Na Stavebním veletrhu v Brně byly hvězdami nejen 2 cm dlažby na terasy

„Co vás u nás zaujalo?“ „Všechno, něco tak hezkého jsme u jiných firem neviděli.“ Tak reagovala řada návštěvníků Stavebního veletrhu v Brně na naši otázku, co se jim u nás na stánku nejvíce líbí. Účastí na veletrhu, který se konal na začátku letošního března, jsme především chtěli přinést pořádnou dávku inspirace všem návštěvníkům, včetně architektů a designérů. Vystavovali jsme ty největší novinky z celého světa keramických obkladů a dlažeb i osvědčené kousky z našeho sortimentu. Jaké například? A na co se nás lidé ptali? Vše se dozvíte v tomto článku.

Obklady a dlažby jsou dnes krásnější, než by mnozí čekali…

Stavební veletrh v Brně byl takřka nekonečnou studnicí inspirace pro všechny, které zajímá oblast stavebnictví. Na akci představily svůj sortiment a služby desítky firem, které se zabývají realizací staveb, stavebními technologiemi, konstrukcemi či technickým zařízením budov. Naše expozice byla pro návštěvníky velmi poutavá, moderní keramické obklady a  dlažby hýřily všemi možnými barvami a vzory. Tomu nikdo neodolal a každý se chtěl našeho sortimentu dotknout a vyzpovídat nás…


Na veletrhu jsme představili řešení jak pro běžné zákazníky, tak pro architekty.

Nikdo nevěřil, že se nedívá na skutečné dřevo či mramor   

„Budeme s manželem rekonstruovat dům a na stavební veletrh jsme se přišli pouze inspirovat, co je nového ve stavebnictví,“ řekla nám jedna z návštěvnic, paní Lenka, která zavítala i k našemu stánku. „Nejvíce se mi u vás líbí ty velké obklady, které vypadají jako pravý mramor a mají krásné barvy. Vůbec jsem netušila, že technologie jsou již tak daleko, že dokážou tak věrohodně napodobit určitý materiál. Ale na vašem stánku se mi vlastně líbí úplně všechno. Je to tady takové pestré,“ usmála se návštěvnice.

 
Odborný prodejce Juraj ukazuje návštěvníkům vzorky dlažeb.

„Je to opravdu dřevo?“ ptali se nás návštěvníci

Na našem stánku jsme návštěvníkům ukazovali nejen velkoformátové obklady a dlažby v imitaci mramoru, ale také kovu nebo betonu od prestižních výrobců, jako jsou Mirage nebo Apavisa. Nezapomněli jsme s sebou přinést ani velmi populární dlažby v imitaci dřeva,  které si někteří návštěvníci podle slov našeho obchodního zástupce Juraje Pospíšila pletli s pravým dřevem. „Lidé se mě pokaždé ptají, jestli je to opravdu dřevo. A když jim odpovím, že nikoliv, ptají se mě, z čeho je to vyrobené. Hodně se zajímají o materiály,“ popsal náš kolega Juraj.


Dlažba v imitaci dřeva Ekho vypadá jako pravá dřevěná podlaha.

Zájemcům jsme představili aktuální trendy

Všichni, kteří do budoucna plánují rekonstruovat či budovat novou koupelnu, shánět vhodné obklady za krb do obývacího pokoje, kuchyně či jiné části interiéru, se hodně zajímali o aktuální trendy.

„Pokud jde o interiér, hodně se vracejí barvy. Například v koupelně vypadá hezky jednobarevný obklad v kombinaci s celoplošným keramickým dekorem s rostlinnými či geometrickými nebo jinými vzory. Čím větší formát, tím lépe design vynikne. Každé trendy řešení bydlení je ale individuální, záleží na konkrétní představě klienta,“ přiblížila naše specialistka Michaela Pacalová.


I takto může vypadat trendy koupelna. Na fotografii jsou obklady do koupelny Brush.

Těm, kteří chtějí mít moderní interiér či exteriér zařízen cenově velmi výhodně, jsme předvedli keramické obklady a dlažby za akční ceny.

 
Specialistka Michaela se věnovala zejména architektům a představila jim také designové perličky.

Velký poprask vyvolaly 2cm dlažby na terasu a k bazénu

Jak uvedla naše specialistka ze zákaznické péče Ludmila Kotlánová, návštěvníkům se hodně líbily také 2cm venkovní dlažby na terasy a k bazénu. Řada lidí totiž netušila, že dnes mají 2cm exteriérové dlažby tolik různých vzhledů – od imitací dřeva, přes imitace kamene a betonu až po imitaci kovu či dekorované s různými vzory, třeba se vzhledem patchworkové látky nebo koberce.


Dlažba na terasu v imitaci mramoru s názvem Orobico. Více na netradiční venkovní 2cm dlažby.

„Někteří už 2 cm dlažby na terasu a k bazénu znali z dřívějška, jen třeba nevěděli, že mají tolik designových možností. Další se s nimi u nás na stánku seznámili poprvé,“ popsala Ludmila Kotlánová s tím, že lidé se zajímali o všechno ohledně 2 cm dlaždic – nejen o design, ale také o pokládku, rozměry, či protiskluzy. Ve spolupráci s firmou Itadeco jsme pro příchozí postavili menší terasu na terče, kterou si mohli sami otestovat. A třeba se u toho zasnít, jak by podobná terasa mohla vypadat u nich doma…


Na veletrhu celou dobu panovala pozitivní a inspirativní atmosféra.

Představili jsme také exkluzivní sortiment pro architekty a náročné

Co se na našem stánku nejvíce líbilo architektům? Podle slov naší marketingové ředitelky Veroniky Tomagové je zaujaly hlavně speciální kolekce dlaždic, které navrhli světoznámí designéři. Jsou to zejména designové obklady a dlažby Bardelli a designové obklady a dlažby Mutina, které jsou absolutní špičkou v interiérovém designu a mají širokou škálu jedinečných vzhledů – barev, rozměrů, povrchů…

Architekti tak mají téměř neomezené možnosti pro kombinování dle jejich vlastní fantazie. Stylové obkladačky a dlažby Bardelli a Mutina se vyrábějí pokrokovými výrobními technologiemi, designér obvykle dohlíží na každou fázi výrobního procesu.

 
Designový obklad a dlažba Soda od značky Bardelli.


Stylový obklad a dlažba Puzzle značky Mutina.

Nezapomněli jsme ani na náročnou klientelu, která preferuje velmi luxusní materiály. Návštěvníci se tak mohli kochat luxusními obklady a dlažbami značek Roberto Cavalli nebo Versace. „Na stánku jsme návštěvníkům představili také absolutní speciality od italského výrobce Sicis – ručně vyráběné luxusní mozaiky nebo skleněné desky Vetrite,“ doplnila Veronika Tomagová.

 
Obchodní specialista Juraj ukazuje novinku - podsvítitelné designové skleněné desky Vetrite, na fotce vpravo je jeden z designů desek v ploše.

Nestihli jste se s námi setkat na veletrhu? Nevadí, všechny ukázané vzorky najdete také na našich prodejnách.