Nákup online se vyplatil. Krásný vzhled mramoru na velkoformátových dlaždicích v koupelně si užívá celá rodina

04.05.2020

Koupelnu snů, která vypadá jako luxusní wellness zóna, má od nás jedna z našich zákaznic. Co dodává její koupelně luxusní šmrnc? Především velkoformátový obklad a dlažba v imitaci mramoru. Zákaznice si je vybrala na dálku z pohodlí svého domova přes naše online poradenské centrum. „S obkladem i dlažbou jsem velmi spokojená, vypadají úplně stejně jako na designových fotografiích,“ svěřila se nám zákaznice. Jak probíhal celý nákup? A proč do své koupelny zvolila zákaznice právě imitaci mramoru a velký formát dlaždic v rozměru 120×240 cm?

S velkým formátem dlaždic se poprvé seznámila v zahraničí, kde jej v koupelnách i interiérech používají zcela běžně

Zákaznice měla o podobě své vysněné koupelny od začátku jasnou představu. Věděla, že v ní dá hlavní slovo velkoformátovému obkladu a dlažbě. To však nebývá často zvykem. Zákazníci v Česku mají ve zvyku vybírat zejména menší formáty obkladů a dlažeb do koupelny a interiéru. Aby zvolili právě velkoformátové dlaždice, musejí se vždy nejdříve seznámit s jejich úžasnými vlastnostmi. Naše zákaznice však byla o krok napřed, s velkoformátovými obklady se poprvé setkala v zahraničí, kde je používají již léta. „Velké formáty často vídám v zahraničních hotelech. Především v Itálii, kterou s rodinou milujeme. Pravý mramor i imitace mramorů se tam používají běžně, a to nejen v koupelnách, ale i v dalších částech interiéru,“ popsala zákaznice.


Detail mramorové koupelny naší zákaznice.

Velké obklady dají dokonale vyniknout struktuře mramoru

Již při návštěvách v zahraničí byla podle svých slov nadšená z toho, jak dokonale vyniká na velkoformátových keramických deskách struktura mramoru a jeho přírodní krása. „Velké plochy s mramorovým vzorem působí vždy luxusně,“ podělila se o své dojmy zákaznice. Dalším benefitem velkoformátového obkladu a dlažby v imitaci mramoru je podle ní snadnost údržby. „Velké obklady nejenže vypadají skvěle, ale jsou i velmi praktické. Mezi obkladem a dlažbou ve velkém formátu je méně spár než mezi menšími obkladačkami do koupelny. Platí: čím méně spár, tím lepší údržba. Velkoformátové dlaždice z keramiky stačí otřít mokrým hadříkem a vyleštit jako zrcadlo,“ pochvaluje si zákaznice.

 
Zákazníci se líbí, že na velkoformátových deskách dokonale vyniká struktura mramoru.

Věděli jste, že velké obklady a dlažby jsou dokonalým řešením nejen pro prostorné, ale i malé koupelny? Inspirujte se v článku velkoformátové obklady v malé koupelně. Zaujal vás bílý mramor z této realizace? Podívejte se na další fotografie bílých koupelen

Obklad a dlažbu vybírala v našem online centru dle zaslaných fotografií

Zákaznice neměla dostatek časových možností osobně navštívit jedno z našich pěti studií. Využila proto možnost nákupu přes naše online poradenské centrum, ve kterém naši specialisté pomáhají s výběrem zákazníkům z celé republiky. „Obklad a dlažbu jsem vybírala dle designových fotografií,“ uvedla zákaznice. Z možností, které jí naši specialisté doporučili, si její srdce naprosto získal velkoformátový obklad a dlažba Canova v rozměru 120×240 cm. Rozhodla se pro imitaci mramoru ve vysokém lesku v barevné kombinaci - krémová a hořká čokoláda. Lesklý mramor je podle ní nejen luxusní, ale také nadčasový. Čokoládově hnědý velkoformátový obklad se světle hnědou kresbou nechala položit  do sprchového koutu, ten krémový s šedohnědým žilkováním je ozdobou zbytku koupelny.


Koupelnový velkoformátový obklad v imitaci mramoru nechala zákaznice položit také do sprchového koutu.

