Nejoblíbenější dlažba k bazénu? Mezi našimi zákazníky vede dekor kamene

Krásný design v souladu s přírodou. Skvělé vlastnosti, jako je mrazuvzdornost, protiskluznost, snadná čistitelnost a velmi dlouhá životnost. To jsou důvody, pro které řada lidí vybírá k bazénu venkovní dlažbu z keramiky v imitaci kamene. Mrazuvzdorná dlažba k bazénu se dá buď lepit, anebo pokládat bez lepidla na terče, do trávy nebo do štěrku. My vám představíme 3 realizace našich zákazníků, kteří k bazénu zvolili lepené dlažby v imitaci kamene. Získejte spoustu inspirace i pro váš bazén.

Dlažba k bazénu vyniká svým dokonale propracovaným designem, keramické imitace dřeva, kamene či betonu jsou doslova nerozeznatelné od pravých materiálů. Mezi mnoha našimi zákazníky je velmi populární dekor kamene. 3 naši zákazníci, kterým jsme navrhovali řešení k bazénu, si vybrali dlažbu v dekoru kamene Stonequartz. Ta vypadá přesně jako křemenec, který se nachází v Alpách v oblasti Piemontu.

  • 1. Takhle vypadá dlažba imitující kámen s názvem Stonequartz u bazénu jednoho z našich zákazníků. Struktura kamene je díky supermoderním technologiím digitálního tisku vykreslena na dlažbě naprosto dokonale. Zákazníkovi se líbí, že dlažba dokonce i na dotek připomíná podlahu z pravého kamene. Tato imitace je vhodná i pro vnitřní bazény či na schody.

 realizace-bazenu-01a 

Spoustu dalších fotografií bazénových dlažeb, nejen v dekoru kamene, ale také dřeva či betonu, najdete v galerii Bazény inspirace. Uvidíte také třeba to, jak se dá k bazénu využít mozaika.

  • 2. I další zákazník si k bazénu vybral dlažbu Stonequartz. Bazénová dlažba musí mít potřebný protiskluz, aby nehrozilo riziko uklouznutí. To jsme, samozřejmě, pohlídali, a zákazníkovi jsme při výběru nabídli několik variant protiskluzových dlažeb k bazénu.

 

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis

  • 3. Dlažba v dekoru křemence okouzlila i dalšího zákazníka. V čem vidí její výhody? „Líbí se mi, že kamenný design hezky splývá s trávníkem a přírodou v okolí. Chtěl jsem také venkovní podlahu nenáročnou na údržbu, na které nebude vidět každá šmouha a smítko,“ uvedl zákazník s tím, že dlažbu k bazénu stačí zamést nebo vytřít vodou s přídavkem prostředku na keramickou dlažbu.

 

U nás v M.B.KERAMICE spolupracujeme s několika výrobci, kteří nabízejí k bazénovým dlažbám také tvarovky ve stejném designu. I tento benefit byl jedním z důvodů, proč se zákazník obrátil právě na naši firmu. „Chtěl jsem lem kolem bazénu ve tvaru L i dlažbu se stejným povrchem a odstínem. Není jednoduché takového dodavatele najít,“ zdůvodnil zákazník.

Bazénových lemů, které jsou vyrobeny stejně jako bazénová dlažba z keramiky a mají totožný design, je celá řada. Spoustu inspirace získáte v článku Lemy k bazénům.

Na fotografii níže se můžete podívat na detail bazénové dlažby v dekoru kamene. Je to opět dlažba Stonequartz – fotografie je přímo od výrobce.

Lepené bazénové dlažby se často pokládají také k vnitřním bazénům, kde nacházejí využití nejen na podlaze, ale i na stěně kolem bazénu. Jak taková realizace vnitřního bazénu může vypadat? To se dočtete v článku Domácí wellness centrum, kde najdete také fotografie vnitřního bazénu zákazníka, který u nás pořídil dlažbu i obklady k bazénu.


Zákazník u nás pořídil dlažbu a obklad k vnitřnímu bazénu.

Bazénové dlažby se vyrábějí také v tloušťce 2 cm. 2cm dlažby na terasy, které lze použít i kolem bazénu, se pokládají bez použití lepidla na terče, do trávy nebo do štěrku. Inspiraci získáte v článku Typy pokládky 2cm venkovní dlažby. Také dlažba Stonequartz se vyrábí ve 2cm variantě. Podívejte se na venkovní dlažba Stonequartz.


I takto může vypadat dlažba Stonequartz u bazénu.

K nejoblíbenějším formám patří pokládky venkovní dlažby na terče, která má spoustu výhod. Mimo jiné například tu, že pod dlažbou na terče  je možné vést potrubí nebo kabely od zahradního osvětlení a v případě potřeby je opravit nebo rozšířit. Jaké jsou další výhody pokládky dlažby na terče? To se dočtete v článku Přínosy pokládky venkovní dlažby na terče.

Dlažba pro bazény může mít také tloušťku 2cm, dá se pokládat i na terče. Na fotografii je 2cm keramická imitace dřeva.

Rádi i vám poradíme s výběrem bazénové dlažby a doporučíme to nejvhodnější řešení tak, aby dlažba splňovala vaše požadavky na design a pokládku a měla vlastnosti, které jsou u bazénu nezbytné.

Související články:

Dlažbu k bazénu se vyplatí hledat. Doma plave jako v luxusním wellness centru
Vše o lemech k bazénům. Seznamte se s jejich použitím a vlastnostmi