Jaký sprchový kout bude nejlepší pro vaši koupelnu?

Čert aby se v těch parametrech vyznal! To vás možná napadne, když začnete vybírat sprchový kout do koupelny. Kouty mívají obvykle mnoho tvarů, rozměrů či různé možnosti otevírání dveří. Pro „běžné smrtelníky“, kteří nemají dokonalý přehled o sortimentu koupelen, může být oříšek se ve všem orientovat. A proto jsme tady my. Poradíme vám, jak vybrat „sprcháč“ do menší i větší koupelny.  

Sprchové kouty mohou mít různé tvary, k těm nejčastjěším patří obdélníkový, čtvercový, čtvrtkruhový a půlkruhový.


Stylový sprchový kout Ravak.

Tipy pro výběr sprchového koutu do menší koupelny

  • Nejmenší sprchový kout se vyrábí od rozměru 75x75 cm. Pokud není vaše koupelna příliš malá, doporučujeme vám pro co nejkomfortnější sprchování použít sprchový kout alespoň v rozměru 90x90 cm.
  • Ideální budou posuvné nebo zalamovací dveře koutu, které při otevírání nijak nezasahují do prostoru koupelny. Opticky tak budete šetřit místo v koupelně, a hlavně pohyb v ní bude pohodlný.
  • Sprchový kout se zcela průhledným sklem koupelnu opticky zvětší.


Sprchový kout s průhledným sklem od výrobce Ravak.

  • Milujete spíše horkou koupel než rychlou sprchu? Zvolit můžete řešení 2v1. Použijte vanu v kombinaci s vanovou zástěnou. Budete se tak moci koupat i sprchovat.


Asymetrická vana v kombinaci s vanovou zástěnou Ravak.

Sprchové kouty mohou mít různé typy konstrukce a systémy otevírání dveří. Navštivte nás v jednom z našich pěti studií nebo nám napište na náš online chat. Rádi vám vše vysvětlíme, probereme s vámi možnosti a doporučíme to nejlepší řešení, které bude plně vyhovat potřebám vaší koupelny.

Některé sprchové kouty, vaničky, a také baterie, vany, umyvadla a další koupelnové vybavení, máme skladem na prodejně k okamžitému odběru.

Máte velkou koupelnu a nemusíte tolik řešit, jak velký bude sprchový kout?

Pak zvolte kout alespoň v rozměru 90x120 cm. Vejde se vám do něj praktické sklopné sedátko nebo také masážní panel. Vybrat si můžete prakticky jakýkoliv tvar koutu i způsob otevírání dveří.


Sprchový kout s posuvnými dveřmi od výrobce Ravak.

Naše „srdcovka:“ Čím dál větší oblibě se u zákazníků těší walk-in sprchový kout, který se skládá jen ze sprchových zástěn a kovových vzpěr pro jejich uchycení. Větším koupelnám toto řešení dodává elegantní nádech. Walk-in sprchový kout je nejlepší situovat ke stěně, která bude dlouhá alespoň 120 cm. Zabrání se tak tomu, aby voda cákala mimo kout. 

Sdělte nám rozměry vaší koupelny a rádi vám doporučíme, jaký rozměr nebo tvar sprchy bude pro vás tou nejvhodnější volbou.


Sprchová zástěna walk-in od výrobce Ravak.

Nezapomeňte na výběr správné baterie

Ke každému sprchovému koutu je důležité správně vybrat sprchovou baterii, která může mít různé rozměry, funkce i povrchové úpravy. Hitem jsou například podomítkové sprchové baterie, které mají „tělo“ zabudováno ve stěně a v koupelně tak na pohled zabírají méně místa. Zkušený prodejce vám vždy doporučí tu nejlepší baterii, sedátko či masážní panel a další příslušenství do sprchy přesně dle vašich potřeb.


Sprchové dveře Ravak v kombinaci s podomítkovou baterií.

Náš tip, který vám usnadní úklid sprchy

Ať už máte menší či větší koupelnu, doporučujeme vám zvolit sprchovou zástěnu se speciální povrchovou úpravou, která zabraňuje usazování vodního kamene a nečistot na skle. Kout se vám bude snadněji čistit.

Spousta našich klientů volí do koupelen keramické dlažby či mozaiky místo sprchové vaničky. Koupelna tak působí jednotnějším dojmem. Inspirujte se níže fotografiemi z realizací koupelen našich zákazníků.    

 
Fotografie sprchových koutů z realizací koupelen našich zákazníků.

Řadě našich zákazníků jsme již pomohli zařídit koupelny snů, jejichž součástí jsou moderní obklady a dlažby do koupelny, a také sprchové kouty, vany, umyvadla či baterie.

Příběhy našich realizací se můžete inspirovat například v článcích Stylová podkrovní koupelna nebo 5 nejnovějších realizací koupelen našich zákazníků

Prohlédněte si také pro inspiraci naše fotogalerie koupelen.

Třešnička pro atypické koupelny

Máte atypické rozměry koupelny? Někteří výrobci, jako například Ravak, nabízejí specialní sprchová řešení do koupelen netradičních tvarů. Našim klientům pomůžeme najít vhodné řešení na míru.


Ravak vyrabí také sprchové kouty na míru do atypických koupelen.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.