M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Mozaiky – obklady i dlažby, barva fialová

Pokud chcete mít originální designovou koupelnu, může vám s tím skvěle pomoci skleněná, keramická, dřevěná nebo jiná mozaika, která má velmi širokou oblast použití. Pokud se rozhodnete využít mozaiku v koupelně nebo jinde v bytě nebo domě, budete nadmíru spokojeni. Mozaiku stačí zkombinovat s bílým nebo jiným jednobarevným např. velkoformátovým obkladem a vznikne luxusní koupelna nebo jiný designový interiér. V jednoduchosti je krása. Více o mozaikách i aktuální novinky najdete v textu pod katalogem produktů.

Mnoho mozaik je možné najít i v standardních koupelnových obkladech, které najdete zde, nebo vám s hledáním pomůžeme online na chatu, emailu či telefonu.

Série

Mozaika z vraků prastarých lodí se stane skvostem interiéru. Každý kus je originál 

Dřevěné mozaiky, z nichž každý kus je jedinečný a nenapodobitelný originál, máme pro vás jako novinku v našem sortimentu! Jak tyto unikátní kousky vnikly? Jejich příběh je mimořádně zajímavý. Každá mozaika je vyrobená ze dřeva vraků prastarých lodí, které kdysi každodenně brázdily moře v oblasti zemí Dálného východu. Jejich plavbu však někdy nečekaně ukončily mořské bouřky. 

Woodboat dřevěné mozaiky

Po vytažení vraků těchto lodí z hlubin moře se časem přišlo na to, že by se daly využít v interiérovém designu. Dnes se tak dřevo z těchto ztroskotaných lodí využívá také k výrobě originálních mozaik. Jaké jsou jejich výhody v interiéru?

DATA | //sekce/doplneni-textu-kategorii/mozaiky | Mozaiky_drevene_uprava_textu_2.jpg

Zaujala vás novinka v našem sortimentu?
X

Kontaktní formulář

Nejlepší je zavolat na +420 777 746 852
nebo nám napište zde:
V rámci pracovních dnů v čase od 7:30 do 17:30
se Vám ozveme zpět do 15 minut.

Každý kus je originál. Dřevěné mozaiky z vraků lodí se vyrábějí ručně a jsou dostupné v lakované nebo v přírodní verzi.

Jsou zcela odolné proti vlhku. Tím, že lodní dřevo pro výrobu mozaik bylo léta ponořené ve vodě, nepodléhá dřevěná mozaika hnilobě. Mozaika může bez obav přijít do kontaktu s vodou, a je tedy vhodná také do koupelen jako obklad na stěnu.

Dřevěné mozaiky

Jak se dřevěné mozaiky z vraků lodí pokládají?

Unikátní dřevěné mozaiky lze přilepit takzvaně bodově běžným lepidlem na parkety. Lepidlo se na jednotlivé dřevěné mozaiky ve tvaru čtverce nanese na několika bodech a po kusech se budou postupně přilepovat na stěnu. Tu vám před lepením doporučujeme také napenetrovat pigmentovou penetrací, nejlépe v hnědé barvě. Druhým způsobem pokládky dřevěné mozaiky  je celoplošné lepení, kdy se lepidlo nanáší zubatým hřebenem.

Dřevěné mozaiky z vraků lodí se dají pokládat také na sádrokarton, dřevěné desky, beton či pórobeton…

Dřevěné mozaiky
V našich showroomech nebo online na chatu – i ve večerních hodinách, vám rádi vysvětlíme způsoby pokládky a lepení dřevěných mozaik a poskytneme k nim i veškeré další informace, které budete potřebovat. 

VÝHODA MOZAIKY

Díky tomu, že je mozaika vytvořená z jednotlivých kostiček, které jsou zespodu podlepeny papírem nebo síťovinou, lze ji stříhat a vytvářet z ní pásky mezi obklady, nebo se s ní velmi lehce obkládají složitější tvary. Mozaiku můžete použít do koupelny jako obklad vany, sloupku nebo třeba na odkládací plochu pod umyvadlem.

PRÁCE S MOZAIKOU

Práce s mozaikou je obtížnější než s běžnými obklady. Doporučujeme vám, dodržet několik zásad při práci s ní, aby koupelna byla dokonalá. Mozaika je tenčí než klasický obklad. Při obkládání je třeba pamatovat na to, že je nutno mozaikový obklad více podmáznout lepidlem, aby se v ostatním obkladu tzv. "neutopila". Navíc pod mozaiku dáváme vždy bílé lepidlo. Klasické šedé lepidlo by bylo mezi spárami vidět a kazilo by to celkový dojem.
 

DRUHY MOZAIKY

U nás naleznete bohatou nabídku mozaik. Dodáváme mozaiky od předních českých i zahraničních výrobců, kteří mají s její výrobou bohaté zkušenosti, a mozaiky od nich jsou vždy v prvotřídní kvalitě a na vysoké estetické úrovni. Pro nadčasové a moderní koupelny nabízíme:

  • skleněné mozaiky – ty jsou velmi oblíbené. Skleněná mozaika je barevně hodně bohatá s mnoha různobarevnými efekty nebo třpytivými odlesky
  • keramické mozaiky  - je většinou jednobarevná.
  • kamenné mozaiky
  • kovové mozaiky
  • velkoplošné mozaiky
  • recyklované mozaiky
  • dřevěné mozaiky 

Téměř všechny mozaiky se hodí pro použití do moderní koupelny, kuchyně nebo jako obklad bazénů, ploch za krbem apod. Na našich prodejnách vám rádi poradíme, kam kterou mozaiku nejlépe použít.

MOZAIKU LZE KOUPIT I PO JEDNOTLIVÝCH KUSECH

Nakupte u nás keramickou, skleněnou či dřevěnou nebo jinou mozaiku a ušetříte. Na první pohled se může zdát, že mozaika je příliš drahá. Je to ale jen zdání. Její cena je většinou vypočítána za 1 m2. My však některé mozaiky prodáváme i na jednotlivé kusy a tak lze výrazně ušetřit. Po přepočítání na kus, už cena není tak vysoká. Do koupelny nebo kuchyně není třeba příliš mnoho m2 mozaiky. Celková cena za mozaiku je tak srovnatelná s cenou listel nebo jiných okrasných pásků.

 

Pomůžeme vám s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zanechte nám vzkaz

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

ico small menu
    Umíme to bez prodejny