M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Dlažba na terasu? Seznamte se s chytrým řešením. Budete se divit, co všechno dokáže

Říkáte si "Co na terasu?", přemýšlíte, jaký materiál je nejlepší? V tomto článku vám představíme výhody keramické dlažby na terasu o tloušťce 2 cm. Tato venkovní dlažba je díky svým vynikajícím technickým vlastnostem velice odolná a unikátní systém pokládky dlaždic na terasu bez lepidla nevíc zaručí, že vám nikdy neodprýskne. 2cm venkovní dlažby mají mnoho designů od jednobarevných, přes vzorované až po věrné imitace dřeva, betonu či kamene, které svým krásným provedením dalece předčí ostatní venkovní podlahové krytiny.

Dlažba na terasu o tloušťce 2 cm je řešením nové generace nejen pro terasy, ale i zahradní chodníky, bazény či balkony. Tato dlažba pro exteriér plní sny mnoha lidí, kteří hledají to nejlepší řešení pro své venkovní prostory jak z hlediska designu a vlastností dlažby, tak z pohledu jednoduchosti pokládky a příznivé ceny. Dlažba na terasu musí být vždy mrazuvzdorná, v našem sortimentu v sekci venkovních dlažeb proto najdete výhradně mrazuvzdorné dlažby.

Základní přehled o cenách 2cm dlažeb na terasu na konkrétních produktech jsme pro vás shrnuli v článku Dlažba na terasu: Jaké jsou příklady cen? A na kolik peněz vyjde pokládka?

2cm venkovní dlažba použitá na terasu za domem 
Náš zákazník zvolil mrazuvzdornou dlažbu na terasu o tloušťce 2 cm, která se jmenuje Urbanature. Více o jeho terase si můžete přečíst v článku Dlažbu na terasu pořídil kvůli dětem i praktičnosti.  

Chcete lépe vysvětlit některé výhody pokládky dlažby na terče?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Co všechno „chytrá terasa” umí? Přinášíme vám 7 nejvýznamnějších výhod:

1. Pokládka venkovní dlažby bez lepidla na terče. 2cm dlažbu na terasu řemeslníci na rozdíl od  její „kolegyně“ o tloušťce 1 cm nelepí, ale pokládají ji na šikovné plastové podložky – terče, které jsou špičkou v oboru. Jak se dlažba na terče pokládá, a jaké jsou druhy terčů, si můžete přečíst zde. 2cm venkovní dlažbu je také možné položit do trávy nebo štěrku. Záleží na tom, kam zákazník venkovní dlažbu potřebuje, a co preferuje. Více o možnostech pokládky dlaždic na terasu se dozvíte v článku Dlažba na zahradu o tloušťce 2cm nabízí krásný design a různé možnosti pokládky.

2cm dlažba na terasu 
Dlažba do exteriéru o tloušťce 2 cm se velmi často pokládá na terče.

2. Venkovní dlažba na terče není pevně spojena s podkladem. To znamená, že se pod venkovní dlažbu kdykoliv dostanete. Pokud budete potřebovat, jednotlivé dlaždice na terasu jednoduše nadzvednete a znovu vrátíte zpátky na místo. Rozebrat a znovu složit můžete kdykoliv i celou terasu. Kdy se z tohoto řešení budete zejména radovat? Třeba pokud budete mít pod dlažbou na terasu kabely od zahradního osvětlení, které bez sebemenší námahy vyměníte.

pokládka venkovní 2 cm keramické dlažby 
Systém pokládky venkovní dlažby na terče přináší v exteriéru řadu výhod, jako například možnost opravy kabeláže pod dlažbou.

3. Díky unikátnímu systému pokládky je dlažba téměř nezničitelná. Řešili jste někdy potíže s odprýsknutím venkovní dlažby anebo máte z toho obavy v budoucnu? Není se čemu divit, protože u dlažeb lepených v exteriéru se to stává poměrně často. Důvodů může být několik. Patří mezi ně zejména nedodržení technologických postupů při pokládce, nedostatečně provedená izolace, dilatace či špatné zaspárování dlažby v exteriéru. Pod lepenou venkovní dlažbou vám tak může v zimě zamrznout voda a hned je oheň na střeše. U 2cm dlažby pro exteriér se vám to nestane nikdy.

