Dlažba v imitaci dřeva vyhovuje i domácím mazlíčkům

Láska ke starým časům a k venkovu dýchá z novostavby rodinného domu naší zákaznice. Interiér má francouzský šarm i anglickou noblesu. Společným prvkem celého domu je dlažba v imitaci dřeva, která mu dodává útulný a hřejivý nádech. Je položena v celém interiéru, včetně koupelen i na terasách. „Mně se nejvíce líbí styl bydlení na anglickém venkově a srdci mojí maminky, která se mnou bydlí, je nebližší provence styl. Vybraly jsme si jeden design dlažby imitující dřevo ve dvou barvách. V domě totiž každá máme svou bytovou jednotku, a tedy i svoji zahradu a terasu,“ vysvětlila majitelka. Proč do celého domu zvolila právě dlažbu v imitaci dřeva a jak je spokojena s její údržbou? Celý výběr a nákup dlažby se uskutečnil online. Jak se zákaznici tento způsob nakupování zamlouval?

 

Romantický, elegantní, šarmantní, útulný a něžný. Takové přívlastky plně vystihují design tohoto domu. Venkovská atmosféra tu dýchá z každé místnosti. V kuchyni, koupelně, v obývací místnosti či v ložnici převažují na veškerém nábytku, doplňcích a dekoracích světlé tóny barev, jako je bílá, hnědá, vanilková či světle modrá, které jsou pro anglický a francouzský styl bydlení typické. V takovýchto interiérech by neměl chybět ani dekor dřeva, často se v nich objevují také dřevěné podlahy. Majitelka ale upřednostnila dlažbu v imitaci dřeva, která se jmenuje Just mix. Z jakého důvodu?

„Původně jsem se rozhodla pro vinylovou podlahu. Postupně jsem si ale k podlahám z různých materiálů začala zjišťovat bližší informace. A dospěla jsem k rozhodnutí, že nejlepší volbou do celého domu, včetně kuchyně a koupelny, bude dlažba. V obývacím pokoji mám krb a u vinylové podlahy se mi nelíbilo, že její součástí musí být sklo. Podlaha z pravého dřeva je sice krásná, ale je poměrně drahá a náročná na údržbu,“ popsala své dojmy z různých typů podlah zákaznice.

Dlažba imitující dřevo Just mix podle slov majitelky vypadá jako pravé dřevo. Efekt pravosti je umocněn také tím, že v ploše interiéru jsou vedle sebe zmixovány různé velikosti dlažby v designu dřevěných prken. „Tak vznikl zajímavý design a opravdu dokonalý dojem dřevěné podlahy,“ podotkla majitelka.

Zákaznice si dlažbu imitující dřevo vybrala online z pohodlí svého domácího prostředí, s výběrem jí pomáhala naše online specialistka Marcela Prümmerová. „Myslím, že ze mě musela minimálně zešedivět,“ usmála se zákaznice a vzápětí doplnila, že proces výběru trval několik týdnů.

S online specialistkou komunikovaly přes chat, e-mail a telefon. „Pořád jsme vše společně ladily. Její ochota a trpělivost byla neskutečná. Posílala mi videa dlažeb i spoustu fotek, na kterých byly různé keramické imitace dřeva. A nakonec až ke mně domů i reálné vzorky dlažby, pro kterou jsem se rozhodla. Vzorek se mi líbil a zanedlouho již obkladači mohli dlažbu pokládat,“ popsala zákaznice s tím, že online specialistka zajistila také dopravu dlažby k ní domů.

Dlažba imitující dřevo je položena nejen v obývacím pokoji, v kuchyni či v ložnici, ale také dokonce v jedné z koupelen i ve sprchovém koutu místo vaničky a na schodech. Na ty majitelka pořídila schodovky z keramiky, které mají stejný design jako dlažba. Majitelce se podle jejích slov nelíbí klasické lišty a proto je moc ráda, že se k dlažbě imitující dřevo Just mix vyrábějí také schodovky.

Majitelka má doma i domácí mazlíčky – dva kocoury a psa. Jak je spokojena s údržbou dlažby? „Líbí se mi, že na dekoru dřeva není vidět každé smítko. Každý den nám doma jezdí vysavač s funkcí mopu a podlaha je tak dokonale čistá. V celém interiéru máme podlahové vytápění, které v kombinaci s dlažbou funguje výborně. V létě naopak dlažba chladí. Pes ji pak využívá jako klimatizaci,“ zasmála se.

Zákaznice si přála designově sjednotit interiér s exteriérem. Interiérová dlažba imitující dřevo Just mix je dostupná také v exteriérové variantě o tloušťce 2cm, a tak nebylo co řešit. Majitelka si ji vybrala na terasu. 2cm dlažba na terasu je položena na terče. Bylo pro mě důležité, aby byla možnost pokládky venkovní dlažby právě na terče. Pod terasou mám střechu z PVC folie, takže jiná varianta ani nebyla. Moc se mi líbí, že mezi zahradními dlaždicemi nejsou lepené spáry a voda pohodlně odteče do žlabu,“ doplnila zákaznice.

Jak jsou s pokládkou zahradní dlažby na terče spokojení i další zákazníci? Inspirujte se dalším příběhem v článku Terasa v dřevěném designu.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.