Velkoformátové obklady a dlažby: Velký zázrak i do malé koupelny

Budete zařizovat malou koupelnu a přemýšlíte, jak jí dodat „pár centimetrů“ navíc? Menší prostor zpravidla vyžaduje nějaké důmyslné řešení, s jedním z nich vás v tomto článku seznámíme. Načerpejte inspiraci z fotografií našich zákazníků a poznejte, že velkoformátové obklady mají opravdu ohromující design, který vynikne mnohem lépe než na malých dlaždicích. I to odpoutá pozornost od skutečné velikosti koupelny. Čtěte dále nebo si níže nechte zaslat příručku, ve které najdete vše o velkých formátech!

Ještě předtím, než se podíváme na konkrétní realizace menších koupelen našich zákazníků, si představíme největší výhody velkoformátových obkladů a dlažeb. Abyste měli přesnou představu, proč jsou keramické velkoplošné obklady a dlažby do koupelny opravdovým zázrakem.

Malá koupelna jednoho z našich zákazníků, kterou zdobí velkoformátový obklad a dlažba Canova.
E-Book - velkoformáty - VF zdarma
E-BOOK ZDARMA

Tipy pro výběr velkoformátových obkladů a dlažeb

Po 20 letech v oboru jsme pro vás prošlapali cestičku a víme, na co si dát pozor při výběru velkoformátových obkladů a dlažeb. Načerpejte pracně budované know-how zcela zdarma. Příručka obsahuje:

 • Jak se velké formáty pokládají?
 • Fotografie z realizací zákazníků
 • ...a mnoho dalšího

3 důvody, proč se velkoformátové obklady a dlažby hodí do malých koupelen:

1. Velký rozměr opticky zvětšuje

Sice to na první pohled může působit jako paradox. Ale právě velkoformátové keramické obklady a dlažby jsou do malých koupelen mnohem lepší volbou než malé dlaždičky. Ty malou koupelnu mnohdy vizuálně rozdělí na malé části, což ještě více upozorní na její rozměry. Kdežto obklady a dlažby velkých formátů koupelnu opticky sjednotí a vytvoří z ní jeden harmonický celek.

 
Ozdobou koupelny naší zákaznice se stal velkoformátový obklad a dlažba v imitaci cementové stěrky.
 

Pro inspiraci si můžete přečíst celý příběh jedné z našich zákaznic, která do svých koupelen zvolila velkoformátové obklady a dlažby.

2. Méně spár se lépe udržuje

Samozřejmě velký formát sám o sobě značí menší počet spár v koupelně. Naprostá většina velkoformátových obkladů a dlažeb se vyrábí v rektifikovaném provedení, což znamená, že obklady a dlažby lze pokládat jen s minimální spárou. 

Velkoformáty v koupelně

Méně spár znamená nejen v malé koupelně i méně míst, ve kterých by se mohly usazovat bakterie a nečistoty.

3. Velký rozměr působí luxusně a reprezentativně

Ano, je to tak. I malá koupelna může díky velkoformátovým obkladům a dlažbám působit luxusním dojmem. Je to dáno tím, že na velkém rozměru mnohem víc vynikne konkrétní design obkladů a dlažeb než na malých kachličkách – ať už jsou ve vzhledu:

 • kamene,
 • mramoru,
 • dřeva,
 • kovu
 • či betonu.

Pomocí digitální technologie dokáží výrobci velkoformátovým obkladům a dlažbám vtisknout dokonalou podobu přírodních materiálů.Koupelna s velkoformátovým obkladem v imitaci mramoru

Velkoformátové obklady v imitaci mramoru mohou svou krásou mnohdy předčit i svoji přírodní předlohu. 

Inspirujte se: Malé koupelny s velkoformátovými obklady objektivem našich zákazníků

Černo-bílá elegantní koupelna s mramorovým designem

Zákazník hledal do koupelny o rozloze zhruba 4 m² velkoformátový obklad, který bude působit luxusně, a zároveň bude poměrně levný. Poradili jsme mu velkoformátový obklad Agatha v imitaci mramoru ve formátu 40×120 cm, který ho okamžitě zaujal. Všimněte si, jak dokonale vyniká na obkladech a dlažbách mramorové žilkování. Nejen díky výrazné kresbě žil, ale také nadčasovému černobílému provedení je tato koupelna vrcholem elegance. K optickému zvětšení malé koupelny přispívá také bílá barva velkoformátového obkladu a velké zrcadlo. Tento velkoformátový obklad má lesklý povrch, který odráží světlo a koupelna tak září a působí světlým dojmem. 

Chtěli byste podobnou koupelnu? Ozvěte se nám. Moc rádi vám ukážeme krásné velkoformátové obklady za vynikající ceny. 

 
Velkoformátový obklad Agatha v designu mramoru doplňuje stylová toaleta, umyvadlo, vana a vodovodní baterie.
  
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis

Chtěli byste vidět ještě více? 

