Nadčasová elegance: Zákaznice zvolila kombinaci obkladů a dlažeb v neutrálních barvách

Nadčasově krásný díky keramickým obkladům a dlažbám v šedo-béžových odstínech. Přesně takový je interiér domu jedné z našich zákaznic. Jeho velké části vládne dlažba v imitaci betonu s efektním kontrastem lesku a matu na svém povrchu. Celému prostoru dodává na atraktivitě. Ve dvou koupelnách zaujme na první pohled kontrastní kombinace velkoformátové dlažby v matu a malého obkladu v rozměru 20x60 cm v lesku. Proč se zákaznice rozhodla právě pro tyto obklady a dlažby, a jak je spokojena s jejich údržbou? Jak se jí s námi spolupracovalo? Inspirujte se.

 
Takto vypadá část interiéru zákaznice – koupelně a kuchyni dominují dlažby v imitaci betonu.

Zákaznice zvolila dlažbu imitující beton s přeleštěným povrchem, jejíž krása dokonale vyniká v otevřeném interiéru

Dominantou přízemí, jehož součástí je kuchyň, jídelna, obývací pokoj, a také schodiště a chodby prvního patra je designová dlažba Beton z keramiky v tmavě šedé barvě a rozměru 60x60 cm. Tato dlažba imitující beton má lapovaný (přeleštěný) povrch. Díky technice lappato vzniká na povrchu dlaždic jakoby hra lesku a matu. Krása lapovaných dlaždic nejlépe vynikne ve větších, otevřených interiérech, jaký má i naše zákaznice.


Ve velké části domu má zákaznice rektifikovanou dlažbu Beton s přeleštěným povrchem – na fotografii je jídelní část.

Toužíte i vy po dokonale sladěné jídelně? Podívejte se do fotogalerie, kde najdete mnoho další inspirace nejen pro dlažbu do jídelny. Nejen zde najdete mnoho tipů a nápadů na hezký interiér. Rádi s vámi probereme vaše představy i na online chatu.  

 
Pohled na kuchyni, kterou také zdobí dlaždice ze série Beton.

I vy sháníte dlažbu nebo obklad do kuchyně? Inspiraci můžete získat v článku o běžných i designových kuchyňských obkladech  nebo o luxusních obkladech do kuchyně. Pro více podobných fotografií navštivte naši fotogalerii moderních nebo bílých kuchyní.  

Z důvodu lepší údržby upřednostnila keramickou dlažbu imitující beton před podlahou z břidlice

Původně ale zákaznice uvažovala o podlaze z přírodní břidlice. Proč se nakonec rozhodla pro dlažbu v imitaci betonu? „Především proto, že dlažba se lépe udržuje, stačí ji vytírat prostředkem na keramickou dlažbu. Líbí se mi, že na této dlažbě není vidět každé šlápnutí. Také mě hodně zaujal design vybrané dlažby imitující beton. Pan prodejce mi ukázal i spoustu jiných dlaždic v betonovém stylu, ale dlažba Beton byla od počátku mým favoritem. Vypadá syrově, a zároveň elegantně,“ popsala zákaznice.


Stejnou dlažbu má zákaznice také v obýváku. Použitím jednoho designu dlažby interiér svého domu krásně propojila.

„Prodejce mi dovezl vzorky obkladů a dlažeb do rozestavěného domu, mohla jsem je srovnávat přímo doma,“ pochvaluje si zákaznice

Jak se zákaznici při výběru obkladů a dlažeb s námi spolupracovalo? „Skvěle. Prodejce mi při návštěvě brněnského studia ochotně ukazoval vzorky obkladů a dlažeb v mých preferovaných barvách a vysvětloval i jejich vlastnosti. Vzorky mi dokonce osobně přivezl do rozestavěného domu. Přímo doma jsem tak mohla obklady a dlažby srovnávat a utvrdit se v barevném ladění,“ řekla spokojeně zákaznice.


Detail designové dlažby v imitaci betonu.

