Trendy v obkladech a dlažbách pro rok 2023 z veletrhu Unicera

13.01.2023

V M.B.Keramice neváháme projet světa kraj, abychom vám mohli představit nové trendy. Zástupci našeho obchodního týmu nedávno vycestovali do tureckého Istanbulu na veletrh keramických obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení UNICERA – International Ceramic Bathroom Kitchen Fair. Viděli tam spoustu novinek, k těm nejžhavějším patří keramické imitace mramoru a travertinu, nebo keramické velkoplošné dekorace se vzory listů a v dalších designech. Prohlédněte si to nejzajímavější z nových designů, které byly na veletrhu představeny.

Turecký Istanbul není jen oblíbenou turistickou destinací s nadmíru zajímavou historií. V největším městě Turecka se také každoročně koná druhý největší veletrh keramických obkladů a dlažeb na světě s názvem UNICERA. Velký zájem o veletrh, který se uskutečnil na podzim roku 2022, projevili návštěvníci ze 130 zemí.  Výrobci na ohromné ploše 80 tisíc metrů čtverečních představili různé novinky do koupelny, kuchyně či na terasu pro rok 2023.

Keramická imitace mramoru představená na veletrhu UNICERA 2023
Jednou z novinek představených na veletrhu UNICERA byla tato keramická imitace mramoru.

Které z novinek nás nejvíce okouzlily?

Keramické imitace mramorů, které zaujmou dechberoucí kresbou žil

Keramické obklady a dlažby v imitaci mramoru se těší popularitě již několik let a koupelně, kuchyni, ložnici či obývacímu pokoji dodávají luxusní nádech. Struktura žil mramoru, která je na kachličkách a dlaždicích vyobrazena, je rok od roku krásnější. Na veletrhu UNICERA jsme viděli keramické imitace mramorů v elegantních šedých, černých, bílých či béžových barevných odstínech. Výrazné žíly mramoru nám vyrazily dech. Některé keramické obklady a dlažby v designu mramoru mají natolik lesklý povrch, že v nich můžete vidět svůj odraz.

Vysoce lesklý obklad v imitaci černého mramoru
Některé keramické imitace mramoru z veletrhu mají vysoce lesklý povrch.

Design mramoru milují i naši zákazníci: Keramické imitace mramorů vybírá pro jejich jedinečný design do svých interiérů řada našich zákazníků. V článcích Interiér ve stylu hollywoodských hvězd  a Vzhled mramoru si v koupelně užívá celá rodina se můžete inspirovat příběhy našich zákazníků a prohlédnout si fotografie jejich interiérů.


Některé obklady představené na veletrhu zaujmou hustou sítí žil.

Travertin bude opět zářit v interiérech tak jako za starých časů

K hitům letošního ročníku veletrhu UNICERA patřily také keramické imitace travertinu. V minulosti byl přírodní travertin považován za velmi prestižní a luxusní materiál. Z travertinu je postaveno mnoho významných staveb, jako například slavná Fontána di Trevi v Římě nebo Španělské schody.

Keramická imitace kamene travertinu
Jedna z keramických imitací travertinu představena na veletrhu UNICERA.

Tento kámen se dnes opět hlásí o pozornost v podobě keramických imitací. Na rozdíl od přírodního travertinu mají obklady a dlažby z keramiky různé barvy, formáty, snadno se udržují a dají se použít do všech místností interiéru, včetně koupelny, protože jim nevadí voda.


Keramické imitace travertinu mohou mít různé barvy – šedou, krémovou či béžovou…

Koupelnu či kuchyň ozvláštní keramické dekorace s motivy květů

Na své si přijdou také milovníci pestřejších koupelen, kuchyní nebo dalších částí interiéru. Výrobci představili koupelnové obkladačky a dlažby ve výraznějších a teplých barvách, jako je cihlová, béžová, modrá nebo hořčicová.

 
Další novinky prezentované na veletrhu

Interiér zatraktivní také keramické dekorace s motivy palmových listů a květin. Použijte dekorace v tomto designu za kuchyňskou linku do kuchyně, za čelo postele v ložnici nebo na jednu stěnu do koupelny – za prostor za umyvadlem, za vanu či do sprchy. Design těchto dekorací nejlépe vynikne tehdy, když je budete kombinovat s neutrálními barvami, jako je šedá či bílá. Rádi vám v jednom z našich pěti studií nebo online na chatu poradíme, jak na to.

 
Keramické dekory s motivy listů mohou ozdobit třeba prostor za umyvadlem v koupelně.

Náš tip: Keramické obklady a dlažby do koupelny a jiných částí interiéru od našich dodavatelů z Turecka mají nejen krásný design a skvělé technické vlastnosti, ale také velmi příznivou cenu. Pokud hledáte pro svou koupelnu, kuchyň či obývací pokoj hezký a poměrně levný obklad či dlažbu, s námi jste na „správné adrese.“ Některé z novinek pro vás budeme postupně zařazovat do našeho sortimentu. Obraťte se na nás, rádi vám navrhneme interiér z našich tureckých novinek a doporučíme vhodné doplňky do vašeho bytu či domu.

Na veletrhu byly představeny také například keramické imitace kovu se zrcadlovými odlesky nebo 2 cm dlažby na terasy v imitaci travertinu a v jiných designech. Tyto venkovní dlaždice mají různé barvy, rozměry a jsou nerozeznatelné od pravých přírodních materiálů.


Keramické obklady v designu kovu se zrcadlovými odlesky.


2 cm venkovní dlažby na terasu mají různé barvy a vzhledy.

Inspirujte se také novinkami z veletrhu v Itálii: V roce 2022 jsme navštívili také největší veletrh keramických obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení na světě CERSAIE v italské Bologni. V článku TOP novinky v obkladech a dlažbách pro rok 2023 najdete fotografie „z místa činu“ a velkou várku inspirace pro vaši koupelnu, kuchyň, obývací pokoj či terasu.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.