jpg.jpg

Dlažba na balkon o tloušťce 2 cm je vhodná také pro menší balkony. 

Shrnutí: 5 hlavních rozdílů mezi 1cm a 2cm venkovní dlažbou pro terasy a balkony v patře:

1cm venkovní dlažba

   

2 cm venkovní dlažba

Vždy se musí lepit.

 x 

Pokládá se suchou metodou na terče.

Pokládka je náročná na preciznost provedení.

 x 

Pokládka je jednoduchá.

Riziko poškození dlažby je při nedodržení správného postupu vysoké.

 x 

Riziko poničení dlažby není téměř žádné.

Do interiéru může v případě poškození dlažby začít zatékat a odstranění závady je obtížné.

 x 

V případě potřeby výměny hydroizolační fólie je výměna (oprava) velmi snadná a rychlá.

Mnohdy nezbývá nic jiného než celou dlažbu vybourat a položit novou.

 x 

Dlažbu nebude nikdy nutné bourat. Stačí ji jednoduše rozebrat a znovu položit.

 

Proč je 2 cm keramická dlažba pro terasy a balkony v patře lepší než betonová dlažba?

Pro balkonové terasy a venkovní terasy lidé často volí také betonovou dlažbu. Proč je ale ta keramická o tloušťce 2 cm pro terasy v patře mnohem lepší volbou? Například proto, že 2cm keramická dlažba na terče zatíží terasy a balkony v patře méně. Venkovní 2 cm dlažba také přináší úsporu výšky podlahy a spoustu dalších výhod. Více o rozdílech mezi betonovou a keramickou 2cm dlažbou se dočtete zde. Zajímají vás také ceny venkovních dlažeb na terasu a dlažby na balkon? Základní přehled o cenách na vybraných 2cm venkovních dlažbách, a také o cenách za pokládku si můžete přečíst v Dlažba na terasu: Jaké jsou příklady cen? A na kolik peněz vyjde pokládka?.

Kromě výše uvedených technicko-praktických výhod přináší keramické dlaždice výhody též estetické. Ať už jste milovníky betonové stěrky, líbí se vám vzhled exotického dřeva, nebo preferujete imitaci kamene, narozdíl od dlažeb betonových, ty keramické vaše představy dokáží naplnit. Samozřejmě imitace zmíněných materiálů nejsou to jediné, čím se mohou 2cm dlaždice na terasu pochlubit, unikátních vzhledů je takřka napřeberné množství.

 
 
Venkovní dlažba o tloušťce 2 cm vypadá velmi hezky i na menších terasách. Na obrázku je 20 mm dlažba Noon imitující dřevěná prkna.
 

Díky 2 cm venkovní dlažbě sladíte terasu a obývák či balkon a ložnici

Pomocí 2cm venkovní dlažby na terasu můžete také sladit váš interiér a exteriér, třeba terasu v patře a obývák nebo balkon a ložnici, a vytvořit tak bydlení jako z rukou špičkového designéra. Jak na to? Tak, že na balkonovou terasu či venkovní terasu zvolíte 2cm keramickou dlažbu, a pro jakoukoliv část interiéru její interiérovou „sestru“ o tloušťce 1cm, která se tradičně lepí. V našem sortimentu máme řádu dlažeb, se kterými perfektně sladíte vaše venkovní a vnitřní prostory. Více si přečtěte v článku 5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem.

 
Venkovní dlažbu Urbanature lze pořídit v exteriérové 2cm i interiérové 1cm variantě.
 
 

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.

 

Fotografie rozbité terasy pochází z webu nejremeslnici.cz