Odborné články

V této sekci naleznete různé články z oblasti obkladů, dlažeb a sanitární keramiky, které vám mohou pomoci jednak při výběru toho nejvhodnějšího zboží a jednak při jeho následné instalaci.

Inspirujte se vychytávkami v oblasti koupelnového nábytku
Jaký nábytek je nejlepší zvolit do menší a jaký do větší koupelny? Správně zvolené řešení dokáže například opticky zvětšit malou koupelnu, nebo naopak dobře využít štědrý prostor velké koupelny. Poradíme vám, jak vybrat nábytek, který bude dokonale přizpůsoben potřebám a možnostem vaší koupelny.
Jaký sprchový kout bude nejlepší pro vaši koupelnu?
Kouty mívají obvykle mnoho tvarů, rozměrů či různé možnosti otevírání dveří. Pro „běžné smrtelníky“, kteří nemají dokonalý přehled o sortimentu koupelen, může být oříšek se ve všem orientovat. A proto jsme tady my. Poradíme vám, jak vybrat „sprcháč“ do menší i větší koupelny.
Inspirace na trendy vany do koupelen všech velikostí
Milujete horké koupele? Pak do koupelny upřednostníte vanu místo sprchového koutu. Máte však malou koupelnu? Nezoufejte! Na trhu je dnes řada van, které jsou velikostí i tvarem přizpůsobeny potřebám menších koupelen. Pokud máte větší koupelnu, zvolit můžete také designovou vanu do prostoru...
TOP novinky v obkladech a dlažbách pro rok 2023
Jaké trendy v keramických obkladech, dlažbách i koupelnovém vybavení byly představeny na největší akci svého druhu na světě? To se dočtete v tomto článku z veletrhu CERSAIE 2022.
Proč je keramická dlažba kolem krbu dokonalým řešením?
V krbu plápolá oheň, vy sedíte v pohodlném křesle a ze skleničky popíjíte lahodné víno. Vysnili jste si krb, díky kterému si budete moci doma užívat tu nejpohodovější atmosféru? Vyberte k němu ten správný obklad, který bude mít nejen hezký design, ale bude také nehořlavý a odolný vůči nečistotám z krbové vložky.
Podívejte se, jak zákaznice sladila obklady s nábytkem, umyvadlem a vanou
Jaký je „recept“ na trendy koupelnu? Inspirací vám může být řešení naší zákaznice, která svou vysněnou koupelnu objevila na sociální síti Pinterest.
Tipy pro výjimečnou panelákovou koupelnu
Plánujete rekonstrukci panelákové koupelny? Nebo budete zařizovat zcela novou, menší koupelnu ve vašem domě? I koupelna, která má jen pár metrů čtverečních, se může stát šperkem interiéru a příjemným místem pro očistu a relaxaci.
Rekonstrukce koupelny. Na co myslet, aby se povedla na jedničku
Rozhodně nebudeme přehánět, když řekneme, že rekonstrukce panelákové koupelny či koupelny v domě je poměrně velkou událostí v životě takřka každého člověka. Před samotnou rekonstrukcí je třeba promyslet řadu věcí. Které to jsou?
Keramická dlažba: Volba číslo jedna pro podlahové topení
Dlažba z keramiky má ideální tepelnou vodivost jak pro elektrické podlahové topení, tak pro teplovodní podlahové vytápění. Na rozdíl od mnoha jiných podlah je navíc keramická dlažba vhodná do všech místností interiéru, včetně koupelny.
Český interiér ve stylu hollywoodských hvězd
Procestujte ve fotografiích moderní dům jednoho z našich zákazníků a získejte inspiraci pro bydlení jako z Hollywoodu.
Kontrastní obklady a dlažby pořídila online z pohodlí domova
Je plný kontrastů, přesto působí sladěným a vyváženým dojmem. Tato věta výstižně vystihuje dům naší zákaznice. Ta od nás online z pohodlí svého domova pořídila rozmanité keramické obklady a dlažby do 2 koupelen, prádelny, do kuchyně a také 2cm dlažbu na terasu.
Keramická dlažba versus plovoucí podlaha. Která bude lepší?
Vybíráte podlahu do koupelny, kuchyně či obývacího pokoje a je ve vašem hledáčku také keramická dlažba a plovoucí podlaha? Kladete si otázku, která vám poskytne více výhod? Rozhodování vám může usnadnit naše srovnání obou typů podlah.
Žhavé novinky v obkladech a dlažbách pro rok 2022
Vrcholem umění mohou být v novodobých interiérech keramické obklady a dlažby. Přední výrobci je povyšují na umělecká díla, která hrají v koupelně, v kuchyni či obývacím pokoji hlavní roli. Tento trend je rok od roku silnější. Potvrdil to i letošní prestižní veletrh keramických obkladů a dlažeb CERSAIE, který se konal v Bologni v Itálii...
