Bazény, obklady bazénů a dlažba kolem bazénu

Nejlepší podlahová krytina k bazénu? Jednoznačně protiskluzová keramická dlažba, která je ideální jak k venkovním, tak vnitřním soukromým i komerčním bazénům. Dlažba k bazénu má řadu skvělých technických vlastností a nádherných, zejména přírodních designů. Některé bazénové dlažby mají dokonce speciální tvarovky k bazénu ve stejném designu. V textu níže pod přehledem sortimentu můžete načerpat inspiraci a dozvědět se o dlažbách k bazénu víc informací.

Některé protiskluzové dlažby k bazénu máme skladem k okamžitému odběru.

 

Série obkladů a dlažeb pro bazény

Barva
Vzhled
Dostupnost
Formát
Použití
Mrazuvzdornost
Protiskluznost
Tvar
Tloušťka
Povrch
Další filtry
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online

Jaké jsou 3 základní možnosti řešení dlažeb k bazénu?

>

1. Keramická lepená dlažba kolem venkovního bazénu. Na obrázku je u nekrytého venkovního bazénu položena lepená keramická dlažba. V našich klimatických podmínkách není toto řešení zcela běžné, protože lepená dlažba může v zimě popraskat mrazem. 

2. Keramická dlažba na terčích nebo do štěrku kolem venkovního bazénu. V našich končinách je toto čím dál oblíbenější řešení, které přináší řadu výhod. Vždy je třeba mimo jiné myslet  na to, jak ukončit dlažbu na kraji bazénu. Poradí řemeslník či realizační firma, která ví nejlépe jaké bazénové lemy, odtokové kanálky a další prvky jsou nutné ke konkrétnímu bazénu. 

Keramická lepená dlažba venkovní dlažba Petra Solis kolem bazénu. | Jaké jsou 3 základní možnosti řešení dlažeb k bazénu?
Keramická lepená dlažba venkovní dlažba Petra Solis kolem bazénu.

3. Keramická lepená dlažba kolem vnitřního bazénu. Toto řešení se pro interiérové bazény používá zcela běžně. Klimatickými podmínkami se samozřejmě vůbec není třeba zabývat. K vnitřním bazénům zákazníci často řeší i obložení. Z našeho širokého sortimentu je možné vybrat si i vhodné obklady bazénů.

 

Keramická dlažba na terčích Stockholm kolem venkovního bazénu. | Jaké jsou 3 základní možnosti řešení dlažeb k bazénu?
Keramická dlažba na terčích Stockholm kolem venkovního bazénu.

INSPIRACE PRO VÁS: U vnitřních bazénů zákazníci často volí také dekorace ve formě mozaiky. Luxusní a nadčasový bazén ozdobíte mozaikou pro bazény, která může být keramická nebo skleněná. Dle vašich přání doporučíme, která mozaika se hodí například pro krásně modrou hladinu bazénu. Novinkou jsou také svítící mozaiky, které kouzelně osvětlí každý bazén.

Vše co se týče bazénů, vám rádi vysvětlíme na prodejnách i na našem online chatu a pomůžeme vám zorientovat sa v našem katalogu. K dispozici jsme každý den ve vybraných hodinách, které najdete uvedené v našem online poradenském centru. Pomůžeme vám najít to pravé pro váš bazén, abyste se cítili jako v privátním wellness centru.

luminiscentní mozaika do bazénu ve tmě vykouzlí neopakovatelnou atmosféru. | INSPIRACE PRO VÁS
luminiscentní mozaika do bazénu ve tmě vykouzlí neopakovatelnou atmosféru.

Jaké designy může mít dlažba k bazénu? Načerpejte inspiraci i z realizací našich zákazníků

>

Bazénová dlažba může mít řadu nádherných designů. Špičkové digitální technologie dnes umožňují vtisknout dlažbám k bazénu vzhled, který je prakticky nerozeznatelný od přírodních a jiných materiálů.

Mezi našimi zákazníky jsou oblíbené zejména tyto designy dlažeb k bazénu:

dřevo bazénové dlažby v imitaci dřeva svým povrchem na pohled i na omak dokonale připomínají pravou dřevěnou podlahu. Vybrat si můžete z řady druhů dřeva, jakými jsou například buk, dub, smrk, teak či eben… 

Keramická 2 cm dlažba k bazénu Sundeck je svým vzhledem imitace dřeva. | Jaké designy může mít dlažba k bazénu? Načerpejte inspiraci i z realizací našich zákazníků
Keramická 2 cm dlažba k bazénu Sundeck je svým vzhledem imitace dřeva.

kámen – bazénové dlažby v imitaci kamene naprosto precizně znázorňují strukturu a žilkování kamene – lámaného, štípaného či leštěného, břidlice, pískovce, mramoru… 

beton – bazénové dlažby v imitaci betonu už dávno nemívají jen „šedý“ vzhled, ale mohou mít i řadu dalších odstínů a mít minimalistickou či rustikální podobu.

