V celém domě vyniká krása kamene, dřeva a mramoru na velkoformátových obkladech a dlažbách

Jak si zařídit interiér, ve kterém budou hrát hlavní roli vzory přírodních materiálů? A v němž dokonale vynikne krása struktur kamene, mramoru a dřeva? Skvělou inspirací je interiér novostavby rodinného domu jednoho z našich zákazníků. V našem sortimentu si vybral nádherné keramické imitace, které jsou naprosto nerozeznatelné od svých přírodních předloh. Proč majitel do celého domu zvolil právě obklady a dlažby v imitaci kamene, mramoru a dřeva ve velkých formátech? Z jakého důvodu upřednostnil keramické imitace před pravými materiály a jak se mu s námi spolupracovalo? Vše se dozvíte v tomto článku.

 
Pohled na dům zákazníka zvenčí.

„Hledal jsem komplexního dodavatele. Spolupráce s M.B.KERAMIKOU se povedla na jedničku,“ zhodnotil zákazník

Celý interiér domu navrhla majiteli architektka. Společně pak hledali jednoho dodavatele, který má ucelený sortiment a bude schopen dodat keramické obklady a dlažby v povrchu lesk i mat do celého interiéru. U nás v M.B.KERAMICE jsme tento požadavek dokázali hravě splnit.  „Firmu jsme si vybrali na základě vynikajících referencí a dobrých cen. Architektka s námi vše konzultovala a naše představy „tlumočila“ obchodní zástupkyni firmy, která pro nás vybírala vhodné materiály a nechala vytvořit vizualizace. Pak jsme vše upravovali a ladili. Spolupráce to byla skvělá, a hlavně komplexní. Vše se povedlo na jedničku,“ popsal zákazník.

 

Na fotografiích je elegantní a nadčasová jídelna propojena s obývacím pokojem. Na zemi je položena velkoformátová dlažba v imitaci travertinu s názvem Jewels v rozměru 60×120 cm.

Kombinace mramoru, kamene a dřeva na jedné ploše vypadá v koupelnách zákazníka skvěle

Dlažby v imitaci kamene, a také v imitaci mramoru nebo dřeva jsou středobodem interiéru. Jedna keramická imitace efektně doplňuje druhou a společně vedle sebe „žijí“ v dokonalé harmonii. Že i různé keramické imitace, v tomto případě design dřeva, kamene a mramoru, mohou na jedné ploše vypadat skvěle, ilustrují koupelny. V jedné z nich je na zemi položena moderní dlažba v imitaci mramoru,  na stěně je jako obklad použita dlažba imitující kámen. Dlažby z keramiky se dnes jako obklady na stěnu používají zcela běžně. Originální ostrůvek se zabudovanými umyvadly a skříňkou pod umyvadlo, je obložen dlažbou imitující dřevo.

 

Na fotografii je v jedné z koupelen domu zákazníka na zemi položena dlažba imitující mramor s názvem Canova. Má rozměr 60×120 cm.  Na stěně je obklad, který se jmenuje Discover ve formátu 60×120 cm. Ostrůvek je vytvořený z dlažby imitující dřevo s názvem Chalet, která má rozměr 20×80 cm.

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online

 

I v další z koupelen je krása přírodních materiálů hotovou pastvou pro oči. Ostrůvek je obložen dlaždicemi v rozměru 150×75 cm. Také deska na umyvadlo je vyrobena z keramických dlaždic. Na zemi je položena dlažba v imitaci kamene s názvem Ardesia, má rozměr 45×90 cm.

 

V dětské koupelně jsou použity koupelnové obklady v kombinaci barev: námořnická modrá a limetková, které se jmenují Nordic. Dokonale s nimi ladí koupelnový nábytek. Na zemi je položena dlažba v imitaci dřeva s názvem Nau v rozměru 20×120 cm.  

Chtěli byste si prohlédnout další fotografie koupelen, kterým dominují keramické imitace kamene, dřeva a mramoru? Fotogalerie koupelen – jak designových, tak realizací našich zákazníků, najdete na Koupelny inspirace. Inspirovat se můžete také na Obklady a dlažby do koupelny.

 
Velkoformátové dlaždice a přírodní design kralují interiéru včetně chodeb.