„Výběr na dálku probíhal bezproblémově a přesně dle mých představ,“ zdůvodňuje zákaznice své rozhodnutí spolupracovat právě s námi

Předtím než oslovila naši firmu, poptala koupelnový obklad a dlažbu v imitaci mramoru u několika jiných společností. Proč si nakonec vybrala koupelnu právě u nás? „S vaší společností M.B.KERAMIKA se mi jednoduše i na dálku spolupracovalo nejlépe. Vlastně přesně dle mých představ! Paní specialistka mi velmi ochotně dodala návrh podoby mojí nové koupelny, a to dokonce několikrát. Byly v něm zahrnuty různé dopočty, prořezy a podobně. Paní vše zorganizovala a vyřešila k mojí spokojenosti,“ popsala zákaznice.


Detail části mramorové koupelny zákaznice, jejíž dominantou je dlažba v imitaci mramoru, a také velkoformátový obklad s povrchem ve vysokém lesku.

„Někteří řemeslníci se zalekli velikosti formátu, ale nakonec vše dopadlo báječně,“ je ráda zákaznice

Sehnat řemeslníka pro pokládku velkých obkladů a dlažby bylo podle slov zákaznice poněkud náročnější. U nás v M.B.KERAMICE jsme schopní řemeslníka, který má s pokládkou velkoformátových keramických desek zkušenosti a k dispozici i potřebné nářadí, doporučit. V tomto případě si jej ale zákaznice sháněla sama. „Koupelnu jsme s manželem byli nuceni rekonstruovat náhle, protože nám prasklo potrubí ve skladbě podlahy. Vše proto bylo velmi hektické. Řemeslníci nám dokonce několikrát nepřišli. Někteří se zalekli velikosti formátu. Nakonec jsme sehnali skvělou firmu a vše dopadlo báječně. Koupelna je nádherná,“ vylíčila zákaznice.

Na co je třeba dbát při pokládce velkoformátových obkladů a dlažeb? Představu si můžete udělat v článku o pokládce velkoformátových obkladů.


Designová fotografie. Dlažba v imitaci mramoru Canova  je vhodná nejen do koupelny, ale i jiných částí interiéru. K výběru je více barev a rozměrů.

Manžel i děti vnímali původní koupelnu čistě pragmaticky, nyní si také užívají její atmosféry

Zákaznice dodala, že se ve své mramorové koupelně cítí jako v luxusní wellness zóně. Přesně tak, jak si vždy přála. Mramorový design se líbí také jejímu manželovi a dětem. „Kdykoliv vstoupíme do koupelny, velkoformátové obklady na nás působí přímo impozantním dojmem. Můj manžel i děti před rekonstrukcí pojímali koupelnu čistě pragmaticky a účelově. A nyní si také užívají té atmosféry, která z koupelny vyzařuje a relax v ní si pochvalují,“ doplnila spokojená zákaznice. Luxusní atmosféru její vytoužené koupelně dodává také křišťálový lustr a stylový koupelnový nábytek. Umyvadla jsou zapuštěna do mramorové desky. Pro milovníky noblesních koupelen jsme připravili i fotogalerii luxusních koupelen pro ještě lepší inspiraci. 


Luxusní atmosféru koupelny zákaznice podtrhuje také stylový koupelnový nábytek.

I vy byste chtěli koupelnu s mramorovým designem? Navštivte nás osobně v jednom z našich pěti studií, anebo využijte, podobně jako naše zákaznice, služeb našeho online poradenského centra. Naši specialisté vám s výběrem koupelny poradí stejně precizně jako při návštěvě kamenných showroomů. Pro inspiraci vám pošlou fotografie – designové i z realizací koupelen jiných zákazníků, nebo videa. Dlažby a obklady vám pomohou sladit s umyvadlem, vodovodní baterií a dalším příslušenstvím a doplňky do koupelny.  Udělají ale pro vás i mnoho dalšího.

Uvažujete o nové koupelně? Inspirujte se našimi radami v článcích

Chcete si udělat představu o tom, jaké jsou ceny, rozměry a výhody velkoformátových obkladů a dlažeb v koupelnách a v jiných částech interiéru? To se dočtete v článku o designu velkoformátových dlaždic.

Podle jakých kritérií je nejlepší vybírat kachličky do koupelny? To se dozvíte v článku Jak vybrat obklady a dlažbu do koupelny.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.