TOP novinky v obkladech a dlažbách pro rok 2023

Keramické dlaždice v imitaci kovu, které mají tolik odlesků, že vypadají doslova jako zrcadlo! I to je jedna ze žhavých novinek, která byla nedávno k vidění ne veletrhu CERSAIE v Bologni v Itálii. Jaké další trendy v keramických obkladech, dlažbách i koupelnovém vybavení byly představeny na největší akci svého druhu na světě? Třeba dlažby v imitaci travertinu, velkoformátové keramické dekory s květinovými vzory pro atmosféru bydlení jako v džungli nebo koupelnové obklady a vybavení v pastelových barvách.  Seznamte se s těmi nejzajímavějšími novinkami.

Na prestižním veletrhu CERSAIE, kde letos představilo své novinky 600 vystavovatelů z 28 zemí světa, nechyběl ani náš tým. Některé novinky a trendy pro vás postupně zařadíme do sortimentu. Zatím se můžete alespoň pokochat fotografiemi, které jsme pro vás nafotili.


Na veletrhu CERSAIE 2022 byly mimo jiné představeny dlaždice v imitaci kovu se zrcadlovými odlesky.

Travertin bude jako novinka opět zářit v interiérech. Jeho hvězda nevyhasla

K největším hitům letošního veletrhu patří keramické imitace travertinu. „Tento oblíbený kámen bylo možné na veletrhu najít snad u každého významného výrobce. Imitace travertinu může mít dvě podoby, a to řez žilou kamene nebo příčný řez. Někteří výrobci nabízejí v kolekci i obě podoby současně,“ popsal majitel M.B.KERAMIKY Martin Bezděk.


Jedním z hitů roku 2023 budou nepochybně keramické imitace travertinu.

Travertin byl považován za prestižní materiál již v dávné minulosti. Vyskytoval se například ve významných stavbách z období Římské říše i v první polovině 20 století. A rozhodně má co říct i v dnešní moderní době. Keramické imitace travertinu mají různé barvy i rozměry a na rozdíl od pravého travertinu se mnohem snadněji udržují.


Detail nových dlaždic v imitaci travertinu.

Keramické imitace kovů nově také se zrcadlovými odlesky

Keramické imitace kovů jsou velmi oblíbené, protože mají vždy spoustu barev, rozměrů, povrchových úprav, a hlavně nadčasový design! Někdo by si mohl myslet, že výrobci už nebudou mít čím překvapit. Opak je však pravdou. Keramické dlaždice v imitaci kovu představené na veletrhu CERSAIE 2022, mají nově mnohem více odlesků. Některé série, jako například Reflet od výrobce Mirage, vypadají dokonce takřka jako zrcadlo! Jiné, nově představené imitace kovů z keramiky působí velmi plasticky a živě. Použijte je třeba jako obklady do koupelny.


Série Reflet, která vypadá skoro jako zrcadlo, bude jedním z největších hitů roku 2023.

Výrobci podobně jako každý rok opět představili také nové kolekce imitací dřeva, mramoru, kamene a betonu v lesklém i matném provedení povrchu. Tyto imitace každoročně zkrášlí také nové české koupelny, kuchyně i obývací pokoje. 

 
I takto vypadají nové obklady a dlažby v imitaci mramoru.

Některé trendy, které byly k vidění na veletrzích v letech 2020 a 2021, jsou v kurzu i dnes. Někdy totiž trvá i několik měsíců nebo dokonce let, než se novinky ze zahraničí začnou objevovat i u nás v Česku. Spoustu inspirace pro váš interiér najdete v článku Žhavé novinky v obkladech a dlažbách pro rok 2022.

Pestré barvy se po menší odmlce opět vracejí na scénu koupelen

I pro milovníky barev letos výrobci připravili milé překvapení! Na scéně koupelen budou opět vystupovat pestré barvy, jako je modrá, růžová, žlutá, červená nebo zelená. V minulých letech byly barvy spíše „za oponou“, koupelny byly oblékány zejména do neutrálních barev, jako jsou béžová a šedá. Řada lidí však toužila po barevných kachličkách a pro výrobce se jednoduše toto přání stalo rozkazem. Některé původní kolekce obkladaček a dlaždic do koupelny proto doplnili o nové pestrobarevné odstíny.


