Keramická dlažba: Volba číslo jedna pro podlahové topení

Která podlahová krytina by obstála v soutěži podlah jako nejlepší řešení pro podlahové vytápění? Byly by to podlahové palubky ze dřeva, vinylová plovoucí podlaha nebo keramická dlažba? Maximální počet bodů v tomto směru získává dlažba z keramiky, která má ideální tepelnou vodivost jak pro elektrické podlahové topení, tak pro teplovodní podlahové vytápění. Na rozdíl od mnoha jiných podlah je navíc keramická dlažba vhodná do všech místností interiéru, včetně koupelny. Nesesychá a neabsorbuje vodu. Pokud je pro vás důležitý také design, keramická dlažba splní i ty nejnáročnější představy a požadavky.  Dlaždice mohou mít nepřeberné množství vzorů, tvarů, barev a povrchových úprav.

Keramická dlažba má vynikající tepelnou vodivost, která nesnižuje účinnost podlahového topení, jehož efekt je proto využit na maximum. Keramické dlaždice tak představují bezkonkurenční řešení pro elektrické i teplovodní podlahové topení.


Dlažba v imitaci dřeva Ekho

Dlažby mohou vypadat jako palubky ze dřeva

Libí se vám podlahové krytiny v designu dřeva? Chtěli byste si dekor dřeva pořídit do koupelny, kuchyně či obývacího pokoje? Nechte se okouzlit krásou dlažeb v imitaci dřeva, které svým tvarem i strukturou povrchu vypadají jako podlahové palubky z pravého dřeva. Dlažba z keramiky může být nerozeznatelná od pravého dubu, buku, teaku či ebenu nebo jiné dřeviny.

Zatímco v zimě bude keramická dlažba v kombinaci s podlahovým vytápěním fungovat na jedničku a nohy budete mít jako v bavlnce, v létě může keramika naopak příjemně chladit.


Dlažba v imitaci dřeva Sajonia

Podlahové dřevěné palubky mají nízkou tepelnou vodivost a nejsou tak pro podlahové vytápění vhodné. Řada našich zákazníků proto upřednostňuje dlažby v imitaci dřeva. Patří k nim také majitelé penzionu v Moravském krasu, keramické dlaždice imitující dřevo jsou zde položeny jak ve veřejných prostorách, tak i v koupelnách.  „V přízemí, kde je restaurace a společenský salonek, máme podlahové vytápění. Dřevo má nízkou tepelnou vodivost, a kdybychom ho do těchto místností položili na podlahu, měli bychom i 30% ztráty tepla. V koupelnách se zase drží vlhkost, což rovněž není pro dřevěné podlahy ideální,“ popsal jeden z majitelů.

Více o této realizaci si můžete přečíst v článku Dlažba v designu dřeva vzbuzuje u hostů penzionu údiv.


V koupelnách penzionu je také jako obklad použita dlažba v imitaci dřeva Atom Wood.

Spoustu dalších informací najdete v článku Snadná údržba i krásné designy. Poznejte skvělé vlastnosti dlažeb v imitaci dřeva.

Podlahové dřevěné palubky jsou vhodné jen do místností, které jsou vytápěné radiátory a fancoily. To ale není ekonomický způsob vytápění, v souvislosti s využitím čím dál oblíbenějších a rozšířenějších tepelných čerpadel.


Stylová dlažba Terrazzo

Keramické dlažby mají mnoho tváří

Dlažby mají různé designy. Kromě věrohodných imitací dřeva lze pro elektrické i teplovodní podlahové vytápění zvolit imitace kamene, kovu, mramoru, betonu či vzorované dlaždice. Samozřejmostí je celá řada rozměrů, barev a povrchových úprav.

Kde všude lze dlažby z keramiky v interiéru využít? Spoustu inspirace získáte v článku Využití dlažby a obkladu v imitaci mramoru.


Dlažba v imitaci mramoru Jewels


 
Dlažba v imitaci betonu Garda.

Stejný design může mít koupelna i terasa

Řada keramických dlažeb je slinutá a mrazuvzdorná a dají se tak využít v interiéru i exteriéru. Stejný design se může stát třeba ozdobou koupelny, obývacího pokoje i terasy. Více se dočtete v článku Mrazuvzdorná dlažba: Odolná, překrásná a vhodná k využití kdekoliv vevnitř i venku.

 
Dlažba v dekoru kamene Silverlake je vhodná do interiéru i exteriéru.

V článku Dlažba v imitaci dřeva vyhovuje i domácím mazlíčkům se můžete inspirovat realizací naší zákaznice, která vám také popovídá o tom, proč zvolila do interiéru i exteriéru právě keramickou dlažbu.

 
Zákaznice má v interiéru celého domu dlažbu v dekoru dřeva, která se jmenuje Just mix.

 

Prohlédněte si i naši nabídku obkladů a dlažeb do koupelny, nebo se rovnou spojte s našimi odborníky.

 

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.