Stavba terasy s 2cm dlažbou rychle a snadno: Napovíme vám, jak na to

Postavit hezkou terasu s dlouhou životností je možná jednodušší, než si myslíte. Když použijete venkovní dlažbu o tloušťce 2 cm, odpadne vám řada stavebních prací. Venkovní 2cm dlažba na terasu se nejčastěji pokládá na terče na pevný podklad. Přiblížíme vám, proč si tento systém pokládky pro své neocenitelné výhody oblíbila řada zákazníků i řemeslníků, a jaké nářadí budete ke stavbě terasy potřebovat. Hlavní část povídání věnujeme postupu při stavbě terasy – dozvíte se, jak ji snadno a rychle vytvořit ve třech krocích.

 

Na systém pokládky 2cm dlažby na terasu nedají někteří řemeslníci dopustit

Proč si pokládku 2cm dlažby na terasu oblíbila řada řemeslníků? Především proto, že u ní do budoucna nehrozí poškození mrazem jako u nedostatečně precizně nalepené 1cm venkovní dlažby. Přečtětě si příběh řemeslníka, který se ve své praxi setkal na terasách svých zákazníků s řadou odprýsknutých lepených dlažeb a dnes nedá na 2cm venkovní dlažby dopustit.

Pro jaké další vlastnosti je 2cm venkovní dlažba jak pro přízemní terasy, tak pro terasy v patře bezkonkurenčním řešením? To se dozvíte v článku, v němž srovnáváme základní rozdíly mezi klasickou 1cm lepenou dlažbou a 2cm dlažbou.

Chcete poradit se stavbou vaší terasy?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Jaké nářadí budete k stavbě terasy z 2cm venkovní dlažby potřebovat?

 

    • Terče s pevnou výškou nebo výškově nastavitelné terče. Více o terčích a jejich výhodách si můžete přečíst v článku Použití terčů při pokládce venkovní dlažby je chytrým řešením pro terasu, balkon či zahradu.
    • Regulační klíč na nastavení výšky terčů – jen pokud použijete výškově nastavitelné terče
    • Nástroj pro snadnější pokládku venkovních dlaždic (Dlažbu však položíte i bez něj)
    • Vodováhy
    • Řezačku dlažby, nejlépe vodní pilu se speciálním kotoučem na řezání dlažby – je možné řezat s ní i atypické tvary dlaždic. Pilu mají obvykle k dispozici řemeslníci, kteří s 2cm dlažbami pracují, anebo se dá půjčit ve většině půjčoven stavebního nářadí. Podívejte se na video níže, kde řemeslník touto pilou řeže 2cm venkovní dlažbu.

Stavba terasy ve 3 jednoduchých krocích

1. Důkladná příprava podkladu.

Venkovní dlažba na terče se pokládá na pevný podklad, například betonový opatřený hydroizolací anebo na zhutněný štěrkový podklad. Štěrkový podklad přináší o něco širší možnosti pokládky. Dlažbu je do něj možné položit přímo - bez použití terčů anebo pomocí terčů udělat kombinovanou pokládku. Jednotlivé typy pokládek 2cm dlažby si blíže rozebereme v bodech A až C.

Podívat se můžete také na video, v němž se venkovní dlažba o tloušťce 20 mm pokládá.

A) Betonový podklad – Před pokládkou venkovní 2cm dlažby na betonový podklad opatřen hydroizolační folií je potřeba tento podklad důkladně očistit, aby při pokládce dlažby nedošlo k poškození hydroizolace. Tím, že je dlažba položena venku na terčích, se mezi podkladem a dlažbou může někdy vlivem povětrnostních podmínek uchytit nějaké semínko či nečistoty. Dlaždice je ale možné kdykoliv nadzvednout a uklidit pod nimi. Možnost nadzvednutí venkovních dlaždic oceníte i v případech, kdy budete chtít pod dlažbou opravit hydroizolaci či elektroinstalaci…

 

B) Štěrkový podklad – Venkovní 2cm dlaždice je možné položit na štěrkový podklad pomocí terčů anebo je položit přímo do štěrku, čímž vzniknou na zahradě zajímavé přechodové chodníčky. Více o možnostech pokládky 2cm dlažby na terasu se dozvíte v článku Dlažba na zahradu o tloušťce 2 cm nabízí krásný design a různé možnosti pokládky.

 

C) Kombinovaný podklad. Venkovní 2cm dlažbu je také možné položit kombinovaným způsobem. Na obrázku je 20 mm dlažba na terčích položena do zhutněného štěrkového lože. Okrasné stromy řemeslníci usadili pouze do štěrku, což vypadá velmi efektně. Chcete se dozvědět víc? Přečtěte si příběh, v němž náš zákazník popisuje, proč zvolil na terasu právě 2cm venkovní dlažbu. V článku najdete i řadu fotografií jeho terasy.2. Pokládka 2cm dlažby na terče

Na připravený podklad je již možné rozmísťovat na terase terče a začít na ně pokládat venkovní 2cm dlažbu. Dlažbu o tloušťce 20 mm je možné položit i na spádovaný podklad, v tom případě bude také dlažba ve spádu. Anebo můžete použít výškově nastavitelné terče, jejichž výšku nastavíte pomocí regulačního klíče a vaše venkovní terasa bude dokonale vodorovná. Ve spádu dlažbu nejjednodušeji položíte pomocí terčů se samonivelační hlavou, která automaticky vyrovná sklon až do 5%.

Na terče je možné položit venkovní keramickou dlažbu v jakémkoliv formátu – čtvercovém, obdélníkovém, či ve tvaru dřevěných prken…

  

 

U nás v M.B.KERAMICE vám rádi vysvětlíme systém pokládky dlažby na terče a zároveň spočítáme, kolik terčů budete na vaši terasu potřebovat. Neváhejte se na nás obrátit.

3. Ukončení 2cm dlažby na terče

Možnosti ukončení venkovní dlažby o tloušťce 2 cm na terasu se liší případ od případu, nejvhodnější řešení doporučí přímo na místě stavby řemeslník. Dlažbu je možné ohraničit třeba obrubníkem, soklem, hranicí domu a podobně. Dlažba na terče musí být alespoň ze tří stran zpevněná a pohledovou stranu terasy je možné uchytit pomocí speciálních ukončovacích a dorazových klipů.

 

 

Zajímají vás příklady cen 2 cm dlažby na terasu a na kolik vás přibližně vyjde pokládka? Podrobné informace najdete v článku Dlažba na terasu: Jaké jsou příklady cen? A na kolik peněz vyjde pokládka?

Při výběru dlažby na terasu dbejte také na to, aby měla potřebný protiskluz. Více se dočtete v článku Protiskluzná dlažba na terasu: Proč je důležité pečlivě zvážit stupně protiskluznosti?

2 cm venkovní dlažbu je pomocí terčů možné položit také na venkovní schody.

 

2cm dlažba na terasu má spoustu krásných designů

2cm venkovní dlažba určená na terasu, balkon či prostranství kolem bazénu má spoustu krásných designů, které jsou téměř k nerozeznání od přírodních materiálů – k výběru je vzhled dřeva, kamene, betonu, či dokonce belgického koberce a mnoho dalších vzhledů. Přehled si můžete udělat na 2cm dlažby na terasy.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.