Keramická venkovní dlažba Stones v designu kamene. | Jaké designy může mít dlažba k bazénu? Načerpejte inspiraci i z realizací našich zákazníků
Keramická venkovní dlažba Stones v designu kamene.

Prostranství kolem venkovního bazénu naší zákaznice zdobí dlažba se vzhledem imitace dřeva

Naše zákaznice z Prahy je velkou milovnicí dřeva a přírodních materiálů. I proto nejdřív uvažovala o tom, že k bazénu nechá položit teakovou dřevěnou podlahu. „Teakové dřevo znám z mariny, kde jsme měli loď. Je sice nádherné, ale mohou se z něj uvolňovať třísky, a je také třeba o něj hodně pečovat,“ řekla nám zákaznice.

A tak začala shánět dlažbu k bazénu, která se přírodnímu dřevu co nejvíc podobá. Dlouho ji nenacházela, až jednoho dne objevila naše webové stránky, kde ji naprosto okouzlila venkovní dlažba Nau v imitaci dřeva, její povrch a struktura dokonale imituje pravé dřevo. „Byla to láska na první pohled a ihned jsem požádala o zaslání vzorku ke mně domů. Abych se přesvědčila, jestli venkovní dlažba bude vypadat tak jako na fotografii.  Moje očekávání splnila. Působí jako letité dřevo se stopami opotřebení,“ svěřila se nám naše zákaznice.

Prostranství kolem venkovního bazénu naší zákaznice zdobí dlažba se vzhledem imitace dřeva
Prostranství kolem venkovního bazénu naší zákaznice zdobí dlažba se vzhledem imitace dřeva

Příklad realizace u naší zákaznice: Podlahu kolem vnitřního bazénu zdobí dlažba v imitaci kamene

Zákaznice z Brněnska hledala pro svůj krytý plavecký bazén moderní bazénovou dlažbu, inspiraci hledala na internetu. „Dodavatelů bazénových dlažeb je poměrně hodně. Ale jak z hlediska designu dlažby, tak vlastností a ceny, jsem dlouho vhodnou dlažbu k bazénu nenacházela,“ sdělila nám naše zákaznice. 

Vše se změnilo, když dostala od své kamarádky doporučení oslovit naši firmu. „S manželem jsme vybírali dlouho, ale pečlivě se nám věnovali. Jeden z prodejců se byl dokonce na náš bazén párkrát osobně podívat, aby nám mohl doporučit nejlepší řešení,“ popsala zákaznice. Vítězem výběru se stala bazénová dlažba EC1 v moderním designu kamene. Pro plaveckou místnost si u nás zákaznice vybrala také obklad stěn v imitaci mramoru.

Příklad realizace u naší zákaznice: Podlahu kolem vnitřního bazénu zdobí dlažba v imitaci kamene
Příklad realizace u naší zákaznice: Podlahu kolem vnitřního bazénu zdobí dlažba v imitaci kamene

Chcete se o této realizaci dozvědět víc? Přečtěte si článek Dlažbu k bazénu se vyplatí hledat. Doma plave jako v luxusním wellness centru, a načerpejte ještě více inspirace.

Zákaznice si k bazénu vybrala dlažbu EC1 v designu kamene a pro obklad stěn zvolila imitaci mramoru. | Příklad realizace u naší zákaznice: Podlahu kolem vnitřního bazénu zdobí dlažba v imitaci kamene
Zákaznice si k bazénu vybrala dlažbu EC1 v designu kamene a pro obklad stěn zvolila imitaci mramoru.

Jaké jsou nejdůležitější technické vlastnosti dlažeb k bazénu?

>

Keramické dlažby k bazénu mají řadu skvělých technických vlastností, které při dlouholetém užívání bazénu velmi oceníte. Zde je 5 nejdůležitějších:

 1. Jsou odolné vůči extrémnímu střídání teplot – keramické dlažby kolem bazénu odolají jak silnému mrazu, tak ostrému slunci
 2. Neblednou a léta si zachovají svou původní barvu z výroby
 3. Jsou dokonale nenasákavé a na jejich povrchu nezůstávají skvrny od oleje či vína
 4. Snadno se čistí – většinu keramických dlažeb stačí umýt vodou a setřít
 5. Pomáhají předejít uklouznutí – každá dlažba k bazénu  musí být protiskluzová, toho mohou výrobci docílit různými povrchovými úpravami

Dlažba k bazénu je také vždy dokonale mrazuvzdorná a její povrch musí mít potřebný stupeň protiskluznosti i pro chůzi naboso. Protiskluz bazénové dlažby se označuje písmeny a čísly R11 A + B. Nižší stupeň protiskluznosti k bazénu zákazníkům nedoporučujeme. 

