Kontrastní obklady a dlažby pořídila online z pohodlí domova

27.12.2021

Je plný kontrastů, přesto působí sladěným a vyváženým dojmem. Tato věta výstižně vystihuje dům naší zákaznice. Ta od nás online z pohodlí svého domova pořídila rozmanité keramické obklady a dlažby do 2 koupelen, prádelny, do kuchyně a také 2cm dlažbu na terasu. „On-line specialistka byla ochotná se mnou komunikovat dokonce i ve večerních hodinách. To velmi oceňuji. Měla také výborný přehled o sortimentu a na základě mých představ mi ihned doporučovala obklady a dlažby v požadovaném designu. Posílala fotografie produktů a doporučovala vhodná řešení. Online nákup obkladů a dlažeb byl kvůli covidovým opatřením pro moji rodinu tak trochu nutností, ale ničeho nelituji, právě naopak. Byla jsem mile překvapená, jak rychlý a jednoduchý měl výběr a následný nákup průběh,“ popsala své zkušenosti s nákupem online naše zákaznice. Vítejte na prohlídce jejího domu.


Významným prvkem terasy zákaznice je 2cm venkovní dlažba imitující kámen.

Jak probíhal proces výběru a následný nákup online?

Z důvodu pandemie a následného lockdownu neměla zákaznice možnost shánět obklady a dlažby do celého domu osobně na prodejnách. Obrátila se proto na naše online poradenské centrum, kde naši specialisté již několik let pomáhají naším zákazníkům s výběrem. Poradenství zákaznici poskytovala od začátku až do konce naše specialistka Nikol. Společně komunikovaly přes online chat, e-mail a telefon.


Dlažba v imitaci perského koberce Carpet ladí v jedné z koupelen s bílým obkladem Diamantato ve tvaru cihliček.

Při nákupu online posílají naši specialisté zákazníkům vzorky obkladů a dlažeb domů pro usnadění rozhodování. V tomto případě to ale nebylo nutné, protože zákaznice si přijela osobně prohlédnout vybrané obklady a dlažby do našeho brněnského showroomu. „Prodejna tehdy fungovala v omezeném režimu, tak jsem zvolila osobní návštěvu. Jen jsem se ujistila, že odstíny obkladů a dlažeb a jejich povrchy vypadají tak jako na zaslaných fotografiích a bylo rozhodnuto. Pouze venkovní 2cm dlažbu jsme s manželem vybírali o něco později, jen dle fotografií, které nám specialistka poslala,“ přiblížila zákaznice.


Jako obklad za kuchyňskou linku zákaznice zvolila obklad Gatsby v bílé barvě.

Priority? Pro ni hlavně design, pro něj zejména technické vlastnosti

V interiéru panuje velká různorodost, jsou v něm použity malé i velké formáty dlaždic, hladké i reliéfní povrchy, různé barvy a vzory. „Odjakživa mám slabost pro retro a vintage styl. Vždy jsem věděla, že až jednou budu mít dům, bude plný vintage prvků a nebudou v něm chybět neutrální barvy, design dřeva a kamene nebo ručně dělané originální doplňky,“ popsala zákaznice.


Dlažba imitující perský koberec s názvem Carpet se pro zákaznici stala srdeční záležitostí.

Se smíchem ale dodala, že výběr podlah a obkladaček se začal lehce komplikovat, když jí do toho začal mluvit manžel. „A tak jsme začali dělat kompromisy, aby si i on přišel na své. Hledali jsme rovnováhu pro vkusné a střídmé bydlení, které se nám za rok neokouká a zároveň nebude příliš neutrální a jednotvárné. Chtěli jsme prostě něco nadčasového, co se nám oběma bude líbit. Myslím, že u vás v M.B.KERAMICE se nám to povedlo najít,“ řekla zákaznice.


Detail venkovní dlažby Silver travertine v imitaci kamene na terase.

Vzápětí doplnila, že její manžel dbal hlavně na to, aby podlahy a obkladačky v domě byly praktické na úklid, měly dlouhou životnost a celkově výborné technické vlastnosti.  A právě keramické obklady a dlažby všechny tyto požadavky splňují do puntíku. Manželé mají v celém domě podlahové vytápění, které v kombinaci s keramickou dlažbou funguje výborně, a tak nebylo co řešit.

 
Detaily obkladů, které jsou použity v jedné z koupelen a v prádelně.

Spoustu další inspirace pro váš interiér a zajímavé fotografie najdete na Inspirace interiéry.

Detailní prohlídka 2 koupelen, prádelny kuchyně a terasy

Jaké obklady a dlažby dominují tomuto domu, který je plný kontrastů? To skvěle dokládají zejména prádelna a 2 koupelny. Střídají se v nich různé barvy, vzory, rozměry a povrchy dlaždic. Zákaznice si přála, aby každá koupelna byla jiná, zkrátka svá.

