Dominantou koupelny zákazníka je imitace kamene. Proč do menší koupelny zvolil velký formát obkladu?

Nadčasovou a elegantní koupelnu, které vévodí obklad a dlažba v imitaci kamene, má od nás jeden z našich zákazníků. Když s manželkou v roce 2014 koupili dům a rozhodli se pro jeho rekonstrukci, koupelna přišla na řadu jako poslední. Pro manžele byla hned jasnou volbou imitace kamene, protože kámen je pro ně srdeční záležitostí. „Přírodní kámen máme v obýváku jako obkladový materiál kolem televize, máme jím obloženou fasádu na domě, a je také dominantou kuchyně,“ řekl zákazník. Proč ale do koupelny nezvolil pravý kámen, ale upřednostnil imitaci kamene? A z jakého důvodu si do menší koupelny vybral velký formát obkladu a dlažby?

Nebylo co řešit. Pro imitaci kamene mluvila snadná údržba a dokonalá symbióza s podlahovým vytápěním

Zákazník zvolil koupelnový obklad a dlažbu v imitaci kamene zejména proto, že jsou mnohem jednodušší na údržbu než pravý přírodní materiál a nevsakuje sa do nich voda. Obklad do koupelny z keramiky nevyžaduje žádnou speciální péči, není jej třeba pravidelně impregnovat a postačí jej vytírat prostředkem na keramickou dlažbu. Jednoduchost údržby se našemu zákazníkovi velmi zamlouvala. „Obklad i dlažba se moc pěkně udržují a nejsou na nich vidět žádné šmouhy či odlesky,“ říká zákazník. Oceňuje také, že dlaždice do koupelny mají dobrou tepelnou vodivost a výborně si rozumějí s podlahovým vytápěním. „Bosou nohou je chůze po teplé dlažbě krásný pocit,“ svěřil se nám zákazník.


Takto vypadá „kamenná“ koupelna našeho zákazníka. Vévodí jí obklad a dlažba do koupelny Frame.

Mnohé další fotografie z podobných realizací, ale i vizualizace nebo fotografie z katalogů výrobců najdete i v inspiracích pro moderní koupelny

„Na velkém formátu obkladu perfektně vyniká textura kamene,“ říká zákazník

Podle jeho slov je textura kamene na obkladačkách do koupelny i dlažbě z keramiky tak dokonale znázorněna, že vypadají jako opravdový kámen. Špičkové digitální technologie zkrátka udělají při výrobě dlaždic pořádný kus práce. Zákazník nemá koupelnu velkorysých rozměrů, její velikost je na české poměry zcela běžná – má necelých šest metrů čtverečních. Proč do ní místo malých kachliček zvolil velkoformátový koupelnový obklad v rozměru 90x45 cm? „Větší formát obkladu a dlažby se mi líbí proto, že textura kamene na něm vynikne mnohem lépe než na menších dlaždicích. A v koupelně je zároveň mnohem méně spár,“ zdůvodnil svůj výběr zákazník.

NÁŠ TIP: Struktura kamene nejdokonaleji vynikne na velkoformátových deskách v obřích rozměrech, jako například 120x240 cm, 120x280cm, 100x300 cm a dalších. Čím větší rozměr, tím lépe.


Zákazník si pro realizaci své nové koupelny vybral velký formát obkladu a dlažby v imitaci kamene.

V našem brněnském studiu na koupelně výrazně ušetřil. Zaplatil o 50% méně, než mu nabídli jinde

Předtím než navštívil naše brněnské studio, konzultoval výběr obkladů a dlažby v imitaci kamene se třemi jinými prodejci. Proč si nakonec vybral „kamennou“ koupelnu právě u nás v M.B.KERAMICE? „Měl jsem dokonce již hotovou vizualizaci koupelny u jiného prodejce, zaplatil jsem za ni 4000 korun. Když mi pak udělali cenovou nabídku na koupelnu, málem se mi podlomily nohy. Až při návštěvě M.B.KERAMIKY jsem se dozvěděl, že za koupelnový obklad a dlažbu, které se mi líbí, mohou zaplatit až o 50 % menší částku,“ popsal zákazník.


Designová fotografie.  Dlažba v designu kamene Frame, kterou má v koupelně také náš zákazník, je k dostání v několika barvách a rozměrech.

Při výběru „kamenné“ koupelny zavážil také náš poradenský servis a velký výběr dlaždic v imitaci kamene

Cena však pro něj nebyla jediným rozhodujícím kritériem pro výběr koupelny právě u nás. Zásadní roli při rozhodování sehrál také náš profesionální zákaznický servis. „Paní prodejkyně, která se nám věnovala, byla velmi dobře vyškolená a zodpověděla nám veškeré dotazy, týkající se pokládky nebo údržby. Zaujal nás také rozsah sortimentu – velké množství obkladaček do koupelny a dlažeb v kamenném designu, ze kterých jsme mohli vybírat,“ pochvaloval si zákazník proces výběru. Nejvíce se mu zalíbily obklady a dlažba do koupelny Frame, které dnes dodávají jeho rekonstruované koupelně eleganci a nadčasovost. Dlažbu v imitaci kamene nechal zákazník místo sprchové vaničky položit také do sprchového koutu ve 2% spádu.


Koupelnovou dlažbu imitující kámen nechal zákazník položit i do sprchového koutu.

Zákazník si pochvaluje bezproblémovost pokládky velkých dlaždic, koupelnový nábytek si vyrobil sám

Zákazník také vyzdvihl jednoduchost pokládky velkoformátových dlaždic. Vždy je nezbytné, aby se pokládce velkoformátového obkladu a dlažby do koupelny věnoval pouze řemeslník, který má s jejich pokládkou zkušenosti a k dispozici má i potřebné nářadí. U nás v M.B.KERAMICE jsme schopni řemeslníka doporučit, v tomto případě si ho ale zákazník sehnal sám. „Pokládka probíhala perfektně. Dlažba i obklady přesně seděly k sobě a ani nebyly prohnuté, což se někdy stává,“ vysvětlil zákazník, který je také velmi zručný kutil. Stylový koupelnový nábytek v bílé barvě a povrchem ve vysokém lesku si bez problémů vyrobil sám.


Koupelnový nábytek si zákazník vyrobil sám.

„Relax v koupelně je pokaždé zážitkem, hlavně manželka je nadšená,“ dodal zákazník

Zákazník doplňuje, že je se svou novou koupelnou v imitaci kamene nadmíru spokojený. „Relax v koupelně je nádherný. Zvláště manželka se nemůže té kamenné krásy nabažit,“ řekl zákazník s úsměvem.

I vy byste chtěli koupelnu s kamenným designem? S výběrem vám poradíme nejen osobně v jednom z našich pěti studií, ale také online i ve večerních hodinách. Přes naše online poradenské centrum od nás nakupují obklad a dlažbu do koupelny zákazníci z celé republiky.


Designová fotografie. Je to detail dlažby v dekoru kamene Frame, kterou má v koupelně také náš zákazník.

Uvažujete o nové koupelně? Inspirujte se našimi radami v článcích

Chcete se o imitacích kamene v našem sortimentu, které jsou vhodné do všech místností interiéru, dozvědět více informací? Inspirací vám může být článek o dlažbách v imitacích kamene.

Podle jakých kritérií je nejlepší vybírat kachličky do koupelny? To se dozvíte v článku Jak vybrat obklady a dlažbu do koupelny.

Co je třeba dodržet při pokládce velkoformátových obkladů a dlažeb? Obrázek si můžete udělat v článku o pokládce velkoformátových obkladů.