Krásné dlažby a dobré víno na jednom místě
Láska nejen k vínu, ale také modernímu a funkčnímu designu se odráží ve vinařství v Dolních Dunajovicích na Jižní Moravě. Jeho majitel, náš zákazník, si jako hlavní poznávací prvek pro interiér a exteriér zvolil betonový vzhled ve formě dlažeb v imitaci betonu.
Vysněné obklady a dlažbu do koupelny objevila u nás
Zamilovali jste se do koupelny, kterou jste objevili na internetu, třeba na některé z oblíbených sociálních sítí? Taková koupelna nemusí být jen pouhým snem. V našich studiích váš sen dokážeme zrealizovat! Inspirujte se naší zákaznicí, která objevila „svou“ dokonalou koupelnu na sociální síti Pinterest.
Dlažba v imitaci dřeva vyhovuje i domácím mazlíčkům
Láska ke starým časům a k venkovu dýchá z novostavby rodinného domu naší zákaznice. Interiér má francouzský šarm i anglickou noblesu. Společným prvkem celého domu je dlažba v imitaci dřeva, která mu dodává útulný a hřejivý nádech. Je položena v celém interiéru, včetně koupelen i na terasách.
Mohou obklady a dlažby vyhovovat vkusu muže i ženy?
Muž a žena mají častokrát jiný pohled na věc, i pokud jde o zařizování interiéru. Naše zákaznice, paní Lenka ze Znojemska, má ráda zejména venkovský anglický a francouzský provence styl bydlení, její manžel preferuje pravý opak - moderní a čistý styl. Dá se vůbec najít kompromis a zařídit interiér vkusně, když manželé mají protichůdný vkus?
8 praktických rad pro dokonalou koupelnu
Budete zařizovat svou vysněnou koupelnu? Jak docílit toho, aby byla nejen krásná, ale i praktická? Našich 8 tipů vás provede po cestě za dokonalou koupelnou, která se stane skvělým místem pro hygienu i relaxaci.
Nejoblíbenější dlažba k bazénu? Mezi našimi zákazníky vede dekor kamene
Krásný design v souladu s přírodou. Skvělé vlastnosti, jako je mrazuvzdornost, protiskluznost, snadná čistitelnost a velmi dlouhá životnost. To jsou důvody, pro které řada lidí vybírá k bazénu venkovní dlažbu z keramiky v imitaci kamene.
3 TOP koupelnové trendy roku 2021
V tomto článku vám představíme obklady a dlažby do koupelny, které zohledňují aktuální trendy a mezi zákazníky jsou proto velmi oblíbené.
Okouzlující modrou terasu pořídila zákaznice online
Netradiční terasu, která připomíná azurově modré moře, má u domu jedna z našich zákaznic. Pro terasu úctyhodné velikosti 71 m² zvolila venkovní dlažbu o tloušťce 2cm v imitaci kovu.
Terasa v dřevěném designu: Zákazník vsadil na nákup online
Představy o dokonalé zahradě splnila našemu zákazníkovi 2cm dlažba na terče, kterou jsme mu pomohli vybrat online. Jak se mu s námi spolupracovalo? Proč zvolil právě venkovní dlažbu na terče a jaké mu přinesla výhody?
5 nejnovějších realizací koupelen našich zákazníků
Jednoduchost, elegance a střídmé barvy. Tak by se stručně daly popsat aktuální koupelnové trendy.
V celém domě vyniká krása kamene, dřeva a mramoru na velkoformátových obkladech a dlažbách
Proč zákazník do celého domu zvolil obklady a dlažby v imitaci kamene, mramoru a dřeva ve velkých formátech? Proč upřednostnil keramické imitace před pravými materiály? Jak se mu s námi spolupracovalo? Vše se dozvíte v tomto článku.
Keramická dlažba na schody: Krásná, snadno čistitelná a s řadou možností řešení hran schodů
Dlažba z keramiky je v současnosti na schody tím nejlepším řešením do interiéru i exteriéru. Je tomu tak i díky spoustě nádherných designů, kterými se může pochlubit. Oblíbené jsou například imitace dřeva, kamene či mramoru, které jsou nerozeznatelné od pravých přírodních materiálů...
Nadčasová elegance: Zákaznice zvolila kombinaci obkladů a dlažeb v neutrálních barvách
Nadčasově krásný díky keramickým obkladům a dlažbám v šedo-béžových odstínech. Přesně takový je interiér domu jedné z našich zákaznic...