Zákazník si pochvaluje vynikající technické vlastnosti a snadnou údržbu keramických imitací

Majitel domu je velkým obdivovatelem krásy přírodních materiálů. Proč ale upřednostnil keramické imitace před pravými materiály – kamenem, mramorem a dřevem? Podle svých slov tak učinil zejména z praktických důvodů. Keramické imitace mají výrazně lepší technické vlastnosti, a tedy i delší životnost než pravé přírodní materiály.

Dlažby a obklady v imitaci dřeva, kamene a mramoru se také snadněji udržují a na rozdíl od podlahy z pravého dřeva či mramoru nevyžadují speciální péči - stačí je vytírat prostředkem na keramickou dlažbu. Nevsakuje se do nich voda či jiné tekutiny.  „S použitými keramickými materiály jsem velmi spokojen. Přírodní motivy se prolínají celým naším domem, to byl náš požadavek od počátku realizace,“ řekl náš zákazník.

 

Inspirace. Keramické dlažby se běžně využívají i jako obklady. Dlažbu imitující kámen majitel zvolil pro obložení krbu v kuchyni, má rozměr 60×120 cm. Na zemi je dlažba v imitaci travertinu s názvem Jewels, také v rozměru 60×120 cm.

 

Kuchyně, propojená s obývacím pokojem, zaujme na první pohled dokonalou souhrou různých přírodních materiálů a pastelovými barvami. Důraz byl kladen také na dekorace a doplňky. Spoustu další inspirace pro vaši kuchyni či obývací pokoj najdete ve fotogaleriích interiéry inspirace a kuchyně inspirace

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online

Velkoformátové obklady a dlažby byly pro zákazníka jasnou volbou: Dokonale na nich vyniká struktura kamene, mramoru a dřeva

Keramické obklady a dlažby v celém interiéru, včetně koupelen, mají velký formát.  Použitými rozměry jsou například: 45×90 cm, 20×120 cm, 60×120 cm, 35×100 cm a 150×75 cm.

Velkoformátové obklady a dlažby jsou opravdovou designovou lahůdkou a s interiérem dokážou divy! Každá místnost – obývací pokoj, kuchyně či koupelna zákazníka díky nim působí vzdušně a světle. Velké rozměry znamenají i minimum spár mezi obklady a dlažbou, a tedy i snadnější údržbu a ucelenější, jednotný dojem z celého interiéru.

Keramické dlaždice jsou vyrobeny nejmodernějšími digitálními technologiemi a jsou tak zcela nerozeznatelné od pravých přírodních materiálů. A platí: Čím větší formát obkladu či dlažby, tím dokonaleji vynikne struktura kamene či mramoru. Nikdo tak při pohledu na velkoformátový obklad či dlažbu nebude mít pochyb o tom, že se jedná o pravý přírodní materiál.

 

Zákazník má velkoformátové desky v povrchu lesk i mat v celém interiéru, včetně koupelen.

Velkoformátový obklad a dlažba jsou vhodné i do malých místností, které opticky zvětší. Každý prostor díky nim prokoukne. Inspiraci získáte v článku Výhody velkoformátových obkladů a dlažeb pro malé koupelny.

Navrhněte si sami zdarma podobný či zcela jiný interiér. Vyzkoušejte si online vizualizace na našich stránkách

Chtěli byste si sami z pohodlí svého domova online navrhnout podobný interiér, jaký má náš zákazník? Nebo si přejete mít jiný interiér? Vyzkoušejte online vizualizaci na našich stránkách. Jak to funguje? Jednoduše. Zdarma nahrajte fotku místnosti, kterou plánujete zařizovat. Systém vám nabídne spoustu možností – obklady a dlažby v imitaci kamene, dřeva, mramoru či v jiném designu. A vy tak můžete nekonečně dlouho zkoušet, jaký styl nebo rozměr obkladu a dlažby bude vašemu interiéru nejvíce slušet.

Řadu obkladů a dlažeb máme skladem k okamžitému odběru. Vaše kuchyně, koupelna či obývací pokoj tak mohou rychle získat design, jaký si přejete.

Související články: 
Velkoformátové obklady a dlažby: jaké jsou jejich ceny, rozměry a výhody v interiéru?
Velkoformátové obklady a dlažby: velký zázrak do malé koupelny
5 nejnovějších realizací koupelen našich zákazníků

Jak co nejlépe vybrat obklady a dlažbu do koupelny?
8 praktických rad pro dokonalou koupelnu