Použití terčů při pokládce venkovní dlažby je chytrým řešením pro terasu, balkon či zahradu

Pokládka venkovní dlažby na terče je vynikajícím řešením pro terasy, balkony, střešní konstrukce, venkovní bazény či letní zahrádky restaurací a kaváren. Dlažba na terče se pokládá přímo na podklad bez nutnosti nanášení vrstvy betonu a lepidla. Chcete se dozvědět, jaké typy terčů jsou k dostání a k čemu jsou vhodné? Chytrý systém terčů přináší řadu výhod. Zajímá vás jakých? Pak jsou následující řádky určeny právě pro vás.

Na terče (chytré plastové podložky), které jsou odolné vůči velmi vysokým i nízkým teplotám, kyselinám nebo ultrafialovému záření, se pokládá keramická dlažba o tloušťce 2 cm. Chcete vědět, jaké 20mm silné keramické dlaždice máme v nabídce? Každá jednotlivá dlaždice na terčích unese zátěž až kolem jedné tuny. Nosnost terčů na dlažbu je od 800 do 1200 kg na jeden terč.

terce-pod-venkovni-2cm-dlazbu-1.jpg 

5 nejdůležitějších benefitů pokládky dlažby na terče

1. Dlažba je trvale rozebíratelná.

Díky pokládce dlažby na terče je možné dlažbu kdykoliv opravit nebo vyměnit. Nejen u letních zahrádek kaváren a restaurací umožňuje dlažba na terčích rychlou a jednoduchou demontáž dlažby po sezóně, ale především možnost opakovaného použití dlažby po řadu let.

2. Zakrytí rozvodů pod dlažbou.

Díky terčům pod dlažbu lze prostor mezi dlažbou a podkladem využít k zakrytí trubek, elektrického vedení nebo jiných zařízení, která mohou být kdykoliv zkontrolována. A to tak, že se dlaždice jednoduše nadzvednou, vyjmou, a pak vrátí na místo.

3. Dokonalé odvodnění.

Dlažba na terčích se nespáruje, volná spára mezi jednotlivými dlaždicemi zajišťuje perfektní odtok dešťové vody i za silných přívalových dešťů. Pokládka dlažby na terče je tak vhodná i pro větší plochy se značným provozem. Na povrchu dlažby se neudržuje voda a netvoří se tak louže.

4. Perfektně rovný povrch.

Terče pod dlažbu umožňují snadno vyrovnat jemné nerovnosti, nedokonalosti a sklony povrchu a dosáhnout dokonale stabilního a rovného vydláždění. 

5. Lepší tepelná a zvuková izolace i absorpce pohybů.

Prostor mezi podkladem a dlažbou na terčích zajišťuje neustálou cirkulaci vzduchu, což zabraňuje přehřívání podkladu i povrchu dlažby. Vlisovaná guma na hlavě některých terčů slouží jako odhlučňující a současně protiskluzový prvek. Navíc díky tomu, že dlažba na terčích není lepená nebo jinak fixovaná, nevznikají problémy s roztažností materiálu, a proto není nutné v ploše provádět dilatace.
 
DATA | /ODBORNE_CLANKY/pouziti_tercu_pri_pokladce_venkovni_dlazby_je_chytrym_resenim_pro_terasu_balkon_ci_zahradu | terce_do_clanku.png

Dlažba na terče se pokládá na hydroizolační fólii

Dlažba na terče se pokládá přímo na hydroizolační fólii (opatřenou ochrannou vrstvou – geotextilií) bez nutnosti provádět tuhou betonovou mazaninu. Na terče je možné položit venkovní keramickou dlažbu v jakémkoliv tvaru – čtvercovém, obdélníkovém, či ve tvaru dřevěných prken… Pokládka dlažby na terče je výbornou volbou i pro terasy v patře a balkony. Zajímají vás ceny venkovních keramických dlažeb na terasu? Udělejte si přehled na konkrétních příkladech produktů a modelovém případu terasy. Venkovní 2cm dlažbu je také možné položit mnoha způsoby - zjistěte, který ze tří způsobů pokládky je pro vás nejvhodnější.

 

Jak co nejlépe vybrat vhodné terče a spočítat jejich spotřebu?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Jaké jsou typy terčů pod dlažbu?

My v M.B.KERAMICE vám kromě širokého výběru 2 cm venkovních dlažeb, z nichž řadu máme skladem, nabídneme také široké spektrum terčů pro pokládku – od těch nejjednodušších, které mají pevnou výšku až po ty výškově nastavitelné, jejichž výšku lze regulovat pomocí speciálního vyrovnávacího klíče. Terče pod dlažbu, které podpírají rohy jednotlivých dlaždic, jsou rozděleny na čtvrtiny vymezovacími (dilatačními) trny (křidélky). Tyto trny vymezují šířku spáry mezi dlaždicemi na 2 – 4 mm podle typu terče. Dilatační křidélka jsou navržena tak, aby se v případě aplikace podél stěny nebo v rohu dala snadno odlomit.

1. Terče pod dlažbu s pevnou výškou.

Jsou nejekonomičtějším řešením. Tyto terče pod dlažbu jsou k dispozici v různých výškách. Gumové jsou k dispozici s výškou 6, 8 a 10 mm. Plastové mají výšku 12, 14, 15 a 20 mm s průměrem 140 – 155 mm podle typu terče. Dilatační křidélka o síle 2/3/4 mm zaručují přesné spáry mezi dlažbou. Cena jednoho kusu terče začíná od 8 Kč včetně DPH.

2. Nejnižší výškově nastavitelné terče pod dlažbu.

Mají výšku od 10 do 15 mm a jsou ideální pro rekonstrukci teras a balkonů, kde je výškově limitován stavební prostor.

3. Výškově nastavitelné terče pod dlažbu s otočnou hlavou.

Mají velký rozsah nastavitelné výšky v rozmezí 25 - 270 mm, podle typu terče, který lze plynule upravovat otáčením závitu pomocí speciálního regulačního klíče. Při použití prodlužovacích nástavců je možno dosáhnout výšky terče až 935 mm. Jsou vhodné pro vyrovnání větších výškových rozdílů při pokládce dlažby.
 

4. Výškově nastavitelné terče se samovyrovnávací hlavou.

Mají velký rozsah nastavitelné výšky v rozmezí 28 - 215 mm, podle typu terče, který lze plynule upravovat otáčením závitu pomocí regulačního klíče. Při použití prodlužovacích nástavců je možno dosáhnout výšky terče až 550 mmJejich unikátní vlastností je samovyrovnávací (samonivelační) schopnost, která umožňuje automaticky kompenzovat sklon až do 5 % spádu.
 

Potřebujete další informace o terčích či pokládce dlažby na terče?

Rádi vám na každou Vaši otázku odpovíme, kontakt naleznete ZDE. Na základě Vašich představ doporučíme nejen tu pravou dlažbu na terče, ale i ty nejvhodnější plastové podložky pod ni.  Také vám spočítáme, kolik terčů pod dlažbu budete přesně potřebovat a poradíme, na co si dávat pozor při nákupu dlažby na terasu (protiskluznost…) a při její pokládce (řezání dlažby…).
 

 

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.