Dokonalá hra kombinací: Jak vypadají v domě zákazníka imitace dřeva, mramoru a betonu ve velkých formátech
Jde vůbec zkombinovat různé materiály – dřevo, mramor a beton tak, aby interiér nepůsobil přeplácaně? Ano, jde to. Pokud se tyto materiály správně zkombinují z hlediska stylu a barev, vznikne nadčasový prostor plný elegance. Přesně takový dům má náš zákazník...
Keramická dlažba na terasu: Svými vlastnostmi a krásou předčí dřevěná prkna i dřevoplast
Jakou venkovní podlahu zvolit na terasu, balkon nebo k bazénu? Naprosto klíčový je výběr materiálu. Ten totiž rozhoduje o tom, do jaké míry bude podlaha odolná vůči mrazu, slunci nebo vodě, jak dlouho si zachová svůj původní tvar a barvu nebo jak se bude udržovat.
Mrazuvzdorná dlažba: Odolná, překrásná a vhodná k využití kdekoliv vevnitř i venku
Že na stěnu patří keramický obklad a na podlahu dlažba? Toto zažité pravidlo již v dnešní době neplatí. Unikátním vynálezem moderní doby jsou slinuté dlažby s takřka neomezenými možnostmi využití v interiéru i v exteriéru.
Stylovou podkrovní koupelnu má zákazník i díky dlažbě v imitaci betonu a řadě působivých detailů
Jak lze „namixováním“ designu betonu a dřeva vytvořit z koupelny šmrncovní oázu dokonalé relaxace? Inspirací vám může být podkrovní koupelna našeho zákazníka.
Kuchyňské obklady pro náročné: Velkoformáty a další luxusní možnosti pro vaši kuchyni
Budete zařizovat kuchyni v luxusním stylu? Její příjemnou atmosféru zajistí nejen stylová kuchyňská linka a další doplňky, ale především dlažba a kuchyňské obklady.
I kuchyňský obklad si zaslouží vaši pozornost
Věnovat pozornost výběru kuchyňského obkladu se vyplatí. Zvolený design podtrhne styl vaší kuchyně a údržba bude jedna báseň.
Nákup online se vyplatil. Krásný vzhled mramoru na velkoformátových dlaždicích v koupelně si užívá celá rodina
Koupelnu snů, která vypadá jako luxusní wellness zóna, má od nás jedna z našich zákaznic. Co dodává její koupelně luxusní šmrnc? Především velkoformátový obklad a dlažba v imitaci mramoru, které si zákaznice vybrala na dálku z pohodlí svého domova přes naše online poradenské centrum.
Dominantou koupelny zákazníka je imitace kamene. Proč do menší koupelny zvolil velký formát obkladu?
Nadčasovou a elegantní koupelnu, které vévodí obklad a dlažba v imitaci kamene, má doma jeden z našich zákazníků. Proč do koupelny nedal pravý kámen, ale jeho keramickou imitaci? A z jakého důvodu zvolil velký formát obkladu a dlažby? To se dozvíte v článku.
Obklad a dlažbu v imitaci kamene lze využít všude v interiéru. Mohou mít řadu designů a snadno se udržují
Obklady a dlažby v imitaci kamene z keramiky se v dnešních interiérech, včetně koupelen, těší obrovské popularitě. Vděčí za to svému pokrokovému designu, dlaždice imitující kámen prakticky nejde rozeznat od pravého kamene.
Dlažba a obklad v imitaci betonu přináší do interiéru mnoho barev, vzorů i povrchů
Dlažby a obklady v imitaci betonu mají mnoho tváří. Ani zdaleka to nejsou jen jakési „šedé myšky“, jak by se někdo mohl domnívat. Právě naopak. V interiéru, včetně koupelny, se může stát obklad a dlažba v designu betonu hvězdou světového formátu.
Dlažba a obklad v imitaci mramoru mají mnoho možností využití. Každý typ mramoru dodá interiéru nádech luxusu
Dlažby a obklady v imitaci mramoru. To jsou noblesní „dámy“, které dodají každému interiéru luxus a šarm. Design mramoru se kromě podlahy často objevuje třeba za kuchyňskou linkou či čelem postele, z mramorových dlaždic se dokonce někdy vyrábí i nábytek.
„Nové obklady a dlažby Versace imitují eben a meteorit, nebo mají zdobná písmena,“ říká obchodní ředitel Giancarlo Pelloni
Luxusní keramické obklady a dlažby v imitaci vzácného dřeva ebenu, nebo kamene, který je podobný meteoritu, luxusní velkoformátové dlaždice s novým barokním symbolem a dlaždice se zdobnými písmeny abecedy. O nových kolekcích jsme v rozhovoru mluvili s obchodním ředitelem značky Versace Giancarlem Pelloni.