Nabídku dlažeb k venkovnímu bazénu najdete také v naši sekci 2cm dlažby na terasy. Ale pozor, ne všechny venkovní dlažby mají protiskluz vhodný k bazénu. V oblasti technických vlastností dlažeb není pro zákazníky vždy jednoduché se orientovat. Raději si nechte poradit. Můžete se informovat na našem chatu v online poradenském centru, kde vám naši specialisté rádi doporučí nejvhodnější řešení.

Kolem tohoto venkovního bazénu je dlažba Travel v imitaci dřeva, která disponuje vhodným stupněm protiskluznosti. | Jaké jsou nejdůležitější technické vlastnosti dlažeb k bazénu?
Kolem tohoto venkovního bazénu je dlažba Travel v imitaci dřeva, která disponuje vhodným stupněm protiskluznosti.

Jaké jsou možnosti pokládky dlažby k bazénu?

>

Keramické dlažby k bazénu je možné položit dvěma způsoby.

1. Lepením – k pokládce lepením se používají bazénové dlažby o tloušťce 1 cm. Pro interiérové bazény je lepená dlažba jasnou volbou, ale lepit bazénovou dlažbu k venkovnímu bazénu není v našich klimatických podmínkách ideální, protože v zimním období může v důsledku mrazů dojít k poškození dlažby i podkladu. Pokud se i přesto rozhodnete dlažbu kolem venkovního bazénu lepit, je při tom třeba dbát na velmi precizní provedení především těchto prací:

  • provedení hydroizolace
  • bazénovou dlažbu perfektně přilepit kvalitním flexibilním lepidlem
  • vyřešit dilatační spáry
  • dlažbu k bazénu perfektně zaspárovat, nejlépe epoxidovou spárovací hmotou

2. Suchou metodou – k pokládce suchou metodou, tedy bez použití lepidla, se používají bazénové dlažby o tloušťce 2 cm. Tento způsob pokládky je nejlepším a zcela bezkonkurenčním řešením pro venkovní bazény. Suchou metodou lze dlaždice pokládat buďto do štěrku, nebo na plastové (či gumové) podložky – tzv. terče, o nichž se můžete více dočíst v tomto článku

Jaké výhody vám „suchá“ pokládka bazénové dlažby v exteriéru přinese?

  • Bazénová dlažba nebude pevně spojena s podkladem a venkovní dlaždice tak budete moci kdykoliv nadzvednout, vyměnit nebo přemístit.
  • Pod dlažbou budete moci i dodatečně vést třeba potrubí nebo kabely od osvětlení a v případě potřeby je opravit.
  • Právě díky tomu, že bazénová dlažba nebude pevně spojena s podkladem, u ní nemůže dojít k poškození a odprýsknutí glazury vlivem mrazu.

Pokud je to technicky možné, zákazníkům jednoznačně doporučujeme použít k bazénu venkovní dlažbu o tloušťce 2 cm. Pozitivní zkušenosti s těmito dlažbami mají i řemeslníci. Přesvědčit se o tom můžete v článku Chcete nejlepší systém pokládky dlažby na terasu? Použijte 2cm dlažbu, radí obkladač.

V našem sortimentu najdete i dlažby nejen k bazénu, ale i dlažby na terasu, na zahradu, balkon či střešní konstrukci.

Bazénová dlažba v imitaci dřeva položená na terčích. | Jaké jsou možnosti pokládky dlažby k bazénu?
Bazénová dlažba v imitaci dřeva položená na terčích.

Typy pokládek dlažeb k bazénu se dají také kombinovat. Třeba pro bazén se zastřešením

>

Může také nastat situace, kdy bude vhodné pokládky bazénové dlažby kombinovat. Kdy se to může stát? Například když budete řešit bazén se zastřešením. Pod pojezdy zastřešení je možné zvolit 1 cm lepenou dlažbu.  A pro zbytek prostranství 2cm dlažbu na terče.

Toto je ale jen jeden z příkladů možného řešení. Každá pokládka je naprosto individuální. Nezbytná je konzultace s řemeslníkem či realizační firmou, která vám bude bazénovou dlažbu pokládat. Rádi se vám samozřejmě pokusíme poradit i my. 

V našem sortimentu máme řadu venkovních dlažeb v 1 cm i 2 cm variantě, které mají naprosto shodný design. Když tedy budete muset pokládky dlažby k bazénu kombinovat, v žádném případě nebudou dlažby vypadat jako „každý pes, jiná ves.“ Zkuste se na nás obrátit, s radostí vám vybereme obě varianty bazénových dlažeb v designu, který si budete přát.