DATA | /ODBORNE_CLANKY/dlazba-na-terasu-seznamte-se-s-chytrym-resenim | chytre-reseni-terasy-doplneni-1.jpg 
Na obrázku je venkovní dlažba Quarziti v krásné imitaci kamene.

4. Perfektní odtok vody i při silných deštích. Abyste měli u vaší venkovní terasy dokonalý odtok, nebojte se udělat větší spád podkladu. Použijte k tomu speciální výškově nastavitelné terče, které byly speciálně vyvinuty pro mrazuvzdorné 2cm dlažby na terasy. Plocha vaší venkovní terasy bude dokonale vodorovná. A nemusíte mít obavy, že se vám sklenka skutálí ze stolu…5. 2cm dlažba na terasu má vynikající technické vlastnosti. Venkovní dlažba na zahradu úspěšně odolává jakémukoliv počasí – silnému mrazu a slunci či vydatnému dešti. Stejný design si léta zachovává i při střídání extrémních teplot. Dlaždice na terasu jsou odolné vůči chemikáliím a snadno se čistí – stačí je umýt vodou. Dlažba na terasu musí být nejen mrazuvzdorná, ale mít také potřebný protiskluz. Více o stupních protiskluznosti venkovní dlažby si můžete přečíst v článku Protiskluzná dlažba na terasu: Proč je důležité pečlivě zvážit stupně protiskluznosti?

6. Venkovní dlažba může mít vzhled, jaký si budete přát. 2cm venkovní dlažba má řadu nádherných designů – dřeva, kamene či betonu, které vypadají jako skutečné přírodní materiály. V nabídce je jak velmi moderní, tak rustikální vzhled dlaždic na terasu. Podle svého gusta si tu pravou venkovní dlažbu vybere milovník jakéhokoliv stylu. K některým 2cm venkovním dlažbám na zahradu pořídíte i 1cm variantu ve stejném designu do interiéru. Vaše vnitřní a venkovní prostory tak můžete dokonale sladit. Více se dočtete v článku 5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem.

venkovní dlažba imitace dřevavenkovní dlažba imitace kamenevenkovní dlažba imitace betonu 
Mrazuvzdorná dlažba na terasu o tloušťce 2 cm má spoustu hezkých designů – třeba dřeva, kamene, či betonu…
 

Inspirujte se naší zákaznicí, která k bazénu zvolila venkovní dlažbu v imitaci dřeva

Mezi našimi zákazníky je velmi oblíbená například dlažba na terasu v imitaci dřeva, která může mít jak čtvercový formát, tak formát dlouhých dřevěných prken. Inspirovat se můžete fotografií níže, kterou nám poslala naše zákaznice. K bazénu zvolila dlažbu na terasu v imitaci dřeva z našeho sortimentu, která se jmenuje Nau. „Byla to láska na první pohled. Dlažba na terasu v imitaci dřeva působí jako letité dřevo se stopami opotřebení,“ řekla nám zákaznice své dojmy z venkovní dlažby.

Dlažba na terasu v imitaci dřeva
Naše zákaznice si vybrala dlažbu na terasu v imitaci dřeva Nau.

Chtěli byste další inspiraci k dlažbě na terasu v imitaci dřeva? Přečtěte si článek Nejlepší dlažba na terasu? Keramika, která vypadá jako pravé dřevo. 

7. Venkovní dlažba na terče je vhodná i pro terasy či balkony v patře. Keramická dlažba do exteriéru má tloušťku pouhé 2 cm (například oproti 4cm betonové dlažbě) a váží cca 45 kg/m2, což je méně než polovina hmotnosti betonových dlaždic. Lze ji tak použít na místa, kde řešíte každý centimetr a kilo navíc ve skladbě podlahy. 2cm venkovní dlažba zkrátka zatíží balkon či terasu v patře méně. V případě potřeby dlaždice na terasu opět velmi snadno a rychle odstraníte a opravíte, co bude potřeba, například izolaci. Nebude vás čekat bourání jako u nekvalitně nalepené 1cm dlažby… Více si můžete přečíst v článku Proč je 2cm keramická dlažba pro terasy v patře a balkony tím nejlepším řešením?

venkovní keramická dlažba 
Dlaždice na terasu  o tloušťce 2 cm jsou vhodné také pro terasy a balkony v patře.

 

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 20:00 vám naši experti odpovídají obratem.