Alessandro Bianchi: Díky našim inovacím vypadají keramické dlaždice jako pravý mramor nebo žula
Keramické obklady a dlažby v imitaci kamene či mramoru mají díky špičkovým digitálním technologiím tak dokonalý design, že je nelze rozeznat od pravých přírodních předloh. V našem video rozhovoru to tvrdí zástupce společnosti Mirage Alessandro Bianchi...
„Nejlepší dlažba do exteriéru je 2cm dlažba na terče, z níž lze vyrobit i venkovní nábytek,“ říká Giorgio Stefani z keramičky Mirage
Keramické dlažby o tloušťce 2 cm budou mít velkou budoucnost. Mají řadu krásných, zejména přírodních designů, a uplatnění najdou kdekoliv v exteriéru. Při použití k bazénu se dají k těmto venkovním dlažbám pořídit speciální lemy a tvarovky...
Jak vybrat dlažbu? Jak vybrat obklady? V článcích vám poradíme, jak na to
Výběr obkladů a dlažby může zásadním způsobem ovlivnit nejen celkový vzhled našeho bydlení, ale také jeho funkčnost či praktičnost. Když tedy vybíráme obklady nebo dlažbu...
„V designu koupelnového obkladu můžete mít také umyvadlo, nábytek či sprchový kout,“ říká Alessandro Bianchi z keramičky Mirage
Líbí se vám obklady a dlažba do koupelny v imitaci mramoru, kamene, či betonu? A co byste řekli na to, kdybyste mohli mít ze stejných dlaždic také koupelnové vybavení? Přesně s takovouto novinkou přichází výrobce obkladů a dlažeb Mirage.
„Trendem pro rok 2020 jsou především lesklé obklady v imitaci mramorů,“ říká Luciano Capelli z italské keramičky Alfalux
Velkoformátové obklady a dlažby především v imitaci mramorů, ale také ve vzhledu jiných kamenů nebo betonu jsou tím, po čem zákazníci v Evropě v současnosti nejvíc touží. Tvrdí to ředitel marketingu naší partnerské keramičky Alfalux Luciano Capelli.
Přehlídku trendů v obkladech a dlažbách CERSAIE navštívil tým M.B.KERAMIKY
Nejžhavější trendy v keramických obkladech, dlažbách a koupelnovém vybavení každoročně udává veletrh CERSAIE v italské Bologni. Jedním z největších hitů letošního ročníku byly obklady a dlažby v designu divokých mramorů.
Jak co nejlépe vybrat obklady a dlažbu do interiéru?
Vybíráte obklady a dlažbu do obývacího pokoje, vstupní haly či kuchyně? Nehleďte pouze na design, ale i na další důležité vlastnosti. Provedeme vás jednotlivými kritérii výběru, která vám pomohou zvolit to nejlepší řešení.
Jak co nejlépe vybrat obklady a dlažbu do koupelny?
Chcete mít koupelnu s krásnými obklady a dlažbou přesně podle vašeho vkusu, které se navíc budou dobře udržovat? Můžete ji mít, pokud si důkladně vyberete obklady a dlažbu. Přečtěte si naše rady, jak co nejlépe vybrat.
Koupelna v boho stylu: Jaké obklady, dlažby a doplňky zvolit?
Pro bohémský styl jsou charakteristické volné halenky a tuniky, velké náušnice či pírka do vlasů. Víte však, že znaky boho stylu dnes už nenajdeme jen v módě?
Snadná údržba i krásné designy. Poznejte skvělé vlastnosti dlažeb v imitaci dřeva
Keramické dlažby v imitaci dřeva jsou skutečně nádherné. Díky moderním digitálním technologiím je možné na keramickou dlaždici přenést design dřeva, který skutečně vypadá jako pravá dřevěná podlaha.
Velkoformátové obklady a dlažby: Velký zázrak do malé koupelny
Budete zařizovat malou koupelnu a přemýšlíte, jak jí dodat „pár centimetrů“ navíc? Dobrou zprávou je, že kouzelnou hůlku nebudete potřebovat. Zázrakem pro vaši malou koupelnu budou velkoformátové obklady a dlažby, které ji spolehlivě opticky zvětší. Načerpejte inspiraci z fotografií našich zákazníků...
Velkoformátové obklady vyžadují precizní systém pokládky. Jak je správně položit?
Budete pořizovat do interiéru velkoformátový obklad či dlažbu? Velkoformátové obklady a dlažby mají jiné nároky na pokládku než kachličky menších rozměrů. Jejich pokládka musí být velmi precizní. Přece jen dostat tak velkou dlaždici na zeď není žádná hračka. Nezbytné je oslovit řemeslníka se zkušenostmi...