M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Vše o lemech k bazénům. Seznamte se s jejich použitím a vlastnostmi

Bazénové lemy plní u bazénů mnoho důležitých funkcí. Jakých? To jsme pro vás shrnuli v následujících řádcích. Dále získáte odpovědi například na otázky: Proč je vhodné použít keramické bazénové lemy v kombinaci s venkovní keramickou dlažbou kolem bazénu? A k jakým bazénům se konkrétní bazénové lemy hodí?

Bazénové lemy mají stejnou odolnost jako dlažba kolem bazénu

Výběr bazénových lemů a vhodné dlažby kolem bazénu spolu úzce souvisejí. Je proto důležité vše důkladně promyslet a řešit současně. V současnosti jsou jednoznačně nejlepší volbou k bazénům venkovní keramické dlažby.

Jak na bezpečnou dlažbu kolem bazénu?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

 

Venkovní keramické dlažby mají velmi dlouhou životnost, jsou odolné vůči velkému střídání teplot – v létě je neohrozí intenzivní sluneční záření a v zimě tuhý mráz. Venkovní dlaždice zůstávají mnoho let stálobarevné, nevybělí je ani chlorová voda a snadno se čistí. Zcela stejnou odolnost jako dlažba k bazénu mají i keramické lemy k bazénům. Bazénových lemů je více typů.

Lemy k bazénu mohou mít také stejný design jako dlažba kolem bazénu

Pokud se rozhodnete pro určitý design venkovní dlažby k bazénu – například ve vzhledu kamene, dřeva či betonu nebo jiném, v naprosto stejném designu můžete mít i lemy k bazénům. V M.B. KERAMICE spolupracujeme také s výrobci, u kterých vám v řadě případů můžeme zajistit výrobu lemů k bazénům na míru v požadovaném designu a rozměrech. Část naší nabídky dlažeb k bazénu, ke kterým lze pořídit i bazénové lemy, najdete v sekci Bazény.

Bazénové keramické lemy by měly mít 3 důležité vlastnosti:

1. Přítomnost mantinelu proti vylití vody

Lemy k bazénům musí dostatečně přesahovat nad úroveň bazénu a tvořit tak vlnolam. Když do bazénu někdo vstoupí nebo skočí, bazénový lem působí jako určitý mantinel, který zabrání vyšplíchnutí většího množství vody.

2. Vysoká protiskluznost

Všechny bazénové lemy z našeho sortimentu mají stejně jako venkovní dlažby k bazénu potřebný protiskluz R11. Používání bazénu tak bude pro vás bezpečné a pohodlné, protože vám na kluzkém povrchu neuklouzne noha. Jak jsou protiskluzné dlažby pro venkovní prostory důležité, si přečtěte v článku. Anebo nám zavolejte, vše vám rychle vysvětlíme.

3. Estetická hodnota

Tím, že lemy k bazénům mají stejný design jako venkovní keramické dlažby k bazénům, plní estetickou funkci a okolí bazénu právě i díky nim vypadá velmi hezky. Bazénové lemy mohou mít tvar písmena „L“, zaoblenou hranu, mírně zkosenou hranu a mnoho dalších tvarů…

   

   

Jaké jsou tloušťky keramických lemů k bazénům?

Podobně jako venkovní keramické dlažby jsou i lemy k bazénům buď ve variantě o tloušťce 1 cm anebo o tloušťce 2 cm. Zatímco 1 cm dlažbu kolem bazénu je vždy potřeba lepit, 2 cm dlažba kolem bazénu se nejčastěji pokládá na terče. Více o pokládce 2 cm dlažby na terče se dozvíte zde. Stručně o velkých přínosech pokládky venkovní dlažby na terče si můžete přečíst v tomto článku. Venkovní dlažba k bazénu musí mít také potřebný protiskluz. Více o stupních protiskluznosti se dočtete zde.

Ale pozor, samotné bazénové lemy – 1 cm i 2 cm variantu, je vždy potřeba přilepit.

  • 1 cm varianta bazénového lemu je vhodná k fóliovým bazénům
  • 2 cm varianta bazénového lemu je vhodná k fóliovým i plastovým bazénům

Kromě bazénových lemů doporučujeme použít kolem bazénu také speciální odtokové kanálky, které vám pomohou zbavit se vystříkané vody. Rádi vám vysvětíme jejich funkce a použití.

Správné vyřešení lemů a dlažby k bazénu není úplně jednoduchá záležitost. Rádi vám poradíme, jaké bazénové lemy a venkovní dlažba budou pro váš bazén nejvhodnější. Samotné lepení bazénových lemů je třeba vždy řešit také s konkrétní realizační firmou.

 

Rádi vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 16:00 vám naši experti odpovídají obratem.

ico small menu