Dlažba v imitaci dřeva vyhovuje i domácím mazlíčkům

Láska ke starým časům a k venkovu dýchá z novostavby rodinného domu naší zákaznice. Interiér má francouzský šarm i anglickou noblesu. Společným prvkem celého domu je dlažba v imitaci dřeva, která mu dodává útulný a hřejivý nádech. Je položena v celém interiéru, včetně koupelen i na terasách. „Mně se nejvíce líbí styl bydlení na anglickém venkově a srdci mojí maminky, která se mnou bydlí, je nebližší provence styl. Vybraly jsme si jeden design dlažby imitující dřevo ve dvou barvách. V domě totiž každá máme svou bytovou jednotku, a tedy i svoji zahradu a terasu,“ vysvětlila majitelka. Proč do celého domu zvolila právě dlažbu v imitaci dřeva a jak je spokojena s její údržbou? Celý výběr a nákup dlažby se uskutečnil online. Jak se zákaznici tento způsob nakupování zamlouval?

 

Romantický, elegantní, šarmantní, útulný a něžný. Takové přívlastky plně vystihují design tohoto domu. Venkovská atmosféra tu dýchá z každé místnosti. V kuchyni, koupelně, v obývací místnosti či v ložnici převažují na veškerém nábytku, doplňcích a dekoracích světlé tóny barev, jako je bílá, hnědá, vanilková či světle modrá, které jsou pro anglický a francouzský styl bydlení typické. V takovýchto interiérech by neměl chybět ani dekor dřeva, často se v nich objevují také dřevěné podlahy. Majitelka ale upřednostnila dlažbu v imitaci dřeva, která se jmenuje Just mix. Z jakého důvodu?

„Původně jsem se rozhodla pro vinylovou podlahu. Postupně jsem si ale k podlahám z různých materiálů začala zjišťovat bližší informace. A dospěla jsem k rozhodnutí, že nejlepší volbou do celého domu, včetně kuchyně a koupelny, bude dlažba. V obývacím pokoji mám krb a u vinylové podlahy se mi nelíbilo, že její součástí musí být sklo. Podlaha z pravého dřeva je sice krásná, ale je poměrně drahá a náročná na údržbu,“ popsala své dojmy z různých typů podlah zákaznice.

Dlažba imitující dřevo Just mix podle slov majitelky vypadá jako pravé dřevo. Efekt pravosti je umocněn také tím, že v ploše interiéru jsou vedle sebe zmixovány různé velikosti dlažby v designu dřevěných prken. „Tak vznikl zajímavý design a opravdu dokonalý dojem dřevěné podlahy,“ podotkla majitelka.

Zákaznice si dlažbu imitující dřevo vybrala online z pohodlí svého domácího prostředí, s výběrem jí pomáhala naše online specialistka Marcela Prümmerová. „Myslím, že ze mě musela minimálně zešedivět,“ usmála se zákaznice a vzápětí doplnila, že proces výběru trval několik týdnů.

S online specialistkou komunikovaly přes chat, e-mail a telefon. „Pořád jsme vše společně ladily. Její ochota a trpělivost byla neskutečná. Posílala mi videa dlažeb i spoustu fotek, na kterých byly různé keramické imitace dřeva. A nakonec až ke mně domů i reálné vzorky dlažby, pro kterou jsem se rozhodla. Vzorek se mi líbil a zanedlouho již obkladači mohli dlažbu pokládat,“ popsala zákaznice s tím, že online specialistka zajistila také dopravu dlažby k ní domů.

Dlažba imitující dřevo je položena nejen v obývacím pokoji, v kuchyni či v ložnici, ale také dokonce v jedné z koupelen i ve sprchovém koutu místo vaničky a na schodech. Na ty majitelka pořídila schodovky z keramiky, které mají stejný design jako dlažba. Majitelce se podle jejích slov nelíbí klasické lišty a proto je moc ráda, že se k dlažbě imitující dřevo Just mix vyrábějí také schodovky.

Majitelka má doma i domácí mazlíčky – dva kocoury a psa. Jak je spokojena s údržbou dlažby? „Líbí se mi, že na dekoru dřeva není vidět každé smítko. Každý den nám doma jezdí vysavač s funkcí mopu a podlaha je tak dokonale čistá. V celém interiéru máme podlahové vytápění, které v kombinaci s dlažbou funguje výborně. V létě naopak dlažba chladí. Pes ji pak využívá jako klimatizaci,“ zasmála se.

Zákaznice si přála designově sjednotit interiér s exteriérem. Interiérová dlažba imitující dřevo Just mix je dostupná také v exteriérové variantě o tloušťce 2 cm, a tak nebylo co řešit. Majitelka si ji vybrala i na terasu. 2cm dlažba na terasu je položena na terče. Bylo pro mě důležité, aby byla možnost pokládky venkovní dlažby právě na terče. Pod terasou mám střechu z PVC folie, takže jiná varianta ani nebyla. Moc se mi líbí, že mezi 2cm dlaždicemi nejsou lepené spáry a voda snadno odteče do žlabu,“ doplnila zákaznice.

Jak jsou s pokládkou zahradní dlažby na terče spokojení i další zákazníci? Inspirujte se dalším příběhem v článku Terasa v dřevěném designu.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.