Náš zákazník zvolil pro svůj venkovní bazén se zastřešením dlažbu v imitaci kamene Stonequartz. | Typy pokládek dlažeb k bazénu se dají také kombinovat. Třeba pro bazén se zastřešením
Náš zákazník zvolil pro svůj venkovní bazén se zastřešením dlažbu v imitaci kamene Stonequartz.

INSPIRACE PRO VÁS: Pokud řešíte venkovní bazén, můžete kolem něj položit 2 cm dlažbu na terče a jako okrasní prvek kolem bazénu použít štěrk. Inspirovat se můžete fotografií níže. I toto řešení ale vyžaduje individuální přístup.

Bazénová dlažba Lake Stone položena na terče a ozvláštněna štěrkovým okrasným prvkem. | Typy pokládek dlažeb k bazénu se dají také kombinovat. Třeba pro bazén se zastřešením
Bazénová dlažba Lake Stone položena na terče a ozvláštněna štěrkovým okrasným prvkem.

Bazénové tvarovky mohou mít stejný design jako bazénová dlažba

>

Jak můžete designově vyšperkovat vaše prostranství u bazénu k absolutní dokonalosti? Použijte speciální bazénové tvarovky v identickém designu, jakou má bazénová dlažba.

Spolupracujeme s mnoha výrobci, kteří nabízejí k bazénovým dlažbám také tvarovky ve stejném vzhledu – jak v 1cm, tak 2 cm tloušťce. Rádi vám pomůžeme s výběrem.

Jaké tvarovky mohou mít shodný design s bazénovou dlažbou?

Bazénové lemy/přelivové hrany – působí také jako mantinel proti vyšplíchnutí většího množství vody, když do bazénu někdo vstoupí či skočí. Mají také potřebný protiskluz jako bazénová dlažba. 

Příklad dlažby k bazénu Chalet v imitaci dřeva, která nabízí i efektní bazénové lemy. | Bazénové tvarovky mohou mít stejný design jako bazénová dlažba
Příklad dlažby k bazénu Chalet v imitaci dřeva, která nabízí i efektní bazénové lemy.

Odtokové kanálky – pomohou vám úspěšně se zbavit vystříkané vody. Pomáhají odvádět vodu, takže se vám na dlažbě kolem bazénu nebudou tolik tvořit kluzké louže.

Příklad designového odtokového kanálku v imitaci kamene. | Bazénové tvarovky mohou mít stejný design jako bazénová dlažba
Příklad designového odtokového kanálku v imitaci kamene.

Jaké tvary mohou mít bazénové lemy?

Bazénové lemy mohou mít tvar písmena „L“, zaoblenou hranu, , či tzv.  lem „UNICO“, který svým zaoblením hrany z obou stran tvoří písmeno „D“. Design i povrch lemu je zachován po celé hraně. 

Samotné lepení bazénových lemů je třeba vždy řešit také s konkrétní realizační firmou. Souhrnné informace o lemech k bazénům a jejich funkcích najdete v článku Vše o lemech k bazénům. Seznamte se s jejich použitím a vlastnostmi.

Bazénové tvarovky mohou mít různé tvary i designy včetně imitace kamene či jiných materiálů. | Jaké tvary mohou mít bazénové lemy?
Bazénové tvarovky mohou mít různé tvary i designy včetně imitace kamene či jiných materiálů.

Jak bazénovou dlažbu sladit s dlažbou v interiéru?

>

V naší nabídce máme také několik kolekcí dlažeb ve shodném designu pro interiér a exteriér - tedy v 1 cm interiérové variantě i 2 cm venkovní variantě. Takto můžete dokonale sladit třeba prostranství u bazénu s dlažbou v přilehlým obýváku. Ozvěte se nám nebo navštivte některou naši prodejnu a pomůžeme vám vybrat obklady a dlažby, které sladí váš interiér a terasu či okolí bazénu. Inspiraci můžete načerpat také v článku 5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem.

Venkovní mrazuvzdorná dlažba Urbanature je jednou z našich kolekcí dlažeb, která má 1cm i 2cm variantu. | Jak bazénovou dlažbu sladit s dlažbou v interiéru?
Venkovní mrazuvzdorná dlažba Urbanature je jednou z našich kolekcí dlažeb, která má 1cm i 2cm variantu.
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online
Vše vyřešíte i z domova
Vše vyřešíte i z domova
Pošleme vzorek
Pošleme vzorek
Přijedeme a poradíme
Složité projekty řešíme na místě stavby
Vytvoříme vizualizaci
Vytvoříme vizualizaci
Radíme na 5 prodejnách
Radíme na 5 prodejnách
Uskladníme a přivezeme
Uskladníme a přivezeme