M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Šedé obklady a dlažby do koupelny

Barvy v interiéru, koupelnu nevyjímaje, mají obrovský vliv na naši náladu a celkové rozpoložení. Líbí se vám šedá barva koupelnových obkladů? Jakou vytvoří v koupelně atmosféru?

Série obkladů a dlažeb do koupelen

Zobrazit všechny obklady a dlažby do koupelny (57)

Šedé koupelnové obklady jsou neutrální a tvoří základ pro další barvy

Šedá barva obkladů je neutrální a působí klidným a elegantním dojmem. Velkou výhodou šedých koupelnových obkladů je to, že jsou mimořádně flexibilní. Stanou se tak základem, který vám pak umožní použít další barvy. Šedé obkladačky do koupelny je možné kombinovat prakticky s jakoukoliv jinou barvou kachliček do koupelny. Šedá zmírní v koupelně barevné kontrasty mezi dalšími barvami a dokáže propojit i dvě barvy, které by třeba na bílém základu působily příliš ostře. Šedá barva krásně vyniká v kombinaci s teplými barvami - s červenou, žlutou, růžovou nebo tyrkysovou barvou obkladů do koupelny.

Šedé obklady lze výborně kombinovat také s přírodně laděnými obklady či dlažbou

Šedé obklady a dlažby do koupelny mohou mít mnoho odstínů – světlejší i tmavší. Designéři obvykle doporučují využít kontrastů, tedy světlejší a jemnější tóny šedých koupelnových obkladů oživit intenzivnějšími a sytějšími barvami a naopak. Šedé obklady budou vypadat nádherně také v kombinaci s přírodně laděnými obklady či dlažbou, například v designu dřeva či mramoru.

Celá koupelna v šedé barvě? Šedá je velmi dominantní, proto ji použijte s rozvahou

Do šedé barvy můžete zahalit i celou koupelnu. Ačkoliv šedé obkladačky do koupelny působí na první pohled nenápadně, opak je pravdou. V interiéru, včetně koupelny, působí velmi dominantně. Proto jejich intenzitu volte s rozvahou. Zajímavě budou šedé koupelnové obklady vypadat v kombinaci s barevnými koupelnovými doplňky.

ico small menu
    Umíme to bez prodejny