Mohou obklady a dlažby vyhovovat vkusu muže i ženy?

Muž a žena mají častokrát jiný pohled na věc, i pokud jde o zařizování interiéru. Naše zákaznice, paní Lenka ze Znojemska, má ráda zejména venkovský anglický a francouzský provence styl bydlení, její manžel preferuje pravý opak - moderní a čistý styl. Dá se vůbec najít kompromis a zařídit interiér vkusně, když manželé mají protichůdný vkus? Rozhodně ano. Skvělou inspirací je interiér jejich rekonstruovaného domu. Interiéru kralují zejména keramické imitace mramoru, dřeva a kovu. „Chtěla jsem, aby náš domov po rekonstrukci vyzařoval teplo a pohodlí, ale i trošku luxusnější atmosféru, kterou má rád můj manžel,“ přiblížila paní Lenka. Veškeré obklady a dlažby do celého domu si od nás zákaznice pořídila online z pohodlí svého domova. Jak celý výběr a následný nákup probíhal? A jak je zákaznice spokojena se sladěním různých designů a údržbou obkladů a dlažeb?

Keramické dlažby a obklady do koupelny, kuchyně a obývacího pokoje začala zákaznice Lenka ze Znojemska shánět v únoru roku 2021. Původně přemýšlela o tom, že zkusí osobně zavítat do našeho studia ve Znojmě. Jenže z důvodu pandemie a lockdownu to nebylo možné. A tak se zkusila obrátit na naše online poradenské centrum, kde naši specialisté již několik let úspěšně zákazníkům pomáhají a radí s výběrem obkladů a dlažeb a dávají jim spoustu inspirace. Paní Lenka nejdřív napsala na náš online chat. Ujala se jí specialistka Nikol Nečasová.

koupelna kuchyň

„Lépe jsem zvolit nemohla. Paní Nikol mi na každou otázku dovedla během chvilky odpovědět a poslat mi buď fotku, katalog nebo i video dlažby a obkladů, které mě zaujaly. Po telefonu jsme spolu probíraly výhody i nevýhody dlažby i obkladů, jak se jednotlivé keramické imitace budou čistit nebo jaká spárovací hmota by byla nejlepší do kuchyně. Řešily jsme vše, o čem člověk přemýšlí, když dělá rekonstrukci. Pomohla mi ujasnit si, co vlastně chci,“ popsala průběh komunikace paní Lenka.

koupelna kuchyň

Do tří týdnů již měla zákaznice vybrány veškeré obklady a dlažby z keramiky, naše kolegyně zajistila dopravu až k ní domů. Paní Lenka také oceňuje, že jí Nikol pomohla různé keramické imitace vzájemně zkombinovat tak, aby se designově „nebily“, ale naopak aby v každé místnosti vynikla jejich krása. Dominantou koupelny je keramické imitace mramoru a imitace kamene, obývacímu pokoji a kuchyni dodává hřejivý nádech dlažba imitující dřevo. Prostor za kuchyňskou linkou zdobí bílo-zlatý obklad s puncem starých časů. Na krbu je položena dlažba v imitaci kovu.

Jak jednotlivé místnosti domu rodiny paní Lenky vypadají, a jak se jí prostory uklízí?

„Pánská“ mramorová koupelna v moderním stylu je dokonalou prohlídkou luxusu

Koupelna o rozloze 22 m², která vznikla v prostorách bývalé kuchyně, je zařízena zejména dle vkusu manžela paní Lenky. Na podlaze koupelny je položena velkoformátová dlažba Bela v imitaci kamene v rozměru 60x120 cm, stěny zkrášluje velkoformátový obklad Posh imitující mramor ve formátu  25x85 cm.

volně stojící vana v luxusní koupelně

„Manžel si přál mít mramorovou koupelnu. Detaily nechal na mně, já se snažila najít to, co se mu bude líbit. Společně jsme zvolili černo-bílou kombinaci. Velké formáty obkladu a dlažby působí luxusně. A hlavně se lépe čistí než menší kachličky, protože mají méně spár. To je pro mě důležité. Čím méně času strávím úklidem dlažby a obkladů, tím více času mohu věnovat třeba koupeli ve vaně,“ usmála se paní Lenka. Luxusní atmosféru koupelny podtrhuje také vana do prostoru, průhledný sprchový kout či modro-zlatá umyvadla.

