Rekonstrukce nebo zcela nová koupelna? Na co myslet, aby se povedla na jedničku

Rozhodně nebudeme přehánět, když řekneme, že rekonstrukce panelákové koupelny či koupelny v domě je poměrně velkou událostí v životě takřka každého člověka. Před samotnou rekonstrukcí ale i stavbou nové koupelny je třeba promyslet řadu věcí. Doporučujeme vám vytvořit si plán rekonstrukce.

Čtěte dále pro několik vybraných tipů, na co pamatovat nebo si níže stáhněte PRŮVODCE k vysněné koupelně.

Jaké stavební kroky bude řemeslník provádět?

  • Základní podklad v celé koupelně by měl být dostatečně mechanicky odolný – pevný, suchý, rovný a čistý, zbavený veškerých mastnost a prachu.
  • Penetrační nátěr zpevňuje podkladní vrstvu, omezuje její nasákavost a zlepšuje přilnavost následně nanášených hmot.
  • Před lepením obkladů a dlažeb může podklad vykazovat jisté nerovnosti, které je třeba vyrovnat vyrovnávací hmotou. Čím větší je formát obkladů a dlaždic, tím jsou kladeny větší nároky na dokonalou rovinnost podkladu.


Moderní obklad a dlažba v imitaci cementové stěrky Terra.

  • Je třeba pamatovat na hydroizolaci, provádí se minimálně v oblasti sprchového koutu. Rozsah provedení hydroizolace je třeba hledat dle vaší konkrétní situace, poraďte se s odborníky.
  • Důležitým faktorem je výběr lepící hmoty, kterou je třeba vybrat od typu podkladu a typu keramických obkladů a dlažeb. Na trhu je řada lepících hmot. Nechte si poradit od odborníků.
  • Nechte si také poradit ohledně výběru spárovací hmoty. Klasické cementové „spárovačky“ se více špiní. Epoxidové jsou o něco dražší, ale špiní se výrazně méně a mnohem snadněji se čistí.

Průvodce - koupelny
PRŮVODCE ZDARMA

Průvodce k vysněné koupelně

Po 20 letech v oboru jsme pro vás prošlapali cestičku a víme, na co si dát pozor při zařizování nové koupelny či rekonstrukci. Podívejte se na co nesmíte zapomenout.

Před samotnou rekonstrukcí koupelny byste se o všem měli poradit zejména s vaší realizační firmou.

Náš tip 1: Pečlivě rozvrhněte v koupelně světla

Kvalitní, raději lehce předimenzované osvětlení, je v koupelně velmi důležité. I když pak zvolíte do koupelny tmavé obklady a dlažbu, vždy v ní bude dostatek světla a bude doslova zářit. S osvětlením se dá vyhrát, může mít různé barvy, třeba červenou či modrou. Zajímavě bude vypadat bodové osvětlení u zrcadla či ve sprše, podsvícená vana nebo niky.Realizace koupelny našeho zákazníka, který zvolil červené osvětlení.

 


V koupelně naší zákaznice působí velmi zajímavě podsvícená vana.

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online

Jaký design keramických obkladů a dlažeb zvolit?

Designové možnosti koupelnových obkladů a dlažeb jsou takřka nekonečné! Líbí se vám minimalistický, industriální, romantický, retro či jiný styl koupelny? Každý si může najít produkt, který potěší jeho srdce.

Krásné fotografie koupelen v různých stylech najdete na Inspirace pro koupelny.


Koupelnové obklady Glocal v moderní imitaci betonu.

Keramické obklady a dlažby jsou vhodné nejen pro rekonstrukci koupelny, ale dají se použít do celého bytu či domu. Použijte je třeba pro rekonstrukci kuchyně či předsíně.

Náš tip 2: Použijte velký formát a dodejte koupelně ohromující design

Trendy se dnes nesou ve znamení velkých formátů. Velkoformátové obklady a dlažby imitující kámen, beton, dřevo, mramor či kov vypadají jako pravé materiály, a právě na velkém formátu dokonale vynikne jejich povrch a struktura. Design koupelny bude přímo ohromující!  

Velký formát může být vhodný i pro rekonstrukci malé koupelny, která pak bude vypadat větší, než ve skutečnosti je. V článku Velkoformátové obklady a dlažby: Velký zázrak do malé koupelny, se můžete inspirovat realizacemi našich zákazníků.


