Kuchyňské obklady pro náročné: Velkoformáty a další luxusní možnosti pro vaši kuchyni

Budete zařizovat kuchyň v luxusním stylu? Její atmosféru zdůrazní nejen kuchyňská linka a další doplňky, ale především dlažba a kuchyňské obklady. Líbí se vám stylová imitace mramoru či kamene? Pak zvolte do kuchyně velké formáty obkladu a dlažby, na kterých bude struktura přírodního materiálu doslova nepřehlédnutelná a kuchyně získá luxusní šmrnc. Alternativou kuchyňského obkladu může být také luxusní mozaika, pro ty nejnáročnější jsou výborným řešením luxusní obklady značek Versace či Valentino.

Co se v tomto článku dozvíte?

  1. Proč může být výborným řešením pro kuchyni velkoformátový obklad?
  2. Opravdová lahůdka: Luxusní obklady do kuchyně nejen od věhlasných návrhářů
  3. Jak dokonale může za kuchyňskou linkou vypadat luxusní mozaika
  4. Že ke kuchyňskému obkladu patří také správná spárovací hmota

Proč může být výborným řešením pro kuchyni velkoformátový obklad?

Obecně platí: Čím větší formát kuchyňského obkladu nebo dlažby, tím luxusněji bude kuchyně vypadat. Týká se to zejména stylových dlaždic v imitaci přírodních materiálů, jako jsou mramor nebo kámen, ale také dlažeb a obkladů v dekoru betonu a dalších designech. Na velkém formátu dlaždic vynikne struktura kamene či mramoru naprosto dokonale a luxusní atmosféra kuchyně bude zaručena!

Velkoformátové kuchyňské obklady z keramiky mají řadu rozměrů, jako například 60x60 cm, 45x90 cm, 60x120 cm, ale i obří formáty, jako jsou 120x180cm, 120x240 cm 160x320 a další.


Obklad v imitaci mramoru Cosmopolitan bude vypadat úžasně nejen v kuchyni a jídelně.

Velkoformátové obklady a dlažby mají v kuchyni z hlediska designu i údržby tyto výhody:

  • Velkoformátový obklad do kuchyně bude zárukou luxusu a ohromujícího dojmu.
  • Zejména struktura kamene, mramoru a další stylové dekory vyniknou lépe na velkoformátovém obkladu než na menší kachličce.
  • Velkoformátové obklady do kuchyně jsou vzhledem ke svému rozměru charakteristické minimem spár. Tím pádem bude v kuchyni také méně míst, ve kterých by mohly být nečistoty a mastnota z vaření.
  • Velkoformátový obklad do kuchyně je navíc většinou rektifikovaný, což znamená, že se dá pokládat jen s minimální spárou 1 až 2 mm.

Velkoformátové obklady a dlažby jsou vhodné nejen do kuchyně, ale i dalších místností interiéru, například do koupelny


Velkoformátový obklad a dlažba Eternity imitující mramor se může stát ozdobou celé kuchyně – prostoru za kuchyňskou linkou, ostrůvku i podlahy.

Velkoformátové kuchyňské obklady z keramiky jsou vhodné nejen do prostorných, ale také do menších kuchyní. Kontaktujte prosím naše specialisty z online centra, kteří vám rádi vše vysvětlí a pošlou spoustu inspirace. Co byste řekli třeba na ukázky fotografií realizací kuchyní našich zákazníků? Nejen to pro vás mohou naši specialisté udělat.

Inspiraci můžete získat také v článku o velkoformátových obkladech a dlažbách.


Velkoformátový obklad a dlažba Horizon v imitaci kamene dodává kuchyni elegantní nádech. Součástí této kolekce dlaždic jsou také mozaiky a jiné dekorace z keramiky.

Opravdová lahůdka: Luxusní obklady do kuchyně nejen od věhlasných návrhářů

Chtěli byste tu nejstylovější kuchyni pod sluncem? Do nadstandardní kuchyně s vytříbeným designem jednoznačně patří Luxusní obklady a dlažby. Opravdovým vrcholem luxusu budou v kuchyni obklady a dlažby z keramiky od věhlasných značek, které M.B.KERAMIKA zastupuje - luxusní obklady Versace, luxusní obklady Valentino, nebo luxusní obklady Giorgio Armani. Součástí luxusních kolekcí obkladů a dlažeb jsou také stylové dekorace.


Luxusní obklad Versace Emote nabízí několik působivých dekorativních prvků typických pro tuto značku například řecký vzor.

Řada luxusních kuchyňských obkladů a dlažeb se dá pořídit také ve velkých formátech.

Chcete mít v kuchyni luxus, ale nemusíte mít nutně kuchyňský obklad od renomovaného návrháře? Zlatou střední cestou za velmi příznivou cenu mohou být další designové obklady a dlažby. Výrobci tyto luxusní obklady dlažby do kuchyně či koupelny sice vyrábějí bez spolupráce se světoznámým návrhářem, ale v součinnosti s předními designerskými centry.


Designový obklad a dlažba Hydraulic vypadá v kuchyni fantasticky.

Stylová mozaika může za kuchyňskou linkou vypadat dokonale

Výbornou alternativou kuchyňského obkladu mohou být luxusní mozaiky. V našem sortimentu máme klasické mozaiky i opravdové vychytávky, které se mohou stát klenotem vaší luxusní kuchyně. Kontaktujte naše specialisty z online centra, kteří vám i ve večerních hodinách poskytnou spoustu inspirace pro vaši kuchyni a doporučí to nejlepší řešení přesně dle vašich představ.


Keramická mozaika Candy vypadá jako kuchyňský obklad skvěle.

Jedním z příkladů opravdu originálního řešení pro kuchyně jsou mozaiky Sicis – vypadají doslova jako z pohádek Tisíce a jedné noci. Jsou vyrobeny z mramoru nebo ze skla, většinu z nich vyrábějí ručně. Vyskytují se v těch nejluxusnějších stavbách světa, jako jsou hotely nebo paláce.


Detail jedné z mozaik Sicis, které jsou vhodné i jako kuchyňský obklad.

Ke kuchyňskému obkladu patří také správná spárovací hmota

Za kuchyňskou linku jednoznačně patří vodoodpudivá spárovací hmota, která je dokonale nenasákavá. To znamená, že se nečistoty s vodou nevpijí hluboko do spáry. Ale zůstanou na jejím povrchu jako kapky, které pak snadno setřete. S výběrem vhodné spárovačky k vašemu luxusnímu obkladu za kuchyňskou linku nebo ke stylové dlažbě vám rádi poradíme.

Rádi vám pomůžeme s vaší kuchyní, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se nás na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 20:00 vám naši experti odpovídají obratem.