Stylovou podkrovní koupelnu má zákazník i díky dlažbě v imitaci betonu a řadě působivých detailů

Jak lze „namixováním“ designu betonu a dřeva vytvořit z koupelny šmrncovní oázu dokonalé relaxace? Inspirací vám může být podkrovní koupelna našeho zákazníka. Jeho koupelna zaujme na první pohled nejen elegantním zkombinováním imitace betonu a dřeva z keramiky. Ale také zajímavě řešenými detaily a zařizovacími předměty, jakými jsou například průhledný sprchový kout, odtokový žlab bez nerezové mřížky nebo stylové niky. Proč si zákazník do koupelny velikosti necelých 10 metrů čtverečních vybral velkoformátovou dlažbu v imitaci betonu v rozměru 60x120 cm, kterou použil jako obklad na stěnu? A jak byl spokojený s procesem výběru?

Úkol dlaždic z keramiky byl jasný: Imitace betonu měla působit jednoduše a čistě, imitace dřeva útulně

„Zvolíme design betonu a dřeva,“ přesně to si řekl náš zákazník, když společně se svou manželkou uvažoval o podobě své podkrovní koupelny. Manželé vlastně ani neměli nad čím přemýšlet. Koupelnové obklady v imitaci betonu se jim líbily odjakživa. „Působí čistým a jednoduchým dojmem. Zároveň jsou nadčasové. Na aktuální módní trendy si nepotrpíme,“ zdůvodnil své zalíbení pro betonový design zákazník. Jak ale záhy doplnil, jen beton by podle něj v koupelně působil příliš studeně. Právě proto se manželé rozhodli zkombinovat betonový obklad s dlažbou v imitaci dřeva. „Ta koupelnu zútulňuje a vytváří v ní teplý dojem,“ míní zákazník.


Zákazník si do své nové koupelny vybral imitaci betonu v kombinaci s designem dřeva.


Mnohé další fotografie z podobných realizací, ale i vizualizace nebo fotografie z katalogů výrobců najdete i v inspiracích pro moderní koupelny.  

Prodejce zákazníkovi vysvětlil že „betonovou“ dlažbu z keramiky je možné položit také na stěnu jako obklad

Zákazník tedy do našeho brněnského studia zavítal s jasnou představou. Naším úkolem bylo pomoci mu vybrat obklad v imitaci betonu na stěnu a dlažbu v imitaci dřeva na podlahu.  Náš prodejce zákazníkovi také vysvětlil, že jako obklad na stěnu je možné položit dlažbu v imitaci betonu, která má ještě širší designové a rozměrové možnosti než klasické obklady. Zákazník se přesvědčil, že „betonové“ dlažby z keramiky mohou mít nejen šedou barvu, ale také třeba černou nebo oranžovou.

„Prodejce nám na podlahu prodejny ze stojanů s vystaveným zbožím nanosil několik obkladů a dlažeb imitujících beton a dlažeb v imitaci dřeva. Mohli jsme tak s manželkou skvěle posoudit, jaký obklad a dlažba budou k sobě designově nejlépe pasovat,“ pochvaloval si zákazník.


Velkoformátová dlažba Ark v imitaci betonu je položena na stěně, v nikách i kolem vany.

Dlažba v imitaci dřeva je položena také v průhledném sprchovém koutu, vyrobeném na míru

Manželé nakonec vybrali velkoformátovou dlažbu Ark v imitaci betonové stěrky ve formátu 60x120 cm, kterou nechali položit na stěnu jako obklad. Dominantou podlahy se stala  dlažba v imitaci dřeva Reserve. Tu jsme zákazníkovi doporučili položit i do stylového sprchového koutu s průhlednými skly, který jsme mu v našem studiu nechali u kvalitního výrobce Riho vyrobit na míru. Chtěli jsme bezrámový sprchový kout bez rušivých kolejnic či pantů, a proto jsme vybrali otevřený typ s volným průchodem mezi stěnou a sklem. Místo sprchové vaničky jsme zvolili dlažbu, koupelna tak působí uceleným dojmem. Vybrali jsme si také odtokový žlab bez nerezové mřížky, tedy jen s vloženou dlažbou,“ popsal detaily ve své koupelně zákazník.


