Terasa v dřevěném designu: Zákazník vsadil na nákup online

25.06.2021

Krásnou terasu v dekoru dřeva má u novostavby svého rodinného domu náš zákazník. Jak se  nám svěřil, v teplých měsících na terase nejraději popíjí kávu a griluje s rodinou a přáteli. Na terase rád tráví čas zejména proto, že se tam cítí dobře. Jeho představy o dokonalé zahradě splnila 2cm dlažba na terče, kterou jsme mu pomohli vybrat online. Jak se zákazníkovi s námi při výběru dlažby pro realizaci terasy z pohodlí jeho domova spolupracovalo? Proč zvolil právě venkovní dlažbu na terče a jaké mu přinesla výhody?

Zákazník se rozhodl postavit novou terasu v období epidemie COVID-19, kdy z důvodu vládních omezení nemohl navštívit žádnou prodejnu. Rozhodl se proto pro nákup online. Jeho kolega, který u nás již dříve nakoupil obklady a dlažbu do interiéru svého domu, mu doporučil nás, firmu M.B.KERAMIKA.

Zákazník si pak hned prohlédl naše webové stránky, kde ho zaujaly 2cm dlažby na terasu. Nejvíce jej okouzlila venkovní dlažba Natura Wood v rozměru 60x60 cm s možností pokládky na terče.  Obrátil se na naše online poradenské centrum, kde mu naše online specialistka přes telefon a e-mail se vším poradila.

Majitel terasy oceňuje, že nákup venkovní dlažby proběhl rychle a specialistka mimo jiné zodpověděla technické dotazy, týkající se pokládky dlažby a spočítala, kolik terčů bude zákazník potřebovat. Vytvořila cenovou nabídku a zajistila dopravu venkovní dlažby k zákazníkovi domů.

Z naší strany však vznikl menší problém, když bylo zapotřebí o něco vyšší stavitelné terče, než jsme původně plánovali. Stačil jeden telefonát, cenová nabídka byla dopočítána a vše bylo vyřízeno. Online specialistka ochotně napočítala potřebné množství dlaždic a stavitelných terčů na daný rozměr plánované terasy,“ popsal zákazník.

Další fotografie krásných teras, nejen v dekoru dřeva, najdete v galerii terasy inspirace. Dlažba o tloušťce 2 cm se dá pokládat nejen na terče, ale také do trávy a do štěrku. Více se dočtete v článku Typy pokládky 2cm dlažby.

Majitel původně uvažoval o tom, že na terasu o velikosti 22m2 pořídí dřevěnou podlahu nebo WPC desky. Proč nakonec upřednostnil mrazuvzdornou dlažbu z keramiky? „Pro venkovní dlažbu jsme se s manželkou rozhodli zejména z důvodu praktičnosti. O podlahu z pravého dřeva je třeba více pečovat, o dlažbu nikoliv a je snadno omyvatelná. WPC desky zase nemají takovou trvanlivost barev jako dlažba,“ vysvětlil své rozhodnutí pro venkovní mrazuvzdorné dlaždice zákazník.

Také zvažujete, jestli pro realizaci terasy pořídit venkovní keramickou dlažbu, dřevěná prkna či dřevoplast? Spoustu inspirace získáte v článku Srovnání keramické dlažby s dřevěnou podlahou a WPC prkny.

Mrazuvzdorná 2cm dlažba má lepší vlastnosti než betonová dlažba. Více se dočtete v článku Srovnání betonové a keramické dlažby na terasu.

 

Majiteli terasy se podle jeho slov líbí, že na venkovní dlažbě je dokonale vykreslená struktura pravého dřeva. Díky špičkovým digitálním technologiím je na venkovní dlaždice možné přenést jakýkoliv design dřevin. Dlažba tak může být nerozeznatelná od pravého dubu, buku, teaku, ebenu, olše či jiné dřeviny.

Proč zákazník zvolil právě pokládku venkovní dlažby na výškově stavitelné terče? „Dlažbu jsme nechali položit na terče kvůli jednoduché montáži a také pro možnost případné výměny dlaždic. Důležité bylo, aby bylo možné nastavit spád dlaždic. Pod dlažbu jsme šikovně schovali trubky pro odtok dešťové vody ze střechy pergoly,“ zdůvodnil zákazník.

Jak nastínil, pod 2cm zahradní dlažbou na terče se dají vést nejen různé trubky či potrubí, ale také třeba kabely od zahradního osvětlení. V případě potřeby je možné dlaždice nadzvednout a provést opravu. Jaké jsou další výhody pokládky dlažby na terče? To se dočtete v článku Výhody pokládky 2cm dlažby na terče.

Terčů existuje celá řada, mohou mít pevnou výšku nebo být výškově nastavitelné. Základní přehled si můžete udělat v článku Typy terčů na terasu.

Dlažbu na terče lze pokládat na jakýkoliv pevný podklad, jako například betonový nebo zhutněný štěrkový. Jaký podklad měl na zahradě před realizací náš zákazník? „Dům je novostavba, takže podklad byl navážka ze stavby a těžká jílovitá půda. Bylo nutné odbagrovat vyměřenou část pro terasu, poté zasypat štěrkem s pískem a udusat vibrační deskou. Nakonec bylo vše zalito sypkým betonem a vytvořili jsme základy jak pro terasu, tak pro pergolu,“ sdělil zákazník s tím, že řemeslník měl zahradní dlažbu na terče položenou rychle, samotná pokládka mu zabrala jedno odpoledne.

Řemeslník následně zarovnal mrazuvzdornou dlažbu betonovým lemem. „Ten zabraňuje průchodu hlodavců a jiných nežádoucích elementů, které si pod dlažbou rozhodně nepřejeme,“ řekl s úsměvem zákazník.

Venkovní keramické dlažby na zahradu se dají také lepit. Pokládku bez lepidla na terče ale dnes upřednostňuje nejen řada zákazníků, ale také řemeslníků. Proč? To se dočtete v článku Tipy obkladače pro nejlepší pokládku venkovní dlažby.

Majitel terasy si pochvaluje také jednoduchost údržby 2cm venkovní dlažby. „Stačí ji umýt vysokotlakým čističem a následně setřít mopem. Tímto čističem jde snadno smýt i vápenný nános, který vznikne při zavlažování trávníku a dlažba se nijak nepoškodí,“ je rád zákazník. Doplnil, že na terase s manželkou a někdy i s přáteli nejraději popíjí kávu nebo griluje. Pobyt na terase si však nejvíce užívá jeho tříletý syn.