Krásné dlažby a dobré víno na jednom místě

Láska nejen k vínu, ale také modernímu a funkčnímu designu se odráží ve vinařství v Dolních Dunajovicích na Jižní Moravě. Jeho majitel, náš zákazník, si jako hlavní poznávací prvek pro interiér a exteriér zvolil betonový vzhled ve formě dlažeb v imitaci betonu. „Tento design nás s manželkou nejvíce zaujal, přijde nám jednoduchý a čistý, k prostředí vinařství se dokonale hodí. Líbí se i našim zákazníkům, kteří chválí, jak to tady máme krásně sladěné,“ popsal zákazník. Zatímco v koupelnách a jídelně je položena klasická lepená dlažba, na venkovní terase je položena 2 cm dlažba na terče, která se pokládá bez lepidla. Proč zákazník zvolil právě toto řešení? A jak se mu s námi spolupracovalo?

 
Dlažba imitující beton je společným prvkem interiéru a exteriéru.

Zákazníka nejdříve zaujal široký sortiment keramických interiérových a exteriérových dlažeb na našich webových stránkách. Pak se rozhodl navštívit naše studio v Brně, kde mu jeden z našich odborných prodejců pomohl s výběrem vhodné podlahy. Ukázal mu různé imitace z keramiky. „Řekl jsem mu svou představu a on mi na základě toho ukazoval interiérové dlaždice i dlažby na terasu v imitaci betonu, které by se mi mohly líbit. Prodejce zároveň poskytl bližší informace o technických vlastnostech dlažeb, jejich údržbě a pokládce. Společně jsme vybrali to nejlepší řešení, spolupráce byla velmi dobrá,“ přiblížil zákazník s tím, že v průběhu výběru získal spoustu inspirace.

 
V koupelně a dalších částech interiéru je položena dlažba imitující beton s názvem Concrete. Má rozměr 60x60 cm.

Původně uvažoval o tom, že na venkovní terasu pořídí exotické dřevo. Proč nakonec upřednostnil 2 cm dlažbu na terasu? „Zejména kvůli teplotním výkyvům v létě a v zimě v našich klimatických podmínkách. Dřevěná podlaha by mohla vlivem počasí začít sesychat, kroutit se nebo měnit barvu. Kdežto na dlažbu, jak mi odborný prodejce vysvětlil, nemají teplotní výkyvy žádný vliv a i po letech vypadá pořád stejně,“ popsal zákazník s tím, že pro 2cm dlažbu na terasu se rozhodl i z toho důvodu, že původní  výškový rozdíl podlah mezi interiérem a exteriérem byl zhruba 10 cm. A právě díky pokládce dlažby na výškově nastavitelné terče bylo možné tento rozdíl srovnat. Interiérová i exteriérová podlaha jsou tak nyní v jedné rovině.

 
Na terase vinařství je položena 2cm venkovní dlažba. Má formát 45x90 cm.

Jaké jsou typy terčů pro pokládku 2cm dlažby? A jaké jsou jejich výhody? To se dočtete v článku Terče pro pokládku venkovní dlažby.

Na fotografiích níže si všimněte, že venkovní dlažbu na terče ukončují tzv. ukončovací klipy. Je to inovativní nástroj, který umožňuje jednoduché a elegantní uzavření vnější části terasových ploch. Systém se skládá ze dvou speciálních nerezových svorek, mezi které se vkládá dořez dlažby požadované šířky. Dorazové klipy pak umožňují rovnoměrné rozložení dlažby podél atik a obvodových stěn.

 
Inspirace pro terasy: Detail ukončení venkovní terasy pomocí klipů.

Dlažba na terče je položena v mírném spádu, nelepí se a nespáruje. Prostřednictvím volných spár stéká dešťová voda do odtokového žlabu. Na zahradě by mohla odtékat přímo do půdy. Zákazník oceňuje, že i po pokládce lze s dlaždicemi snadno manipulovat. V případě potřeby se dají nadzvednout a vrátit zpátky na místo. Díky této výhodě má spousta našich zákazníků pod dlažbou na terče schované kabely od zahradního osvětlení či potrubí.


Detail dlažby na terče na terase vinařství.

Velkým plusem pokládky na terče je také její dlouhá životnost. Dlažba na terče nemůže popraskat vlivem mrazu tak jako lepená dlažba, protože není pevně spojena s podkladem.

Co můžete očekávat od pokládky lepením a od pokládky bez lepidla na terče? Jaké jsou mezi nimi hlavní rozdíly? A proč je 2cm dlažba vhodná i do patra? To vše se dočtete v článku 2cm keramická dlažba pro terasy a balkony v patře.


2 cm dlažba na terase má jemně šedou barvu.

Do koupelny a jídelny zákazník zvolil lepenou dlažbu imitující beton. Na stěnách koupelny jsou položeny koupelnové obklady v jemné béžové barvě, sprchový kout zdobí obklad s decentními patchworkovými vzory. Koncept jednoduché a moderní koupelny dotvářejí také baterie a další doplňky. Interiér a exteriér tak tvoří dokonalou harmonii. A právě to zákazníci vinařství nejvíce oceňují, kvalitní víno popíjejí v citlivě sladěném a příjemném prostředí, které lahodí jejich oku i duši.

Dlažby v imitaci betonu mají v interiéru bohaté využití. Více se dočtete v článku Výhody dlažby v imitaci betonu pro interiér.

 
Detail koupelny ve vinařství. S dlažbou v imitaci betonu barevně ladí koupelnové obklady.

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.