M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

I kuchyňský obklad si zaslouží vaši pozornost

09.11.2010

Nedílnou součástí kuchyně je nepochybně obložení za kuchyňskou linkou. V dnešní době se tato část kuchyně řeší různými způsoby. Jde především o to, aby obložení ladilo s kuchyňskou linkou a snadno se udržovalo. Používají se speciální nátěry, velkoplošné plastové či kamenné desky. Klasika jsou však stále keramické obklady. Oproti létům minulým je ale nabídka kuchyňských obkladů velmi bohatá a pestrá.

Jaké oblady do kuchyně vybrat

Stále velmi oblíbený je klasický kuchyňský formát 10x10 cm. Nabízí velkou barevnou variabilitu a mnoho domácností ho považuje za ten pravý kuchyňský rozměr. Už jen položením tohoto obkladového formátu  nakoso dosáhnete velmi zajímavého výsledného efektu výborně se hodícímu k rustikálnímu stylu kuchyně. Velmi zajímavé jsou ale i obdelníkové  formáty. Prostor protáhnou do délky a tím ho opticky zvětší. Velký trend jsou velkoformátové obklady – 30x60 cm a více. Díky těmto velkým formátům docílíte toho, že za kuchyňskou linkou budete mít minimum spár a tím pádem také méně míst, kde bude ulpívat nečistota a mastnota, která se velmi špatně čistí. Navíc se některé typy dlažeb a obkladů vyrábějí v tzv. rektifikované podobě tzn., že všechny obklady jsou seříznuty na stejnou velikost. To umožňuje pokládku obkladů těsně vedle sebe a tím minimalizovat spáru. Firma M.B.KERAMIKA nabízí také skleněné velkoformátové obklady o rozměrech 30x120 cm v mnoha zajímavých barvách. Tyto skleněné obklady se hodí do moderních kuchyní.

Lze koupit obklady jednobarevné i odstínované. Na výběr je velké množství druhů a stylů, které lze kombinovat s jakýmkoliv barevným povrchem kuchyňských dvířek či kuchyňské desky. K některým sériím se vyrábí i dlažba ve stejném odstínu. Vše tak můžete perfektně vyladit. Bát se nemusíte ani některých koupelnových sérií. I tyto obklady do koupelny lze s úspěchem použít za kuchyňskou linku a nikdo nic nepozná. Povrch  kuchyňského obkladu je lepší zvolit hladký, aby se obklady zvláště za sporákem dobře a snadno čistili.

Když si koupíte nové obklady za kuchyňskou linku, pamatujte i na koupi vodoodpudivé spárovací hmoty. Tyto tmely fungují na principu nenasákavosti. Nečistota společně s vodou se nevpíjí hluboko do spáry, ale vytvoří na spáře kapky, které pak snadno setřete.

Rada na závěr. Do koupelnového studia si se sebou vezměte alespoň kousek materiálu, ze kterého bude zhotovená kuchyňská linka. Usnadníte si tím výběr a vše tak budete moci jednodušeji doladit na místě.

ico small menu