M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Mozaiky Sicis

Mozaiky Sicis - Foto 1
Jsme kdykoli k dispozici!Rádi Vám poradíme
Jsme kdykoli k dispozici!
+420 777 746 852
online@mbkeramika.cz
Rádi Vám připravíme cenovou kalkulaci na míru.
Zeptat se na dlažbu
X

Máte otázku?
Nebo chcete objednat?

Poradíme s výběrem, výpočtem množství, navrhneme Vám další řešení nebo připravíme nezávaznou cenovou nabídku...

Nechce se vám psát? Vaše přání rádi vyřešíme na čísle 777 746 852.

Jaká je mozaika od Sicis?

  • Sicis je italským výrobcem mozaik
  • vyrábí mozaiky strojově i ručně
  • vytváří mozaiky především podle návrhů architektů nebo samotných klientů
  • vyrobí jakoukoli velikost, také velkoplošné mozaiky na stěny nebo podlahy
  • mozaiky jsou skleněné nebo kamenné
  • nádherné barvy v mnoha odstínech

Čím se vyznačují mozaiky SICIS?

Jako z pohádek Tisíce a jedné noci – přesně tak vypadají mozaiky od italského výrobce Sicis, který je největším výrobcem mozaik na světě. Mozaiky Sicis se vyrábějí strojově i ručně. Při manuální výrobě je zaměstnanci ve velké hale skládají kamínek po kamínku mnohdy i stovky hodin. Skleněné nebo mramorové mozaiky Sicis mohou připomínat starobylé malby v historických chrámech a kostelech, další znázorňují přírodu, rostliny či zvířata, jiné mají geometrické, ornamentální a jiné vzory.
 

Kde se mozaiky Sicis vyskytují například?

Mozaiky Sicis pro jejich nenapodobitelný design obdivují lidé po celém světě. A tak není překvapením, že se tyto úchvatné mozaiky nacházejí v interiérech po celém světě. Najdeme je jak v těch nejluxusnějších hotelech nebo mešitách, tak v interiérech „běžných smrtelníků“, kteří hledají něco speciálního. Mozaiky Sicis je v rámci interiéru a exteriéru možno najít takřka kdekoliv – na stěnách, podlahách či na dně bazénů.

Z jakých materiálů se mozaiky Sicis vyrábí?

  • z mramoru – Budou vypadat skvěle, když se sladí s obklady nebo dlažbou v imitaci mramoru, ale nádherně vyzní i s jakýmikoliv jinými dlaždicemi a obkladačkami.
  • ze skla – Velkým trendem jsou skleněné desky z mozaiky o tloušťce 6 mm. Mají vysokou odolnost a dají se tak použít na stěnu jako obklad nebo na podlahu jako dlažba. V některých jsou dokonce zakomponovány různé textilie. Tyto mozaiky vypadají velmi efektně podsvícené.

Jak se mozaiky Sicis vyrábí?

  • strojově – tímto způsobem se pomocí speciálních strojů vyrábějí tzv. pixelové mozaiky. Do počítače se zadá požadovaná podoba mozaiky v podobě fotografie a stroje následně mozaiku vyrobí. Zákazník si také může vybrat požadovaný rozměr a barevnost mozaiky.
  • ručně - tyto mozaiky jsou opravdovými uměleckými díly. A to doslova. Pohled na to, jak zaměstnanci Sicisu skládají tyto mozaiky kamínek po kamínku je přímo úchvatný. Sedí na podlaze v prostorné hale a mozaikám dávají dle papírové předlohy požadovanou podobu kolikrát i stovky hodin.
    

Jaké jsou mezi dílky mozaik Sicis spáry?

Mezi mozaikami, které se vyrábějí strojově, jsou vždy spáry alespoň o tloušťce 2 mm. Menší spáry mohou být jen u uměleckých mozaik, které se vyrábějí ručně. Na některé mozaiky se používá průhledná epoxidová spárovací hmota.

4 zajímavosti z výroby mozaik Sicis

  • Zaměstnanci, kteří vyrábí mozaiky ručně, udělají za 1 den přibližně 0,6 – 0,8 m² mozaiky.
  • Jeden velký dekor z mozaiky zvládne asi 30 lidí zhruba za týden. Pokud zakázka spěchá, pracuje se 10 až 12 hodin denně.
  • Jaké vzdělání je k výrobě ručních mozaik potřebné? Nejlepší jsou specializované, čtyř až pětileté obory na univerzitách, například v Benátkách a Ravenně
  • Stejný motiv jako na mozaice může být také na nábytku či špercích. Pohovky, stoly, lampy, paravány, vany, vitríny, náhrdelníky či náušnice. Člověk tak může sladit svůj dům, či byt a sebe samotného s mozaikou.
 

Nevíte si rady? Poradíme

Rádi vám pomůžeme vybrat dlažbu, která nejlépe poslouží vašim účelům. S ohledem na potřebné technické vlastnosti, design i cenový limit. Samozřejmě poradíme i s výpočtem množství materiálu.

Volejte +420 777 746 852 nebo pište na: online@mbkeramika.cz

Série