Realizace zákazníka. Velkoformátový obklad imitující mramor Agatha v koupelně, která má zhruba 4 m².

Náš tip 3: Nechcete renovovat celou koupelnu? Objevte dlaždice, které se již nevyrábí

Potřebujete v koupelně vyměnit jen pár kusů dlaždic, které se vám rozbily? Anebo si přejete, aby cena za celkovou rekonstrukci byla, pokud možno, co nejnižší? Podívejte se na Akční nabídku. Najdete tam také obklady a dlažby, které se dnes již nevyrábí a těžko se shání, jako například od výrobce Rako.


V naší akční nabídce najdete také dlažbu imitující dřevo Sandwood.

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online

Jaký povrch obkladů a dlažby vybrat?

Do zcela nové či rekonstruované koupelny můžete zvolit prakticky jakýkoliv povrch kachliček a dlažby – lesk, mat, lapovaný či strukturovaný povrch… Každý má své plusy i mínusy. Velmi zajímavě může vypadat třeba kombinace lesku a matu.


Bílý lesklý koupelnový obklad White Glossy v kombinaci dlažbu imitující dřevo v matu.

Náš tip 4: Zaspárované obklady a dlažby vyčistěte na to určeným prostředkem

Až budou ve vaší rekonstruované koupelně již úspěšně položeny vybrané obkladačky a dlažba, přijde na řadu čištění. Použijte správné čistící prostředky, se kterými z obkladů a dlažby rychle a snadno odstraníte zbytky lepidel a spárovacích hmot. Správný přípravek vám doporučí každý zkušený odborník.

Jak a kdy vybrat vanu, koupelnový nábytek, sprchový kout a další zařizovací předměty?

Hned na začátku rekonstrukce si naplánujte, kde umístíte umyvadlo, vanu či sprchový kout. Na výběr zařizovacích předmětů je třeba myslet co nejdříve, protože dle toho pak budete dělat rozvody vody a elektřiny.Realizace koupelny zákaznice. Světlý koupelnový obklad a dlažba ladí nábytkem v dekoru dřeva.

Veškeré koupelnové vybavení má dnes nejen dechberoucí design, ale také užitečné funkce, které vám zpříjemní pobyt v koupelně. Tak například určitá umyvadla jsou opatřena speciální povrchovou úpravou, která zabraňuje usazování nečistot, některé baterie mohou uspořit až 50% vody a energie na její ohřev. Některé koupelnové nábytkové sestavy vám mohou ulehčit úklid koupelny, jiné jsou speciálně navrženy do malých panelákových koupelen…


Nábytek z kolekce Livit od značky Riho. Pod závěsným nábytkem se snadno vytírá dlažba.

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
jsme online

Náš tip 5: Do sprchy použijte dlažbu místo sprchové vaničky

Víte, že do sprchového koutu můžete místo sprchové vaničky nechat položit keramickou dlažbu?  Je to dnes velmi oblíbené řešení, které přispívá k vytvoření jednotného, opticky uceleného stylu koupelny. Dlažba ve sprše by vždy měla mít spád alespoň 2%, aby voda dobře odtékala. Tomuto řešení musí odpovídat skladba podlahy, konzultujte vše s odborníkem.


Realizace našich zákazníků, kteří zvolili do sprchového koutu keramickou dlažbu.

Náš tip 6: Slaďte koupelnový nábytek, sprchu či baterie s keramickými obklady a dlažbou

Chcete, aby byla vaše rekonstruovaná koupelna krásná v každém detailu? Pak design koupelnového nábytku, sprchového koutu či baterie stylově slaďte s kachličkami a dlažbou. Rekonstrukci raději vždy konzultujte s odborníkem, který vám se vším pomůže jak po technické, tak po designové stránce.

 
Realizace koupelny naší zákaznice. Keramické obklady a dlažby dokonale ladí s veškerým vybavením.

Naším zákazníkům pomáháme s výběrem obkladů, dlažeb i koupelnového vybavení nejen osobně v našich pěti studiích, ale také online. Spoustu inspirace najdete v článku Nákup online se vyplatil. Krásný vzhled mramoru si v koupelně užívá celá rodina.

 

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.