Inspirace na trendy vany do koupelen všech velikostí

Milujete horkou koupel? Pak do koupelny upřednostníte vanu místo sprchového koutu. Máte malou koupelnu? Nezoufejte! Na trhu je dnes řada van, které jsou svým rozměrem i tvarem přizpůsobeny potřebám menších koupelen. Pokud jste majitelem větší koupelny, zvolit můžete třeba designovou vanu do prostoru. Ukážeme vám, jaké jsou trendy v oblasti van a jak vybrat tu správnou vanu dle velikosti koupelny.

Vany mohou mít podobně jako sprchy různé tvary, jako například oválný, obdélníkový, rohový, kulatý nebo jiný sohrnně řečeno atypický tvar.


Lichoběžníková "atypická" vana Riho s masážními tryskami

Tipy pro výběr vany do menší koupelny:

Zvolit můžete třeba obdélníkovou vanu, která bude doslova „sázkou na jistotu.“ Nebude zbytečně zasahovat do prostoru koupelny a ubírat jí centimetry.


Menší obdelníková vana Ravak v rozměru 150×70 cm v kombinaci s vanovou zástěnou. Vzniklo tak řešení 2v1 – vana i sprcha.

Chtěli byste spíše jiný tvar, například oválný? V koupelnovém studiu se ptejte po vanách, které jsou navrženy do menších koupelen a často se dají pořídit i v kombinaci s praktickým umyvadlem nad vanu, s nímž ušetříte místo v koupelně.


I takto může vypadat vanová sestava do malé koupelny od výrobce Ravak.

Máte dostatečně velkou koupelnu? Tvar vany nejspíš nebudete muset příliš řešit a zvolit můžete ten, který se vám nejvíce líbí. Na fotografii níže se můžete inspirovat naší zákaznicí, která zvolila atypický tvar vany. Právě vana dodala koupelně ten správný šmrnc.


Zákaznice zvolila do koupelny atypický tvar vany.

Designovou specialitou jsou vany do prostoru, které velkým koupelnám dodávají exkluzivní nádech. Někteří výrobci nabízejí také vany, které mají z vnější strany různé barvy, jako například modrou, žlutou, červenou nebo černou. Barevné vany vyrábí například náš dodavatel Riho.


Vany do prostoru od výrobce Riho mohou mít z vnější strany třeba modrou barvu.

Zákazníkům, kteří mají hodně prostorné koupelny, pak doporučujeme použít do koupelny sprchový kout i vanu. Toto řešení se vám bude vždycky hodit, protože s přibývajícím věkem se mohou preference pro očistu měnit. Na fotografii níže můžete navštívit koupelnu dalšího zákazníka a podívat se, jak může vypadat vana v kombinaci se sprchou.


Zákazník zvolil do koupelny vanu do prostoru i sprchový kout.

Nejen k vanám do prostoru, ale i k dalším typům van, je důležité správně vybrat odpovídající typ vanové baterie. Rádi vám s tím poradíme.

Řadě našich zákazníků jsme pomohli zařídit koupelnu snů, jejíž součástí jsou krásné koupelnové keramické obklady a dlažba, vany, sprchové kouty i koupelnový nábytek. Spoustu inspirace získáte v článku Stylová podkrovní koupelna nebo Koupelny v šedé barvě.

Jaké jsou nejčastější typy van dle výrobního materiálu?

  • akrylátové vany
  • ocelové smaltované vany
  • litinové vany
  • vany z litého mramoru

Náš tip: Chcete, aby voda ve vaně vydržela co nejdéle teplá? Zvolte vanu z akrylátu, který ve srovnání s jinými materiály udrží vodu dostatečně teplou po nejdelší dobu. Akrylát má také výbornou tvarovatelnost. Různé tvary van se proto vyrábí právě z tohoto materiálu.


Obdélníková akrylátová vana Ravak.

Sdělte nám v jednom z našich studií nebo online na chatu vaše požadavky na vlastnosti vany nebo stanovený rozpočet. Rádi vám doporučíme, jaký typ vany bude pro vaši koupelnu nejvhodnější z hlediska materiálu, rozměru i tvaru.  Poradíme vám také s výběrem umyvadla, sprchy či baterie.


Akrylátová vana od výrobce Riho.

Vany z rukou světových designérů: Někdy výrobce van spolupracuje při jejich navrhování s renomovaným designérem. Vznikají tak designové kousky, které se stávají středobodem koupelny. K vaně pak výrobce nabízí také koupelnový nábytek, umyvadlo, WC či bidet ze stejné série. Vaše koupelna tak může být dokonale sladěná!


Vany z kolekce Palomba navrhoval proslulý designér.

Vany, které lze perfektně sladit s dalším příslušenstvím v koupelně, nabízí několik výrobců. Patří mezi ně švýcarská firma Laufen nebo holandská společnost Riho. Rádi vám doporučíme vanu, koupelnový nábytek, umyvadlo, bidet či WC ze stejné kolekce.  Vaše koupelna bude mít jednotný, vytříbený koncept a styl.


Součástí stylové koupelnové kolekce Val Laufen jsou stojící vany, umyvadla, sprchové vaničky a nábytek.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.