Ve sprchovém koutě, podobně jako ve zbytku koupelny,  je položena  dlažba v imitaci dřeva Reserve.

Dlažba v imitaci betonu, položena na stěně, má velký formát a koupelnu opticky zvětšuje. Zákazník měl ale zpočátku z rozměru obavy

Právě pečlivě promyšlené detaily, jakými jsou průhledný sprchový kout a řešení bez sprchové vaničky, nebo jednotná dlažba v celé koupelně, přispívají k optickému zvětšení podkrovní koupelny. Nemalý podíl na tom má i velkoformátová koupelnová dlažba v imitaci betonu, která je položena na stěně jako obklad.  „Vzhledem k šikmému stropu působila naše koupelna před realizací poměrně stísněně, a tak jsme ji chtěli opticky zvětšit. Tomu napomohl také velký rozměr dlažby,“ uvedl zákazník.

Jak ale přiznává, zpočátku měl z použití velkoformátových dlaždic v koupelně tak trochu obavy. „Naše koupelna není příliš velká a domnívali  jsme se, že se bude muset skoro každý kus dlaždice řezat,“ vysvětlil zákazník.


Velkoformátový koupelnový obklad přispívá k opticky většímu dojmu z celé koupelny.

Proč jsou velkoformátové obklady a dlažby vhodné také do menších koupelen? To se dozvíte v článku o velkoformátových obkladech v malé koupelně.

Pochybnosti se rychle rozplynuly, zákazník si pochvaluje minimum spár, snadnou údržbu a celistvost koupelny

Odborný prodejce z našeho brněného studia zákazníkovi vysvětlil, že velkoformátové obklady a dlažby jsou vhodné i do menších koupelen. A že při správně zvoleném formátu dlaždic vzhledem k výšce stropů, se není třeba obávat dalšího řezání dlaždic a zbytečného odpadu. „Jsme moc rádi, že jsme se nakonec pro velký formát dlažby odhodlali. Líbí se nám, že je v koupelně díky velkému formátu méně spár. Menší obklady by podle nás narušovaly celistvý design koupelny. Málo spár v koupelně je výhodných i z hlediska údržby,“ popsal zákazník.


Detail dlažby v imitaci betonu, která je položena na stěně.
 

Velkoformátová dlažba a obklad mají jiné nároky na pokládku než koupelnové kachličky menších rozměrů. Více se dočtete v článku o pokládce velkoformátových obkladů.

„Vestavěné niky byly nápadem mojí ženy. Museli jsme kvůli nim dostavět celou stěnu, ale výsledek stojí za to,“ dodává zákazník

Že si zákazník potrpí na efektní detaily, je patrné ze všech zařizovacích předmětů a doplňků v koupelně. Velmi zajímavě působí ve zdi několik nik. „Byl to nápad mojí ženy. Museli jsme nechat dostavět celou stěnu, protože stávající byla příliš tenká na to, aby se do ní niky daly vybourat. Do nik jsme potom museli přivést elektriku, aby se daly podsvítit led páskem,“ dodal zákazník, jehož koupelna je důkazem toho, že myslet na každý nejmenší detail má ve finále velký smysl.


V „betonové“ koupelně zákazníka vypadají velmi zajímavě také niky.

S výběrem koupelny vám pomůžeme také online, i ve večerních hodinách

I vy byste chtěli „betonovou“ koupelnu se zajímavě řešenými detaily? S výběrem vám poradíme nejen osobně v jednom z našich pěti studií, ale také online i ve večerních hodinách. Přes naše online poradenské centrum od nás nakupují koupelnové obklady a dlažby zákazníci z celé republiky. Jak u nás probíhá nákup koupelny online? Na to vám ve svém příběhu o nové koupelně odpoví zákaznice, která od nás na dálku nakoupila velkoformátové desky v imitaci mramoru.

Podle jakých kritérií je nejlepší vybírat kachličky do koupelny? Inspirujte se v článku Jak vybrat obklady a dlažbu do koupelny.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.