M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Obklady a dlažby do koupelny v imitaci dřeva

Dlažba do koupelny v imitaci dřeva vnese do koupelny dotek přírody a neopakovatelnou atmosféru. Díky moderním digitálním technologiím je možné na keramickou dlaždici do koupelny přenést design dřeva, který vypadá jako pravá dřevěná podlaha. A mnohdy na pohled, a dokonce i na omak ještě mnohem lépe! Dlažby do koupelny napodobující dřevo mají mnoho barev a rozměrů.

I dlažby v imitaci dřeva je možné použít jako obklad nejen do koupelny ale i do ostatních místností v interiéru. 

 

Série obkladů a dlažeb do koupelen

Dlažba do koupelny v designu dřeva nesesychá, nenasákne vodu a hodí se i do sprchy nebo jako obklad

Keramická dlažba v imitaci dřeva je na rozdíl od dřevěné podlahy do koupelny přímo ideální. Protože nesesychá ani nenasává vodu. Koupelnové dlaždice imitující dřevo jsou odolné vůči vlhkému prostředí a střídání teplot a i v těchto podmínkách si zachovávají svou stálobarevnost a dlouhou životnost. Koupelnová dlažba v designu dřeva je tak na rozdíl od dřevěné podlahy vhodná k obložení podlah i stěn ve sprchovém koutu, kde ale musí mít potřebný protiskluz. Rádi vám pomůžeme vybrat vhodnou protiskluznou dlažbu v imitaci dřeva do vaší koupelny.

Dlažba v imitaci dřeva může být použita nejen na podlahu ale i jako obložení stěn. Obklad v dřevěné imitaci je originální řešením prostoru koupelny. Dlažba a její dekor dřeva tak může ladit s podlahou a zdobit i stěny vaší koupelny. S pravou dřevěnou podlahou se pojí mnoho péče. S keramikou v koupelně však neuděláte žádnou chybu.

Koupelnová dlažba imitující dřevo se na rozdíl od dřevěné podlahy snadno udržuje

Dlažba do koupelny v imitaci dřeva může mít nespočet barev a tvarů – k dispozici je třeba design dlouhých dřevěných prken, kazetový tvar nebo vzor „do stromečku“ či různé typy povrchů a dřev: bříza, smrk, kaštan či mahagon a další. Dlaždice v imitaci dřeva se budou v koupelně velmi snadno udržovat – není je potřeba impregnovat jako pravou dřevěnou podlahu. Povrch dřevěných dlaždic nebo obkladů je snadno čistitelný a nepodléhá známkám opotřebení tak jako dřevěná podlaha. Koupelnovou dlažbu napodobující dřevo stačí podobně jako ostatní keramické dlažby vytírat běžným čisticím prostředkem na keramickou dlažbu. Kontaktujte nás a rádi vám pomůžeme vybrat dlažbu v imitaci dřeva do vaší koupelny.

Různé designy a možnosti kombinace s dalšími přírodními motivy 

V našem katalogu produktů najdete různé dlažby a obklady prakticky v jakémkoliv designu dřeva. Hledáte konkrétní dřevo? Smrk, dub, modřín, borovici nebo lípu? Pomůžeme vám najít dlažbu nebo obklad dle vašeho výběru abyste ji mohli sladit s nábytkem, i dalšími prvky v interiéru.

Obklady v dřevěné imitaci je možné kombinovat také s různými dalšími přírodními vzory. Doporučujeme kombinace s dlažbami v imitaci kamene nebo betonu. S designem dřeva můžete díky vhodné kombinaci materiálů vytvořit moderní ale i rustikální bydlení. Design starých ošlapaných cementových dlaždic připomínajících středomoří vytvoří útulnou koupelnu. Nebo zvolte jednoduché industriálně působící motivy betonu, které zjemní právě kombinace s dřevěným obkladem nebo dlažbou. Naše fotogalerie obsahuje mnoho zákaznických realizací, a mnohé další vám rádi zašleme pro inspiraci, stačí napsat na náš online chat.

Imitace dřeva jako originální řešení do interiéru pro podlahy i stěny 

Hledáte inspiraci pro Vaši koupelnu nebo nápadité bydlení? Poradíme vám. Design koupelen můžete oživit mozaikou. Mnohé dřevěné obklady a dlažby z naší nabídky mají k dispozici mozaiky vhodné k obložení stěny nebo vany. Další tip pro atypické využití imitace dřeva: umístěte dřevěné obklady nebo dlažbu do sprchového koutu a obklopte se přírodou. Imitace dřeva zabezpečí, že se budete cítit jako ve wellnesu.

Říká se, že v jednoduchosti je krása. Například dřevěná dlažba, která zdobí podlahu koupelny, může plynule pokračovat na jednu ze zdí a zkrášlit i stěnu. Koupelna bude působit celistvěji a designově. Na tuto zeď můžete pak umístit bílá umyvadla, která na dřevěném dekoru krásně vyniknou. Jednoduché vodovodní baterie pak už jen podtrhnou celkový design prostoru. I koupelnové vybavení jako vany, baterie, umyvadla a další sanitární keramiku vám rádi pomůžeme sladit. 

BONUS NA ZÁVĚR:
Nejen koupelna je vhodným místem pro originální využití dřevěných motivů. Dlažby a obklady imitující dřevo se hodí i na podlahu do kuchyně nebo za kuchyňskou linku či jako obkladové prvky na zeď v obýváku nebo ložnici. Další technické informace či inspiraci najdete v článku o obkladech a dlažbách v imitaci dřeva, včetně tipů k pokládce. 

Na fotografiích z realizací, které najdete níže ve fotogalerii, se můžete podívat jak vypadá imitace dřeva v domácnostech našich zákazníků. 

 


Pro další inspiraci z realizací nás kontaktujte na online chatu