M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Dlažba na terasu? Seznamte se s chytrým řešením. Budete se divit, co všechno dokáže

Nesporné výhody dlažby na terasu o tloušťce 2 cm si zkrátka zamilujete. Tato venkovní dlažba je díky svým vynikajícím technickým vlastnostem velice odolná. A unikátní systém pokládky bez lepidla zaručí, že vám nikdy neodprýskne. 2cm venkovní dlažba má navíc mnoho designů – dřeva, betonu či kamene, které svým krásným provedením předčí ostatní venkovní podlahové krytiny. No kdo by takovému řešení dokázal odolat?

Venkovní dlažba na terasu o tloušťce 2 cm je řešením nové generace nejen pro terasy, ale i zahradní chodníky, bazény či balkony. Plní sny mnoha lidí, kteří hledají to nejlepší řešení pro své venkovní prostory jak z hlediska designu, tak pokládky, vlastností dlažby a příznivé ceny. Základní přehled o cenách 2cm dlažeb na terasu na konkrétních produktech jsme pro vás shrnuli v článku Dlažba na terasu: Jaké jsou příklady cen? A na kolik peněz vyjde pokládka?

2cm venkovní dlažba použitá na terasu za domem

Chcete lépe vysvětlit některé výhody pokládky dlažby na terče?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Co všechno „chytrá terasa” umí? Přinášíme vám 7 nejvýznamnějších výhod:

1. Pokládka venkovní dlažby bez lepidla na terče. 2 cm dlažbu na terasu řemeslníci nelepí podobně jako její tradiční „kolegyni“ o tloušťce 1 cm. Ale pokládají ji na šikovné plastové podložky – terče, které jsou špičkou v oboru. Jak se dlažba na terče pokládá, a jaké jsou druhy terčů, si můžete přečíst zde. 2cm venkovní dlažbu je také možné položit do trávy nebo štěrku. Záleží na tom, kam zákazník venkovní dlažbu potřebuje, a co preferuje. Více se dozvíte v článku Dlažba na zahradu o tloušťce 2 cm nabízí krásný design a různé možnosti pokládky.

2cm dlažba na terasu

2. Venkovní dlažba na terče není pevně spojena s podkladem. To znamená, že se pod venkovní dlažbu kdykoliv dostanete. Pokud budete potřebovat, jednotlivé dlaždice jednoduše nadzvednete a znovu vrátíte zpátky na místo. Rozebrat a znovu složit můžete kdykoliv i celou terasu. Kdy se z tohoto řešení budete zejména radovat? Třeba pokud budete mít pod dlažbou na terasu kabely od zahradního osvětlení, bez sebemenší námahy je opravíte.

pokládka venkovní 2 cm keramické dlažby

3. Díky unikátnímu systému pokládky je dlažba téměř nezničitelná. Řešili jste někdy potíže s odprýsknutím venkovní dlažby anebo máte z toho obavy v budoucnu? Není se čemu divit, protože u dlažeb lepených v exteriéru se to stává poměrně často. Důvodů může být několik. Patří mezi ně zejména nedostatečně provedená izolace, dilatace či špatné zaspárování. Pod lepenou dlažbou vám může třeba v zimě zamrznout voda a hned je oheň na střeše. U 2 cm dlažby se vám to nestane nikdy.

venkovní keramická dlažba kolem bazénu

4. Perfektní odtok vody i při silných deštích. Abyste měli u vaší venkovní terasy dokonalý odtok, nebojte se udělat větší spád podkladu. Použijte k tomu speciální výškově nastavitelné terče. Plocha vaší venkovní terasy bude dokonale vodorovná. A neskutálí se z ní žádná sklenka položena na stole…

5. 2 cm dlažba na terasu má vynikající technické vlastnosti. Venkovní dlažba na zahradu úspěšně odolává jakémukoliv počasí – silnému mrazu a slunci či vydatnému dešti. Stejný design si léta zachovává i při střídání extrémních teplot. Je odolná vůči chemikáliím a snadno se čistí – stačí ji umýt vodou. Správně musí mít dlažba na terasu také potřebný protiskluz. Více o stupních protiskluznosti si můžete přečíst zde.

6. Venkovní dlažba může mít vzhled, jaký si budete přát. 2 cm venkovní dlažba má řadu nádherných designů – dřeva, kamene či betonu, které vypadají jako skutečné přírodní materiály. V nabídce je jak velmi moderní, tak rustikální vzhled dlaždic. Podle svého gusta si tu pravou venkovní dlažbu vybere milovník jakéhokoliv stylu. K některým 2 cm venkovním dlažbám na zahradu pořídíte i 1 cm variantu ve stejném designu do interiéru. Vaše vnitřní a venkovní prostory tak můžete dokonale sladit. Více se dočtete v článku 5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem.

venkovní dlažba imitace dřevavenkovní dlažba imitace kamenevenkovní dlažba imitace betonu

7. Venkovní dlažba na terče je vhodná i pro terasy či balkony v patře. Protože má pouhé 2 cm (například oproti 4 cm betonové) a váží cca 45 kg/m2. Lze ji tak použít na místa, kde řešíte každý centimetr a kilo navíc ve skladbě podlahy. 2cm dlažba zkrátka zatíží balkon či terasu v patře méně. V případě potřeby opět velmi snadno a rychle odstraníte několik dlaždic a opravíte, co bude potřeba, například izolaci. Nebude vás čekat bourání jako u nekvalitně nalepené 1 cm dlažby… Více si můžete přečíst v článku Proč je 2cm keramická dlažba pro terasy v patře a balkony tím nejlepším řešením?

venkovní keramická dlažba

 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 16:00 vám naši experti odpovídají obratem.

ico small menu