Okouzlující modrou terasu pořídila zákaznice online

Netradiční terasu, která připomíná azurově modré moře, má u domu jedna z našich zákaznic. Pro terasu úctyhodné velikosti 71 m² zvolila venkovní dlažbu o tloušťce 2cm v imitaci kovu. Dlažba je vyrobena za pomoci špičkových technologií a odpovídá nejmodernějším trendům v exteriérovém designu. Dlaždice jsou na terase položeny na terčích, zákaznice dlažbu i terče nakoupila online z pohodlí svého domova. Proč zákaznice zvolila na terasu právě imitaci kovu a v čem vidí výhody pokládky na terče? A jak byla spokojená s nákupem online?


Takto vypadají 2cm zahradní dlaždice v imitaci kovu na terase naší zákaznice.

Tu beznaděj, kdy bylo ještě donedávna z důvodu pandemie covid-19 vše zavřeno, jste určitě také zažili. Nemůžete sehnat boty, oblečení, elektroniku či vybavení do domácnosti…Naše zákaznice v té době sháněla dlažbu na terasu. Jedinou možností byl nákup online.

Podle svých slov si prohlížela stránky několika dodavatelů dlažeb. Najít venkovní dlažbu, která by ji hned chytla za srdce, však dlouho nemohla. Problém byl také sehnat dodavatele, který by ji i online z pohodlí domova poradil s pokládkou a se vším potřebným tak jako na kamenné prodejně.

Jednoho dne se však zákaznice objevila webové stránky firmy M.B.KERAMIKA. V širokém sortimentu dlažeb na terasu ji okamžitě okouzlily fotografie netradiční 2cm venkovní dlažby s názvem Zinc v krásné modro-zelené barvě. Dlaždice imitují zkorodovanou měď, tato keramická imitace má rozměr 50x100 cm.

„Když jsem sháněla dlažbu na terasu, neměla jsem jasnou představu o tom, jak by měla vypadat. Chtěla jsem prostě něco zajímavého a hezkého, co mi hned padne do oka. Po objevení dlažby Zinc jsem ihned věděla, že právě tato keramická imitace se stane ozdobou naší terasy,“ popsala zákaznice.

A tak zákaznice zkusila napsat na náš online chat s dotazem na cenu dlažby. Jedna z našich specialistek se zákaznici okamžitě začala věnovat. Poslala ji spoustu další inspirace - detailní fotografie a videa zahradní dlažby. Postupně vytvořila cenovou nabídku, doporučila vhodné terče a spočítala, kolik jich bude zákaznice na terasu o rozloze 71 m² potřebovat. Vysvětlila také, jak se 2cm dlaždice dají řezat. Na závěr bylo samozřejmostí zajištění dopravy venkovní dlažby k zákaznici domů.

 „Paní specialistka byla velmi ochotná a vstřícná, zanedlouho po oslovení na chatu jsme již mohli dlažbu pokládat. Komunikace probíhala také přes e-mail a telefon. Některé terče jsme pak ještě měnili za jiné, ale ve všem nám vyšli vstříc,“ zhodnotila nákup venkovní dlažby online zákaznice.

Když se zákaznice nastěhovala se svou rodinou do nově zakoupeného domu, byla plocha, kde je nyní terasa, celá zatravněná. Velkorysý prostor nechala rodina vybetonovat v mírném spádu. Manželé proto měli od začátku jasno v tom, že budou shánět zahradní dlažbu na terče. Ta totiž představuje dokonalé řešení pro pevné podklady – betonové nebo zhutněné štěrkové. 2cm dlažba na terasu se dá pokládat nejen na terče, ale také do trávy nebo do štěrku. Více se dočtete v článku Typy pokládky dlažby na terasu.

Proč se zákaznice rozhodla právě pro dlažbu na terče, která se pokládá bez lepidla? „Líbí se mi, že pod dlažbou můžeme mít schované kabely od zahradního osvětlení a žlábky pro odtok dešťové vody. Volnými spárami mezi dlaždicemi stéká voda do žlábků. S dlaždicemi se dá i po pokládce manipulovat, když bude třeba něco opravit nebo dlaždici vyměnit, půjde to snadno a hned,“ přiblížila zákaznice s tím, že nejdříve uvažovala také o podlaze z pravého kamene. Kvůli zmíněným výhodám ale byla 2cm dlažba jasným vítězem výběru.

Jaké jsou další výhody pokládky dlažby na terče? To se dočtete v článku Výhody pokládky dlažby na terče. Proč je 2cm terasová dlažba vhodná i pro terasy a balkony v patře? To se dočtete v článku Srovnání keramické a betonové dlažby.


Fotografie venkovní dlažby Zinc od výrobce. Dlaždice se dají pokládat i na terasy a balkony v patře.

Terče na terasu mohou mít pevnou výšku anebo být výškově nastavitelné. Jaké budou ideální pro vaši terasu? S tím vám můžeme poradit u nás v M.B.KERAMICE, vhodné je však výběr konzultovat také s řemeslníkem nebo realizační firmou, která vám bude terasu stavět. Základní přehled o terčích si můžete udělat v článku Typy terčů na terasu.


Designová fotografie od výrobce. Dlažba Zinc má také interiérovou, lepenou variantu a dá se pokládat i jako obklady na stěnu.

Terasu zdobí spousta zeleně. V teplých dnech si ji zákaznice dle svých slov s rodinou užívá plnými doušky. „Největší radost mají z naší terasy děti. Jezdí po ni na odrážedle anebo se koupu ve vířivce. Rádi také na terase společně grilujeme. Ještě plánujeme koupit gril se dřezem a možná i zahradní kuchyňku,“ uvedla zákaznice a dodala, že dlažba neklouže ani za mokra, což je její další velká přednost. Je to i díky tomu, že venkovní dlaždice mají potřebný protiskluz.

Vše vyřešíte i z domova
Vše vyřešíte i z domova
Pošleme vzorek
Pošleme vzorek
Přijedeme a poradíme
Složité projekty řešíme na místě stavby
Vytvoříme vizualizaci
Vytvoříme vizualizaci
Radíme na 5 prodejnách
Radíme na 5 prodejnách
Uskladníme a přivezeme
Uskladníme a přivezeme

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.