Podívejte se, jak zákaznice sladila obklady s nábytkem, umyvadlem a vanou

Jaký je recept na trendy koupelnu? Inspirací vám může být řešení jedné z našich zákaznic, která svou vysněnou koupelnu objevila na sociální síti Pinterest. Naše obchodní specialistka jí na základě předložené fotografie doporučovala vhodné produkty. Výsledkem spolupráce je koupelna v nadčasovém stylu, ve které jsme společně vyladili každý detail. Keramické obklady a dlažby v neutrálních barvách jsou v dokonalé harmonii s vybavením, jako je koupelnový nábytek, umyvadlo, vana, baterie či sprchový kout.


Finální podoba vysněné koupelny zákaznice.

Naše zákaznice ze Znojemska toužila mít v novostavbě svého domu koupelnu, která bude nadčasová a bude z ní dýchat elegance. Hledala studio, kde ji pomohou nejen vybrat koupelnové obklady a dlažbu, ale také je sladit s nábytkem, umyvadlem, vanou, bateriemi, WC a sprchovým koutem. Přála si mít koupelnu, která bude vypadat podobně jako ta, do které se zakoukala na sociální síti Pinterest. S fotografií a jasnou představou pak zavítala do našeho koupelnového studia ve Znojmě. Cesta k vysněné koupelně pak rychle začala získávat reálné obrysy…


Vizualizace koupelny v nadčasovém stylu.

„Zákaznice si přála, aby byl výběr pro ni co nejjednodušší a aby nemusela sama věnovat spoustu času hledání. Kromě fotografie z Pinterestu s sebou přinesla i projekt a rozměry koupelny v novostavbě. Jejím snem bylo mít v koupelně obklady a dlažbu v imitaci betonu v barevné kombinaci světle šedá a tmavě šedá. Dále pak sháněla specifický tmavě hnědý nábytek a další zařizovací předměty, jako je stylové umyvadlo na desku či baterie. Všechno našla u nás,“ popsala naše obchodní specialistka Michaela ze Znojma, která se zákaznicí od začátku vybírala vše potřebné dle jejího přání.

 
Dlažba a obklad imitující beton Make dokonale ladí s vybavením, jako je třeba umyvadlo na desku.

Z několika doporučených obkladů a dlažeb si zákaznice vybrala dlažbu v imitaci betonu Make, do které se zamilovala na první pohled. Keramická dlažba je položena na podlaze celé koupelny, včetně sprchy a je jí obložena i vana. Je dokonce použita i jako obklad na celou stěnu koupelny. Využití dlaždic na stěnách ve formě obkladů i ve sprchových koutech je dnes velmi vyhledávaným řešením, které designově a opticky koupelny sjednocuje. 

Kombinace světlých a tmavých odstínů obkladu a dlažby působí zajímavě, koupelně toto řešení dodává na atraktivitě. Zákaznici se zamlouvá, že zvolené neutrální barvy se oku rychle neomrzí a pokud její srdce zatouží po pestřejších barvách, může zvolit barevné koupelnové doplňky, jako jsou držáky na mýdlo, květiny, ručníky či police.


Vizualizace koupelny.

Inspirujte se i dalšími zákazníky: Koupelnám v neutrálních barvách, které se dají vždy časem obměnit a oživit pestrobarevnými doplňky, dává přednost řada našich zákazníků. Přesvědčit se o tom můžete v článku 5 nejnovějších realizací koupelen našich zákazníků. Některým zákazníkům pomáháme vytvořit jejich koupelny snů dle předložených fotografií. Přečtěte si o tom v článku Vysněné obklady a dlažbu do koupelny objevila u nás.

TIP: Zákaznice měla specifické požadavky na design koupelnového nábytku – chtěla jej mít ve tmavém dekoru dřeva. Zrcadlovou skříňku s osvětlením, skříňku pod umyvadlo i desku pro umyvadlo jsme jí objednali u výrobce Dřevojas. „Zhruba metr dlouhou umyvadlovou desku vyrobili na míru, poslala jsem jim nákres, kde jsem zakreslila otvor na baterii a sifon,“ popsala naše specialistka Michaela.


Do celkové atmosféry koupelny skvěle zapadá i skříňka pod umyvadlo v tmavém dekoru dřeva.

Vanu v rozměru 170x75 cm s napouštěním přepadem a sprchový kout s jednou pevnou a jednou otevírací stěnou si u nás zákaznice vybrala od značky Riho. „Na sprchový kout bylo v koupelně speciálně vybráno místo, jeho délka byla lehce přes 80 cm. Zvolili jsme sprchový kout v rozměru 80x80 cm a museli jsme důkladně pohlídat, aby tento rozměr již nezasahoval do futer. Zvolený „sprcháč“ nakonec do koupelny zapadl skvěle a žádná jeho část nepůsobí rušivě,“ přiblížila naše specialistka.


Pohled na návrh koupelny a oddělené toalety shora.

Veškeré baterie v koupelně, včetně umyvadla, jsou od značky Ravak. WC a praktické umývátko jsou od firmy Roca. Zákaznici jsme na její žádost vypracovali také vizualizaci koupelny, aby mohla předem vidět každý detail a změnit či doladit cokoliv, co si bude přát.


Také WC dominuje obklad a dlažba v imitaci betonu a praktické umývátko.

Nejen keramický obklad a dlažbu do koupelny, ale také umyvadlo, vanu, sprchový kout, WC, baterie a další zařizovací předměty a doplňky, si u nás můžete vybrat také online! Jak na to? Inspirujte se v článku Kontrastní obklady a dlažby pořídila online z pohodlí domova.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.