1. koupelna

První koupelna je výborným příkladem toho, jak skvěle mohou vedle sebe vypadat malé i velké rozměry dlaždic, když se správně barevně zkombinují. Na podlahu koupelny zákaznice zvolila dlažbu v imitaci belgického koberce v rozměru 60x60 cm. Ta je použita i jako obklad na část stěny – nad vanu, za umyvadlo a za WC. K dlažbě se dokonale hodí bílý lesklý koupelnový obklad ve tvaru „malých cihliček“, který má formát 10x30 cm.

 
Imitace koberce - dlažba Carpet, je v koupelně použita i jako obklad na stěnu, jako například za vanu či umyvadlo.

„Dlažba imitující perský koberec byla pro mě láskou na první pohled. Okamžitě jsem přestala pátrat po dalších alternativách. Na zeď jsme použili jednobarevný, světlý obklad v retro stylu z keramiky tak, aby design dlažby zůstal v hlavní roli. Bílá barva obkladu a jeho lesklý povrch koupelnu rozzářily. Koupelna působí čistým a elegantním dojmem a večer při koupeli ve vaně při svíčkách i velmi útulně,“ popsala nadšeně zákaznice svůj výsledný dojem z první koupelny.


Detailní pohled na koupelnu s vanou do prostoru.

2. koupelna

Kombinace velkého formátu dlažby a malého rozměru kachliček byla jasným favoritem také při zařizování druhé koupelny. Vítězem výběru se stala dlažba v imitaci kamene, na zeď zákaznice opět zvolila lesklé kachličky ve formátu 10x30 cm, tentokrát v béžové barvě s jemným nádechem do růžové. Koupelnový nábytek v dekoru dřeva dodává koupelně na útulnosti. „Do této koupelny jsme vybrali teplé, pastelové barvy, které se moc líbí zejména našim malým dětem,“ přiblížila zákaznice.

 
Béžové obkladačky Brick s reliéfním povrchem ladí s dlažbou imitující kámen, která se jmenuje Sand prime.

Prádelna

V prádelně, ve které je pračka se sušičkou, poutá pozornost zelený obklad v rozměru 20x20 cm. Má reliéfní povrch s jemnou patinou. Připomíná obklady, které kdysi zdobily stará kamna. „Tento vintage obklad je opravdu krásný. Každý si jej okamžitě všimne a dokonale lahodí zraku. Vytvořil příjemné zázemní v koupelně, která je sice jen servisní, ale zároveň průchozí zvenku,“ zhodnotila zákaznice. Ani tady nechybí kombinace malého a velké formátu, dlažba imitující kámen má rozměr 60x60 cm.

 
Ozdobou stěn technické místnosti je zelený obklad s názvem Gatsby.

Kuchyně

Retro obklad v rozměru 20x20 cm, který je tou největší chloubou prádelny, se zákaznici líbil natolik, že se rozhodla použít jej i jako obklad za kuchyňskou linku v kuchyni. Zvolila bílou barvu obkladu, která dokonale koresponduje s bílou kuchyňskou linkou. Vintage design kuchyně podtrhuje dekor dřeva na podlaze a kuchyňských pracovních deskách.

 
Detail obkladu Gatsby v kuchyni.

 „Kuchyň jsme si přáli mít světlou, prostornou a v kombinaci se dřevem. Nic příliš moderního. Chtěli jsme spíše retro, ale zároveň ne levandulový styl Provence. A bílý obklad s patinou se hned jevil jako dokonalé řešení. Splňoval vše, co jsem hledala. Menší formát, matný 3D reliéfní povrch, různé ornamenty, patina, snadná údržba,“ popsala zákaznice své dojmy z vybraného kuchyňského obkladu.

 
Kuchyňský obklad dokonale ladí s bílou kuchyňskou linkou a dekorem dřeva a dalším příslušenstvím.

Terasa

Dominantním prvkem terasy je 2cm venkovní dlažba. Zákaznice si design kamene, který bude dokonalou alternativou podlahy z pravého kamene, vybírala pouze dle fotografií, které ji poslala online specialistka. „Naživo jsem vybranou dlažbu na terasu viděla, až když nám ji těsně před pokládkou dovezli. Dlažba je nejen hezká, ale také se snadno udržuje. Stačí, když ji postříkám vodou z hadice a vytřu bazénovou stěrkou. V létě dlažba při chůzi bosou nohou nepálí a za mokra neklouže,“ zhodnotila zákaznice.


Zákaznice má na terase 2cm venkovní dlažbu Silver travertine v imitaci kamene.

Venkovní dlažba imitující kámen je na terase zákaznice položena do štěrku. 2cm dlažba na terasu se dá pokládat také do trávy a na terče. Více se dočtete v článku Typy pokládky dlažby na zahradu.

A třešnička na závěr? Na fotografii níže si můžete všimnout, že deska na menším zahradním stolku je vyrobena z dlažby v imitaci perského koberce. „Tato dlažba je prostě moje srdcovka. A tak jsem chtěla, aby se objevila nejen v koupelně, ale i na terase. Tuto dlažbu nám truhlář zakomponuje do velkého stolu, který bude celoročně pod zastřešenou terasou,“ doplnila zákaznice.


Z dlažby imitující perský koberec Carpet je vyrobena také deska na zahradní stolek.

Spoustu další inspirace pro vaši terasu najdete na Terasy inspirace.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.