 • Kontaktujte naše online centrum a domluvte si vizualizaci přímo vaší koupelny. Návrhy malých i velkých koupelen děláme pro naše zákazníky každý den, stačí si vybrat materiál, který se vám libí.
 • Hledáte okamžitou inspiraci? Mnohé návrhy malých koupelen již máme vytvořené a můžeme vám je zaslat ihned na našem online chatu. 
 • V speciální sekci pro inspiraci pro panelákové koupelny najdete mnoho fotografií koupelen v paneláku či bytovém domě, které mají opravdu málo prostoru. Nemusíte se bát, i pro tyto koupelny existují stylová řešení.

Opravdu malá koupelna s kovovým nádechem

Jeden z našich zákazníků toužil po kombinaci tmavého a světlého obkladu do koupelny velké zhruba 3,5 m². Poradili jsme mu, jak je efektně zkombinovat tak, aby vynikla krása světlých i tmavých obkladů, a malá koupelna zároveň nepůsobila stísněně. Koupelnu našeho zákazníka zdobí velkoformátový obklad a dlažba Ionic v imitaci kovu a v rozměru 60×120 cm. Kovový vzhled je umocněn pololesklou povrchovou úpravou s jemnými perleťovými efekty.

 
 
Velkoformátový obklad a dlažba Ionic s kovovým nádechem, kterým je obložena i vana.

S tmavou barvou obkladů je potřeba v malých koupelnách zacházet opatrně, protože prostor, na rozdíl od světlých dlaždiček, opticky zmenšují.
Když ale použijete tmavý obklad jen na část zdi, třeba za vanu, vnímaný rozměr koupelny nijak neutrpí. Právě naopak. Koupelně toto řešení dodá šmrnc, a zároveň odvede pozornost od její skutečné velikosti. K optickému zvětšení malé koupelny opět přispívá i velké zrcadlo.
 
Černá koupelna s velkoformátovými obklady a dlažbou
 
V případě tmavých barev obkladů a dlažeb je vždy důležité také perfektní osvětlení koupelny.

Útulná koupelna v designu kamene a dřeva

Dominantou malé koupelny našeho zákazníka se stal velkoformátový obklad a dlažba s velmi jemným designem kamene v ultratenké 3,5 mm tloušťce. Zákazník musel do prostoru malé koupelny velké zhruba 2,5 m² šikovně dostat sprchový kout a záchod. Společně jsme vymysleli řešení, které se podle jeho slov povedlo na jedničku a malá koupelna působí opticky větším dojmem. Přispívá k tomu jednoduchý design velkoformátového obkladu a zároveň minimum spár mezi jednotlivými „kachličkami.“ Malé koupelně přidává pár centimetrů navíc také průhledný sprchový kout. Do něj jsme společně se zákazníkem vybrali dlažbu v imitaci dřeva, která koupelně dodává útulnou atmosféru.

Velkoformátové obklady a dlažby o tloušťce 3,5 mm mají speciální vlastnosti a mnoho možností využití. Dají se využít třeba při výrobě nábytku a koupelnu tak lze dokonale sladit. Chtěli byste vědět víc? Kdykoliv nás kontaktujte.

 
 
Velkoformátový obklad a dlažba v jemné imitaci kamene na podlaze a na stěně za toaletou.
 
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis

Velkoformátové obklady a dlažby mohou mít nespočet odstínů, rozměrů a povrchů

Velkoformátové obklady a dlažby vyniknou nejen v malých koupelnách, ale také obývácích či vstupních halách. Mohou mít různé rozměry, odstíny, provedení povrchu a být v lesku či matu. Pokud si chcete udělat přehled, jaké jsou další designové možnosti velkoformátových obkladů a dlažeb, podívejte se do sekce Velkoformátové obklady a dlažby. Najdete tam velkou část naší nabídky.

 
 
I takto lze zařídit malou koupelnu. Na obrázku obklad a dlažba Ardesia.
 
Hledáte ještě více fotografií podobných koupelen? Podívejte se do naší fotogalerie, kterou jsme vytvořili přesně pro inspiraci do malých koupelen. Najdete zde nejen fotografie z realizací, ale i vizualizace nebo fotky z katalogů. 

Jaké jsou v Česku běžné rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb? A kolik stojí?

Zajímá vás také, jaké jsou běžné rozměry velkoformátových obkladů a dlažeb? Chcete znát jejich ceny a co je ovlivňuje? Přečtěte si pro inspiraci článek o technických vlastnostech a cenách velkoformátových obkladů a dlažeb, v němž jsme pro vás shrnuli formáty nejběžnějších velkoformátových obkladů a dlažeb používaných v českých interiérech a stručně jsme to srovnali i s trendy v zahraničí. Na konkrétních příkladech cen u vybraných produktů pak uvidíte, že některé velkoformátové obklady a dlažby z našeho sortimentu mají na českém trhu opravdu bezkonkurenční cenu a mohou být dokonce levnější než některé kachličky menších rozměrů.

Související články: 
Velkoformátové obklady a dlažby: jaké jsou jejich ceny, rozměry a výhody v interiéru?
V celém domě vyniká krása kamene, dřeva a mramoru na velkoformátových obkladech a dlažbách
5 nejnovějších realizací koupelen našich zákazníků

Jak co nejlépe vybrat obklady a dlažbu do koupelny?
8 praktických rad pro dokonalou koupelnu