Manžel paní Lenky je podle jejích slov spokojený, že dlažba v koupelně, včetně sprchy, má povrch v lesku. Zákaznice však zpočátku měla obavy z údržby lesklé dlažby. „Online specialistka mi v tom dobře poradila. Velkoformátová lesklá dlažba se velmi dobře udržuje. Stačí, když ji vytřu mopem z mikrovlákna, pak je opět krásná a nezůstávají žádné šmouhy,“ zhodnotila paní Lenka.

„Dámská“ kuchyně s prvky anglického venkovského a provence stylu je splněným snem majitelky

Jak se nám paní Lenka svěřila, zatímco manžel má koupelnu, jakou si přál, ona má kuchyň svých snů. Za kuchyňskou linkou jí dělají radost designové obklady Trend ve formátu 20x20 cm, povrch mají v lesku a kuchyni dodávají retro atmosféru. „Chtěla jsem obklady, které mi budou dělat radost pokaždé, když se na ně podívám. Každý den na nich nacházím nějaký detail, který se mi líbí,“ uvedla s úsměvem naše zákaznice.

stylový obklad za kuchyňskou linkou

Obklady mají výrazný  reliéfní povrch, a tak měla paní Lenka obavy, jak se jí budou čistit, a jestli se na nich nebude trvale usazovat mastnota z vaření. „Byla jsem odhodlána každý den leštit, protože jsem se do těchto bílo-zlatých obkladů prostě zamilovala a musela je mít. Ale není to vůbec potřeba. Obklad stačí nastříkat čisticím prostředkem a setřít utěrkou z mikrovlákna. Navíc mi slečna Nikol doporučila epoxidovou spárovací hmotu, která se nešpiní, ani když smažím a vařím,“ zhodnotila paní Lenka.

S obklady za kuchyňskou linkou dokonale ladí bílá kuchyňská linka ve venkovském stylu nebo velký retro sporák. „Při vaření nebo pití ranní kávy se cítím jako v zámecké kuchyni. Splnila jsem si svůj sen,“ řekla nadšeně paní Lenka.

retro kuchyně podlaha z dlažby v imitaci dřeva

Obývacímu pokoji vévodí design dřeva na podlaze a vzhled kovu na krbu

Obývací pokoj má „ingredience“, které vyhovují vkusu paní Lenky i jejího manžela. Celou obývací část, která je propojená s kuchyní, pocitově zatepluje dlažba v imitaci dřeva Life. Má rozměr 20x120 cm a na pohled i na dotek vypadá jako pravé dřevo. Majitelce se líbí dřevěné podlahy, podle jejích slov působí teple a útulně. Proč nakonec upřednostnila dlažbu z keramiky?

„S manželem jsme si uvědomili, že v obývacím pokoji se budou často pohybovat naše děti. Navíc máme domácí mazlíčky a často k nám chodí návštěvy. Ve srovnání se dřevem nakonec zvítězila snadnější údržba dlažby, která i v kombinaci s podlahovým topením vyhrává vždy,“ popsala paní Lenka s tím, že dlažba je nerozeznatelná od pravé dřevěné podlahy. I díky pokládce do stromečku dlažba připomíná parkety a obývací pokoj získal luxusní šmrnc.

Na krbu v obývacím pokoji je jako obklad položena designová dlažba Ionic v imitaci kovu.  Paní Lenka chtěla na krb obklad, který bude barevně ladit s obklady v kuchyni. A zároveň si přála, aby byl obklad více „pánský“ a designově lahodil i oku jejího manžela, protože kuchyň splňuje zejména její představy. „Manžel rád pracuje s kovem, tak jsem si řekla, že keramická imitace kovu bude na krb ideální. Dlaždice jsou hladké a dobře se udržují. To mi vyhovuje. Ráda sedím na gauči a dívám se na plameny, ale prach a saze mě baví utírat podstatně méně,“ popsala s úsměvem paní Lenka. Dodala, že výsledný design interiéru je ještě krásnější než si představovala.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.