Dlažba na zahradu o tloušťce 2 cm nabízí krásný design a různé možnosti pokládky

Zvažujete, jakou dlažbu na zahradu či dlažbu na dvorek zvolit, a jak ji položit? Venkovní dlažba o tloušťce 2cm představuje to nejlepší řešení pro venkovní prostory. Systém pokládky dlažby na zahradu je rychlý a zcela jedinečný – bez použití jakéhokoliv lepidla a spárovací hmoty. Na výběr máte tři možnosti: pokládku dlaždic na zahradu do štěrku, do trávy nebo na terče.

Dříve se jako dlažba na zahradu používaly převážně betonové dlaždice. Keramická venkovní dlažba je nejnovějším trendem. Chcete se dozvědět, jaké má tato venkovní dlažba výhody oproti betonové dlažbě? Přečtěte si článek.

20 mm dlažba na zahradu má nespočet krásných designů – od imitace kamene a kovu, přes vzhled dřeva a betonu, až po imitaci koberce. Pokud vás zajímá především design dlažby na dvorek, podívejte se na 2cm dlažby na terasy. Zajímají vás ceny 2cm dlažeb na zahradu? Základní přehled na konkrétních příkladech produktů a modelovém případu terasy si můžete udělat v tomto článku.

 
Dlažba na zahradu o tloušťce 2 cm může být velmi zajímavým prvkem zahrady. 

Nenašli jste v článku všechny informace, které jste hledali?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Jak položit tuto venkovní dlažbu na zahradu?  Na výběr jsou 3 způsoby:

1. Pokládka dlaždic do štěrku

Je to staletími prověřená technologie, která je jednoduchá a rychlá. Takto položenou dlažbu na dvorek je možné kvůli případné opravě nebo výměně kdykoliv rozebrat bez nutnosti bouracích prací. Vrstva štěrku tvoří pod dlažbou na zahradu drenáž, a tím je prostřednictvím volných spár mezi jednotlivými dlaždicemi zajištěn bezproblémový odvod vody. Venkovní dlažbu je možné takto pokládat i ve svažitém a členitém terénu, za každých okolností je ale podmínkou dostatečně zhutněný podklad.

 
Při pokládce 2cm dlažby na zahradu do štěrku je prostřednictvím volných spár mezi dlaždicemi zajištěn odvod vody. 

2. Pokládka dlaždic do trávy

Tato varianta pokládky venkovní dlažby na zahradu je ještě snadnější než pokládka do štěrku. Venkovní dlaždice je opět možné kdykoliv rozebrat a znovu složit. Mezi jednotlivými dlaždicemi je zajištěn výborný odtok vody. Venkovní dlažba se pokládá do trávy do připravených vyhloubených děr. Mezi jednotlivými dlaždicemi může prorůstat trávník, a dlažba tak dokonale splyne s vaší zahradou. 2cm dlažba na zahradu položena do trávníku je výbornou volbou, pokud chcete v zahradě vytvořit zajímavé přechodové chodníčky. Některé 20mm venkovní dlažby dokonce mají stejný design jako 1cm dlažby určené do interiéru. Váš exteriér tak můžete perfektně sladit s interiérem. Přečtěte si tipy, jak na to.

 
Dlažba na dvorek se dá do trávy položit tak, že mezi dlaždicemi bude prorůstat tráva. 

3. Pokládka dlaždic na terče

Dlažbu na terče lze položit na zhutněný štěrkový podklad nebo na pevný betonový podklad opatřený hydroizolační fólií. Takto položená dlažba na zahradu je bezkonkurenčním řešením pro terasu. O všech výhodách pokládky 2cm dlažby na terče si můžete přečíst v Dlažba na terasu? Seznamte se s chytrým řešením. Budete se divit, co všechno dokáže. O samotných terčích a jejich použití se dočtete zde.

 
Dlažba na zahradu se dá položit také na terče – tento způsob je velmi rychlý a oblíbený. 

Chcete objevit opravdové kouzlo pokládky 20 mm exteriérové dlažby na terasu? Přečtěte si článek o realizaci krásné terasy pro jednoho z našich zákazníků. To, že musí být dlažba do exteriéru mrazuvzdorná, je jasné, ale také je velmi důležité, aby byla dlažba na zahradu protiskluzná. Více o stupních protiskluznosti a jejich souvislosti s údržbou dlažby na dvorek si můžete přečíst v článku Protiskluzná dlažba na terasu: Proč je důležité pečlivě zvážit stupně protiskluznosti?

Pokud vás zajímá náš sortiment venkovních dlažeb, navštivte náš online katalog s výběrem těch nejoblíbenějších 2cm keramických dlažeb z naší nabídky.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.