M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Protiskluzná dlažba na terasu: Proč je důležité pečlivě zvážit stupně protiskluznosti?

Toužíte po terase, která bude po celý rok nejen krásná, ale i bezpečná? Zaměřte se na výběr vhodného stupně protiskluzu venkovní dlažby, který bude přesně odpovídat podmínkám provozu na terase. Pro usnadnění výběru vám přinášíme souhrn informací nejen o stupních protiskluznosti, ale i dalších vlastnostech, které by měla protiskluzná dlažba splňovat.  

Protiskluzná dlažba na terasu i schody má řadu designů, které dokonale napodobují přírodní materiály – dřevo, kámen, kov, či beton… Pokud vás zajímá design venkovních dlažeb, mnoho různých vzhledů si můžete prohlédnout na stránce 2cm dlažby na terasy. Budou vás zajímat také ceny venkovních dlažeb na terasu? Základní přehled o cenách na vybraných produktech, a také o cenách za pokládku si můžete přečíst zde

 

Chcete aby dlažba neklouzala?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Podle čeho vybrat protiskluznou dlažbu na terasu?

U keramických dlaždic existuje pět protiskluzných úprav povrchu pro chůzi v obuvi, které se označují stupnicí s písmeny a čísly R9 až R13. Venkovní dlažba s protiskluznou úpravou značně snižuje riziko úrazu při chůzi po dlažbě na terase. Jaké protiskluzné venkovní dlažby odborníci obvykle doporučují na terasu?

    • pro kryté terasy venkovní dlažbu s protiskluzem R10
    • pro otevřené terasy venkovní dlažbu s protiskluzem R11
    • pokud jsou součástí terasy i schody, doporučujeme protiskluznou dlažbu na venkovní schody s protiskluzem R11

Uvedené stupně protiskluznosti jsou ale pouze orientační. Při výběru vhodného protiskluzu je potřeba brát zřetel především na podmínky provozu. S výběrem vhodné protiskluzné dlažby na terasu vám rádi odborně poradíme.