Ve 2 koupelnách si výborně barevně i rozměrově rozumějí velký formát dlažby a malý formát koupelnového obkladu

Přímo doma si zákaznice mohla vybrat také koupelnový obklad a dlažbu. Nakonec zvolila kombinaci velkoformátové dlažby v imitaci betonu s povrchem v matu a menšího obkladu do koupelny Piccadilly  v rozměru 20x60 cm a povrchem v lesku. „Kombinace velkého a menšího formátu dlažby a obkladu nebyl přímo záměr, zajímalo mě zejména barevné ladění tak, aby koupelny korespondovaly s celkovým barevným konceptem domu,“ vysvětlila zákaznice. Její koupelny tak mohou být inspirací i pro další zákazníky, aby se neobávali kombinovat různé rozměry dlaždic a imitací, protože výsledek může vypadat fantasticky!


Zákaznice zvolila v koupelně kombinaci velkoformátové dlažby a menšího koupelnového obkladu.

Zaujala vás tato bílá koupelna? Mnohé další fotografie z podobných realizací, ale i vizualizace nebo fotografie z katalogů výrobců najdete i v inspiracích pro bílé koupelny

Dlažbu má zákaznice také ve sprchovém koutu. „Je to elegantní a bezbariérové řešení,“ říká

Dlažbu v imitaci betonu má zákaznice položenou i ve sprchovém koutu místo sprchové vaničky. Je to velmi moderní a nadčasové řešení, které preferuje řada našich zákazníků. „Dlažbu do sprchy jsem zvolila nejen proto, že to vypadá hezky. Ale také proto, že bylo schůdnější vyspádovat podlahu k odpadu než  hledat vyhovující rozměry vaniček. Toto řešení je navíc elegantnější a současně bezbariérové,“ podělila se o svůj názor zákaznice. S kachličkami do koupelny a dlažbou dokonale ladí koupelnový nábytek v bílé barvě.


Dlažbu v imitaci betonu a koupelnový obklad Piccadilly má zákaznice také ve sprchovém koutu.

„Zvolené barevné ladění domu se nikdy neomrzí, větší barevnost dodají doplňky, které se dají snadno vyměnit,“ dodává zákaznice

A proč se zákaznice rozhodla zařídit dům právě v šedo-béžových barvách i pomocí keramických obkladů a dlažeb? „Protože toto barevné ladění považuji za nadčasové a čisté. Dobře se hodí k přírodnímu prostředí, které dům obklopuje a prosklenými stěnami proniká do interiéru. Vždycky jsem byla toho názoru, že neutrální barvy se nikdy neomrzí. Větší barevnost je lepší interiéru dodat menšími zařizovacími předměty, jako jsou polštáře nebo prostírání. Tímto způsobem se dá bydlení snadno obměňovat, třeba i podle ročního období,“ dodala zákaznice s tím, že je s vybranými obklady a dlažbami velmi spokojená a nic by na svém interiéru neměnila.


Zákaznice má otevřený, z velké části prosklený interiér s výhledem do přírody.
 

S výběrem keramických obkladů a dlažeb do interiéru vám rádi poradíme online, v pracovních dnech až do 21:30 a také o víkendu

Líbila se vám tato realizace? Chtěli byste třeba koupelnové obklady v šedé barvě nebo potřebujete poradit s výběrem obkladu nebo dlažby do interiéru či exteriéru? Rádi vám se vším pomůžeme v našem online centru. Pokud nám napíšete na chat, na váš dotaz budeme reagovat obratem, v pracovních dnech až do 21:30 a o víkendu v odpoledních hodinách od 16:00 do 21:30. Pro inspiraci vám můžeme poslat fotografie dalších realizací našich zákazníků nebo videa s detailními záběry na nejrůznější obklady a dlažby, které jsme pro vás natočili v našem brněnském studiu. Umíme pro vás udělat i mnoho dalšího. Těšíme se na kontakt s vámi.

 

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.