Vše o lemech k bazénům. Seznamte se s jejich použitím a vlastnostmi

Bazénový lem představuje ukončení dlažby okolo bazénu a plní mnoho důležitých funkcí. Jakých? To jsme pro vás shrnuli v následujících řádcích. Také získáte odpovědi například na otázky: Proč je vhodné použít keramické bazénové lemy v kombinaci s venkovní keramickou dlažbou kolem bazénu? K jakým bazénům se konkrétní bazénové lemy hodí?

Bazénové lemy mají stejnou odolnost jako dlažba kolem bazénu

Výběr bazénových lemů a vhodné dlažby kolem bazénu spolu úzce souvisejí. Je proto důležité vše důkladně promyslet a řešit současně. V současnosti jsou jednoznačně nejlepší volbou k bazénům venkovní keramické dlažby.

Jak na bezpečnou dlažbu kolem bazénu?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

 

Venkovní keramické dlaždice mají velmi dlouhou životnost, jsou odolné vůči velkému střídání teplot – v létě je neohrozí intenzivní sluneční záření a v zimě tuhý mráz. Venkovní dlaždice zůstávají mnoho let stálobarevné, nevybělí je ani chlorová voda a snadno se čistí. Zcela stejnou odolnost jako dlažba k bazénu mají i keramické lemy k bazénům. Bazénových tvarovek je více typů, včetně odtokových kanálků.

DATA | /ODBORNE_CLANKY/vse-o-lemech-k-bazenum | dlazba-k-bazenu-3a.jpg

DATA | /ODBORNE_CLANKY/vse-o-lemech-k-bazenum | dlazba-k-bazenu-3b.jpg

Lemy k bazénu mohou mít také stejný design jako dlažba kolem bazénu

Pokud se rozhodnete pro určitý design venkovní dlažby k bazénu – například ve vzhledu kamene, dřeva či betonu nebo jiném, v naprosto stejném designu můžete mít i lemy k bazénům. V M.B.KERAMICE spolupracujeme také s výrobci, u kterých vám v řadě případů můžeme zajistit výrobu lemů k bazénu na míru v požadovaném designu a rozměru. Část naší nabídky dlažeb k bazénu, ke kterým lze pořídit i bazénové lemy, najdete v sekci Bazény. Celý sortiment vám rádi představíme na některé z našich prodejen.

Bazénové keramické lemy by měly plnit 3 důležité požadavky:

1. Přítomnost mantinelu proti vylití vody

Lem musí dostatečně přesahovat nad úroveň bazénu a tvořit tak vlnolam. Když do bazénu někdo vstoupí nebo skočí, bazénový lem působí jako mantinel, který zabrání vyšplíchnutí většího množství vody.

2. Vysoká protiskluznost

Všechny bazénové lemy z našeho sortimentu mají, stejně jako venkovní dlaždice k bazénu, dostatečně protiskluzný povrch (R11 A+B nebo vyšší). Používání bazénu tak bude pro vás bezpečné a pohodlné, protože vám na mokrém povrchu neuklouzne noha. Jak jsou protiskluzné dlažby pro venkovní prostory důležité, si přečtěte v článku. Anebo nám zavolejte, vše vám rychle vysvětlíme.

3. Estetická hodnota

Díky tomu, že lemy k bazénům mají stejný design i povrch jako venkovní keramické dlažby k bazénům, působí velmi esteticky. A okolí bazénu pak, i právě díky nim, vypadá jednotně a harmonicky. Bazénových tvarovek je více variant. Například lemy s tloušťkou 1 cm mohou mít tvar písmena „L“, či zaoblenou hranu.

   

DATA | /ODBORNE_CLANKY/vse-o-lemech-k-bazenum | dlazba-k-bazenu-a.jpg   DATA | /ODBORNE_CLANKY/vse-o-lemech-k-bazenum | dlazba-k-bazenu-b.jpg

DATA | /ODBORNE_CLANKY/vse-o-lemech-k-bazenum | dlazba-k-bazenu-c.jpg

Lemy s tloušťkou 2 cm mohou mít tvar písmena „L“, zaoblenou hranu, či tzv.  lem „UNICO“, který svým zaoblením hrany z obou stran tvoří písmeno „D“. Design i povrch lemu je zachován po celé hraně.

 

 DATA | /ODBORNE_CLANKY/vse-o-lemech-k-bazenum | dlazba-k-bazenu-d.jpg

Jaké jsou tloušťky keramických lemů k bazénům?

Podobně jako venkovní keramické dlažby jsou i lemy k bazénům buď ve variantě s tloušťkou 1 cm nebo s tloušťkou 2 cm. Zatímco 1cm dlažbu kolem bazénu je vždy potřeba lepit, 2cm dlažba kolem bazénu se nejčastěji pokládá na terče. Více o pokládce 2cm dlaždic na terče se dozvíte zde. Stručně o velkých přínosech pokládky venkovní dlažby na terče si můžete přečíst v tomto článku. Venkovní dlažba k bazénu musí mít také potřebný protiskluz. Více o stupních protiskluznosti se dočtete zde.

Ale pozor, samotné bazénové lemy – 1cm i 2cm variantu, je potřeba přilepit vždy.

    • 1 cm varianta bazénového lemu je vhodná k fóliovým bazénům
    • 2 cm varianta bazénového lemu je vhodná k fóliovým i plastovým bazénům

Kromě bazénových lemů doporučujeme použít kolem bazénu také speciální odtokové kanálky, které vám pomohou zbavit se vystříkané vody. Rádi vám vysvětlíme jejich funkce a použití.

Správné vyřešení lemů a dlažby k bazénu není úplně jednoduchá záležitost. Rádi vám poradíme, jaké bazénové lemy a venkovní dlažba budou pro váš bazén nejvhodnější. Samotné lepení bazénových lemů je třeba vždy řešit také s konkrétní realizační firmou.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.