Moderní i retro, aneb jak vypadají kuchyňské obklady ve skutečných domácnostech

Moderní kuchyňský obklad, či spíše retro? Nebo rovnou kombinace moderny a retra? Naši zákazníci preferují všechny možné varianty. Keramický obklad do kuchyně může mít více vzhledů, než si vůbec mnoho z nás dovede představit. Pokud tápete, jaký obklad či dlažbu zvolit, inspirujte se 3 realizacemi kuchyní našich zákazníků, kteří si mimo jiné pochvalují, že na keramice se trvale neusazuje mastnota z vaření.

1. Kachličky do kuchyně pro příznivce moderny

Jako obklad za kuchyňskou linku můžete použít například keramickou dlažbu v různých vzhledech. Toto řešení zvolila i jedna z našich zákaznic, vybrala si mramorový design dlaždic v povrchu lesk. Keramická imitace mramoru má zelenou barvu a moderní kuchyňské lince v bílé barvě dodává špetku luxusu a šmrnc. Zelenou barvu dlaždic ještě více zvýrazňují bodová kuchyňská světla.

Moderní dlažba do kuchyně má velký formát 60×120 cm. Velkoformátové obklady a dlažby mají ohromující design a velké rozměry znamenají také menší spáry, a s tím spojenou snadnější údržbu. Méně spár = méně místa pro usazování nečistot. 

moderní kuchyně s obklady v imitaci mramoru
Zákaznice má za kuchyňskou linkou dlažbu v imitaci mramoru Opulence.

Sníte o luxusních obkladech do kuchyně? Do článku Kuchyňské obklady pro náročné jsme pro vás shrnuli tipy na různé vzhledové možnosti dlaždic.

Náš tip: Nesmírně důležité je vybrat ke kuchyňskému obkladu tu správnou spárovací hmotu. Měla by být nenasákavá, to znamená, že se nejen voda, ale hlavně nečistoty nevpijí do spár. Nejlepší je použít epoxidovou spárovací hmotu, která má také širokou škálu barev nebo dokonce třpytivé odlesky. Rádi i pro vás najdeme takovou, která bude mít potřebné vlastnosti a její vzhled bude ladit s designem obkladu či dlažby.

2. Kuchyňské obklady pro milovníky retra

Retro, kam jen oko dohlédne!  Tato věta přesně vystihuje kuchyň naší zákaznice. K vytvoření atmosféry s nádechem starých časů do značné míry napomohl obklad v retro designu z našeho sortimentu. Má formát 20x20 cm, povrch lesk, a tak trochu připomíná obklad starých kachlových kamen. „Tyto kachličky mi dělají v kuchyni radost pokaždé, když se na ně podívám. Každý den na nich nacházím nějaký detail, který se mi líbí,“ sdělila nám nadšeně zákaznice.

retro obklady v kuchyni
Designové obklady v barevné kombinaci zlatá – bílá dodávají kuchyni zákaznice retro nádech.

Obklad s nostalgickým šmrncem se v kuchyni dokonale „skamarádil“ s retro sporákem a dalšími retro spotřebiči, přičemž si designově rozumí i s dlažbou v imitaci dřeva na podlaze.  A co čištění obkladu? Obavy z usazování mastnoty zákaznice dle svých slov rychle zahodila za hlavu. „Byla jsem odhodlána každý den leštit, protože jsem se do těchto bílo-zlatých vintage obkladů prostě zamilovala a musela je mít. Ale není to vůbec potřeba. Obklad stačí nastříkat čisticím prostředkem a setřít utěrkou z mikrovlákna,“ přiblížila zákaznice.


Detail kuchyňských obkladů v retro designu.

Obklady nejen do kuchyně pořídíte rychle a snadno: Zákaznice si u nás online z pohodlí svého domova vybrala nejen kuchyňský obklad, ale také koupelnové obklady, obklady krbu i keramickou dlažbu do kuchyně a obývacího pokoje. Pomohli jsme jí zařídit celý interiér. Chcete se o této realizaci dozvědět víc a pohlédnout si kromě kuchyně také fotografie koupelny a obývacího pokoje? Vše najdete v článku Obklady a dlažby dle vkusu muže i ženy. Zjistíte také, jak zákazníkům pomáháme s výběrem na dálku přes e-mail, telefon, chat či video hovor, a jak následně zajišťujeme celý nákup a dopravu.

3. Kuchyňské obkladačky pro obdivovatele moderny i retra

Obklad do kuchyně, v němž se snoubí prvky moderny i retra? I takových obkladů máme v našem sortimentu spoustu! A právě do jednoho z nich se zakoukala další naše zákaznice. Řada moderních kolekcí obkladů s prvky retra obsahuje hned několik barev dlaždic a různé keramické dekory, takže je vždy z čeho vybírat. V tomto případě majitelka kuchyně zvolila za kuchyňskou linku právě jeden z těchto dekorů se zajímavými geometrickými vzory a v povrchu mat. Tento obklad je jednou ze žhavých novinek v našem sortimentu. Další najdete například na Designové obklady a dlažby Bardelli.


Zákaznice má za kuchyňskou linkou položenou designovou dlažbu Monoscopio.

Rádi vám v našich studiích nebo online na chatu doporučíme nejen obklady do kuchyně, ale také třeba koupelnový nábytek, baterie do koupelny i kuchyně a další vybavení a doplňky. Řadu produktů máme skladem k okamžitému odběru.