Nově představené barevné obklady do koupelny mají i takovýto design.

Pastelové barvy dokonale ladí s původními šedými či béžovými odstíny. Vznikly také zcela nové barevné série v retro stylu, které připomínají obklad starých kachlových kamen, nebo vypadají jako malé cihličky. Použijte tyto jedinečné obklady třeba do koupelny nebo jako obklad za kuchyňskou linku.

Spoustu dalších inspirativních fotografií najdete ve fotogalerii barevných koupelen.


Přehled barevných obkladů výrobce Prismacer.

Barvami hýří i vybavení do koupelen. Umyvadla mají třeba design „džungle“

Barvy se do koupelen vracejí nejen na koupelnových obkladech, ale také na sanitární keramice! Například umyvadla mohou mít pastelově modrou, zelenou, či oranžovou barvu a také zajímavý tvar.


Umyvadla a další sanitární keramika mají také pestré barvy.

„Kasovním trhákem“ je již delší dobu koupelnové vybavení, které je vyrobené z keramického obkladu. Může to být například koupelnový nábytek či umyvadlo. Koupelnový nábytek může mít podobně jako keramická dlažba design dřeva, kamene, mramoru či betonu.


I takto mohou vypadat umyvadla vyrobená z keramického obkladu.

Nově budou v kurzu také pestřejší designy. Například umyvadlo s motivy listů může mít stejný design jako koupelnový obklad. Průkopníkem je v tomto směru zejména italský výrobce Mirage, ale postupně se přidávají i další. Spoustu inspirace získáte v článku Nábytek v designu koupelnového obkladu.


Trendy umyvadlo s listy pro koupelnu jako na tropickém ostrově.

Obklady v designu palmových listů pro efekt bydlení jako v džungli

Návštěva safari přímo v koupelně či v kuchyni? Proč ne! Nové velkoformátové obklady navozují atmosféru jako v tropickém pralese nebo na rozkvetlé jarní louce. Zamilujte se do motivů palmových listů, kapradí, výhonků, lučního kvítí a dalších rostlin. Tyto nádherné obklady dají na frak obrazům, fototapetám a dalším dekoracím na zeď. Stanou se tím nejkrásnějším dekorativním prvkem interiéru.


Nově představené velkoformátové obklady, které vám domů přinesou džungli nebo rozkvetlou louku.

Různé vzory, jedna barva = dokonale sladěné bydlení díky obkladům a dlažbě

Díky keramickým obkladům a dlažbám mohou zájemci dokonale sladit své bydlení „od hlavy až k patě.“ Výrobci představili různá komplexní řešení pro sladění bytu či domu. Například společnost Armonie uvedla sérii Atmosphere, která umožňuje kombinovat hned tři různé vzory ve stejných barvách. Třeba kuchyně tak může být laděna do stejného odstínu jako obývací pokoj. A přesto bude každá místnost vypadat tak trochu jinak a mít svůj výjimečný design.


Jedna série keramických dlažeb může mít hned tři různé vzory pro sladění interiéru.

Venkovní dlaždice ve velkém formátu, na kterém skvěle vyniká design kamene či dřeva

Na CERSAIE již tradičně nemohly chybět ani venkovní dlaždice o tloušťce 2 cm, které jsou dokonalým řešením pro zahradní chodníčky, terasy, balkony a prostranství u bazénu. 2cm dlažby se pokládají bez lepidla do štěrku, trávy nebo na terče a jsou tak perfektně odolné vůči vlivům mrazu.

„Výrobci prezentují zejména imitace dřeva, kamene či betonu. Hitem posledních let je imitace kovu. U exteriérových dlaždic dochází k neustálému zvětšování formátů. Čím větší je rozměr dlažby, tím lépe vyniká design přírodních i industriálních imitací. Za běžný formát dnes už výrobci považují rozměr 60×120 cm,“ přiblížil Martin Bezděk.


Venkovní dlažba v imitaci dřeva o tloušťce 2 cm.

Chtěli byste získat ještě více inspirace z CERSAIE? Napište na náš online chat, naši specialisté vám rádi obratem pošlou další fotografie či videa z veletrhu a doporučí vám řešení pro interiér či exteriér dle nejnovějších trendů.

 

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.