M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Proč je 2cm keramická dlažba pro terasy v patře a balkony tím nejlepším řešením?

Přemýšlíte, jak správně vybrat a položit venkovní dlažbu na terasu či balkon v patře? U keramických venkovních dlažeb máte na výběr ze dvou možností: tradiční lepení u 1cm dlažby a suchou pokládku u 2cm dlažby. Přinášíme vám srovnání obou variant, abyste měli představu, co můžete od pokládek těchto venkovních dlažeb očekávat. Souhrn benefitů 2cm dlažby a její chytrý systém pokládky vás přesvědčí, že tato dlažba je pro terasy a balkony v patře zcela bezkonkurenční volbou. Jak pomocí její pokládky na terče minimalizujete riziko, že vám do interiéru bude zatékat? A jak je vlastně možné, že 20mm venkovní dlažba bude téměř dokonalá?

2cm keramická venkovní dlažba pro terasy v patře a balkony, ale i venkovní terasy, nabízí kromě propracovaného systému pokládky také nádherné designy – imitace dřeva, kamene či betonu a mnohé další. Zajímá vás hlavně vzhled 20 mm venkovních dlažeb? Podívejte se na 2 cm dlažby na terasy.

 
2 cm venkovní dlažba Officine ve vzhledu cementové stěrky vypadá úžasně na terasách v patře, balkonech i zahradách…
 

Chcete poradit na míru Vašemu projektu?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.
 

Jaké tloušťky venkovních keramických dlažeb můžete pro terasy v patře a balkony zvolit? A jak se pokládají?

Venkovní keramická dlažba o tloušťce 1 cm

  • Má mnoho krásných designů, ale vždy je potřeba ji lepit. Tuto venkovní dlažbu již mnoho let volí pro terasy v patře, balkony i venkovní terasy celá řada lidí. I když se to tak na první pohled nemusí zdát, 1cm venkovní dlažba klade opravdu vysoké nároky na pokládku. A to doslova a do písmene.
  • Viděli jste už někdy na terase nebo na balkoně popraskanou lepenou venkovní dlažbu? Poničení nejspíš způsobila voda, která se v zimě zatekla pod dlažbu a zmrzla. Po položení 1cm dlažby se to stává poměrně často. Obvykle to značí, že řemeslník nedodržel správný technologický postup při pokládce 1cm venkovní dlažby. Na terase v patře nebo na balkoně můžete pak mít nejen zničenou dlažbu, ale do interiéru pod terasou vám může začít zatékat.
  • Na co musí řemeslník při pokládce 1cm venkovní dlažby zvláště dbát? Na dokonalé provedení hydroizolace s okapnicemi pro odtok vody (to výborně řeší systém firmy Schlüter). Dále pak musí 1cm venkovní dlažbu perfektně přilepit mrazuvzdorným flexibilním lepidlem. V případě, že je to potřeba, také precizně vyřešit dilatační spáry a hydroizolaci spoje mezi dlažbou a soklem. A nakonec musí dlažbu perfektně zaspárovat, nejlépe epoxidovou spárovací hmotou.
 
 
I takto nebo mnohem hůř může vypadat poničená 1cm venkovní dlažba na balkoně.
 

Venkovní keramická dlažba o tloušťce 2 cm

  • Má krásné designy a současně umožňuje velmi snadnou pokládku. 20 mm venkovní dlažba zcela odstraňuje rizika, která by mohla vzniknout v důsledku nedostatečně precizně provedené pokládky.
  • Riziko špatného položení a následného popraskání u 2cm venkovní dlažby není prakticky žádné. Jak je to možné? Venkovní keramická dlažba o tloušťce 2 cm se totiž pokládá suchou metodou, tedy bez lepidla a spárovací hmoty, na plastové podložky – terče.
  • Jak probíhá samotná pokládka 2cm dlažby? Dlažbu na terče se pokládá přímo na hydroizolační fólii bez nutnosti provádět další stavební práce. Dlažbu je možné kdykoliv rozebrat – například v případě potřeby výměny nebo opravy hydroizolace (ani hydroizolace nemá neomezenou životnost), a poté ji znovu složit. Více o výhodách pokládky 20 mm dlažby na terče si přečtěte v článku. O samotných terčích se více dočtete zde.
 
 
2 cm venkovní dlažba se na terasy v patře a balkony pokládá na terče přímo na hydroizolační fólii.
 

2 cm dlažbu na terče lze použít nejen pro terasy a balkony v patře, ale také na zahradu, kde můžete kromě pokládky na terče zvolit také pokládku do štěrku či trávy. Více se dozvíte v článku Dlažba na zahradu o tloušťce 2 cm nabízí krásný design a různé možnosti pokládky. Dlažba na terasu by měla mít také potřebný protiskluz. Více o stupních protiskluznosti a jejich důležitosti si můžete přečíst zde.

 

Shrnutí: 5 hlavních rozdílů mezi 1cm a 2cm venkovní dlažbou pro terasy a balkony v patře:

1cm venkovní dlažba

   

2 cm venkovní dlažba

Vždy se musí lepit.

 x 

Pokládá se suchou metodou na terče.

Pokládka je náročná na preciznost provedení.

 x 

Pokládka je jednoduchá.

Riziko poškození dlažby je při nedodržení správného postupu vysoké.

 x 

Riziko poničení dlažby není téměř žádné.

Do interiéru může v případě poškození dlažby začít zatékat a odstranění závady je obtížné.

 x 

V případě potřeby výměny hydroizolační fólie je výměna (oprava) velmi snadná a rychlá.

Mnohdy nezbývá nic jiného než celou dlažbu vybourat a položit novou.

 x 

Dlažbu nebude nikdy nutné bourat. Stačí ji jednoduše rozebrat a znovu položit.

 

Proč je 2 cm keramická dlažba pro terasy a balkony v patře lepší než betonová dlažba?

Pro terasy v patře, balkony a venkovní terasy lidé často volí také betonovou dlažbu. Proč je ale ta keramická o tloušťce 2 cm pro terasy v patře mnohem lepší volbou? Například proto, že 2cm keramická dlažba na terče zatíží terasy a balkony v patře méně. Venkovní 2 cm dlažba také přináší úsporu výšky podlahy a spoustu dalších výhod. Více o rozdílech mezi betonovou a keramickou 2cm dlažbou se dočtete zde. Zajímají vás také ceny venkovních dlažeb na terasu? Základní přehled o cenách na vybraných 2cm venkovních dlažbách, a také o cenách za pokládku si můžete přečíst v tomto článku

 
 
Venkovní dlažba o tloušťce 2 cm vypadá velmi hezky i na menších terasách. Na obrázku 20 mm dlažba Noon.
 

Díky 2 cm venkovní dlažbě sladíte terasu a obývák či balkon a ložnici

Pomocí 2cm venkovní dlažby můžete také sladit váš interiér a exteriér, třeba terasu v patře a obývák nebo balkon a ložnici, a vytvořit tak bydlení jako z rukou špičkového designéra. Jak? Tak, že na balkon či terasu zvolíte 2cm keramickou dlažbu, a pro jakoukoliv část interiéru její interiérovou „sestru“ o tloušťce 1cm, která se tradičně lepí. V našem sortimentu máme řádu dlažeb, se kterými perfektně sladíte vaše venkovní a vnitřní prostory. Více si přečtěte v článku 5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem.

 
Venkovní dlažbu Urbanature lze pořídit v exteriérové 2cm i interiérové 1cm variantě.
 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 16:00 vám naši experti odpovídají obratem.

 

Fotografie rozbité terasy pochází z webu nejremeslnici.cz

ico small menu