Proč je keramická dlažba kolem krbu dokonalým řešením?

V krbu plápolá oheň, vy sedíte v pohodlném křesle a čtete si knihu. Vysnili jste si krb, díky kterému si budete moci doma užívat tu nejpohodovější atmosféru? Vyberte k němu ten správný obklad, který bude mít nejen hezký design, ale bude také nehořlavý a odolný vůči nečistotám z krbové vložky. Keramika je v tomto směru naprosto ideální. Zvolíte keramickou imitaci kovu, kamene, dřeva, mramoru či jiný vzhled? Inspirujte se fotografiemi realizací krbů našich zákazníků.

Prohlídka řešení obložení krbů začíná v obývacím pokoji manželského páru, který si pro obložení krbu zvolil keramickou dlažbu v imitaci kovu. Majitelka si přála, aby obklad za kamna odpovídal zejména vkusu jejího manžela.

 
Za krbem je položena designová dlažba Ionic imitující kov.

„Manžel rád pracuje s kovem, tak jsem si řekla, že keramická imitace kovu bude na krb ideální. Dlaždice jsou hladké a dobře se udržují. To mi vyhovuje. Ráda sedím na gauči a dívám se na plameny, ale prach a saze mě baví utírat podstatně méně,“ popsala majitelka. Interiéru manželů kralují i další keramické imitace z našeho portfolia. V jejich bydlení se prolínají pánské i dámské požadavky na design. Více fotografií tohoto interiéru najdete v článku Obklady a dlažby do interiéru dle vkusu muže i ženy.


Keramická imitace kovu za krbem dokonale ladí s keramickou dlažbou v imitaci dřeva Life.

Také další majitel neodolal kráse a snadné údržbě keramické dlažby, za krb zvolil imitaci kamene ve formátu 60×120 cm. Majitel je velkým milovníkem přírodních materiálů. Proč za krb v kuchyni, a také do koupelny a dalších částí interiéru upřednostnil keramickou imitaci před pravým kamenem? „Učinil jsem tak zejména z praktických důvodů. Keramické imitace mají výrazně lepší technické vlastnosti než pravé materiály,“ zdůvodnil své rozhodnutí. Majitel má od nás keramické dlažby a obklady v celém domě. Více o této realizaci si můžete přečíst v článku V domě vyniká krása kamene, dřeva a mramoru na velkoformátových dlažbách.


Dekor kamene za krbem tvoří dokonalou kombinaci s dlažbou imitující travertin Jewels na podlaze.

Imitace kamene pro obložení krbů má ve srovnání s přírodním kamenem či jinými materiály jednu obrovskou výhodu! Jakou? Každý přírodní kámen nemusí být odolný vůči kouři a dalším nečistotám z krbové vložky. Kdežto keramika je vysoce odolná vůči nečistotám, které půjde snadno smýt vlhkým hadříkem nebo vodou s přídavkem čistícího prostředku na keramickou dlažbu. Keramika je také nehořlavá, odolná vůči vysokým teplotám a teplotním rozdílům.


Pohled na kuchyň zákazníka s krbem v pozadí.

Nechcete mít za krbem klasické dlaždice, ale preferujete spíše design, který připomíná kamenné obkladové pásky? Jak je libo! Na fotografii níže se inspirujte naším zákazníkem, který zvolil toto řešení pro krby. Řada keramických imitací vypadá jako kamenný pásek, který můžete zvolit nejen za krb, ale také na jiná místa v interiéru. Keramika má takřka nekonečné designové možnosti a každý si tak může najít svou „srdcovku.“ Rádi vám s tím poradíme.


Náš zákazník zvolil za krb obklad, který je nerozeznatelný od pravých kamenných pásků.

Jaké další imitace vévodí krbům našich zákazníků?

Zákaznici jsme dle jejích požadavků pomohli online z pohodlí jejího domova za krb vybrat keramickou velkoformátovou imitaci mramoru. Výsledek? Krb získal luxusní design a stal se chloubou a ústředním prvkem obývacího pokoje. Rádi i vám pomůžeme vybrat stejně krásný obklad za krb.

 
Krb je obložen imitací mramoru Cosmopolitan.

I další řešení krbu stojí za to! Zákazník toužil mít za krbem obklad dle nejnovějších designových trendů. Nejvíce ho na našem webu okouzlila keramická imitace kovu v zelené barvě. Napsal proto na náš online chat, kde se mu naše specialistka ihned začala věnovat. Zodpověděla všechny dotazy a zajistila vše potřebné, včetně dopravy obkladu k zákazníkovi domů.


Zákazník má za krbem položenou designovou dlažbu Zinc.

Nechcete krby obkládat, protože si přejete, aby vynikl pouze elegantní, čistý design krbu? V tom případě vám doporučujeme použít keramickou dlažbu alespoň na podlahu. Oceníte nejen její krásný vzhled, ale také nehořlavost. Podívejte se níže na fotografie obývacích pokojů zákazníků, kteří zvolili ke krbu keramickou dlažbu imitující dřevo.

 
Zákazníci zvolili ke krbu dlažbu v imitaci dřeva. Vlevo je dlažba Cottage, která má moderní šmrnc. Vpravo je dlažba Wood Relive v rustikálním stylu.

Klasika, která nikdy nezklame! I tak by se dalo popsat poslední krbové řešení – kamna, která vám chceme dnes ukázat. Zákazník zvolil za kachle imitaci kamene v tmavé barvě. Tento design obkladu je elegantní, a zároveň navozuje útulnou atmosféru.


Za krbem zákazníka je položena dlažba imitující kámen Stonequartz.

Spoustu další inspirace pro obklady nejen na vaše krby, ale i pro jiné části interiéru, najdete ve fotogalerii interiérových inspirací.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.