Tipy pro výjimečnou panelákovou koupelnu

Plánujete rekonstrukci panelákové koupelny? Nebo budete zařizovat zcela novou, menší koupelnu ve vašem domě? I koupelna, která má jen pár metrů čtverečních, se může stát šperkem interiéru a příjemným místem pro očistu a relaxaci. Přinášíme vám rady, jak vytvořit dokonalou panelákovou koupelnu, která vám bude dělat radost mnoho let. Na fotografiích konkrétních realizací našich zákazníků můžet vidět, jak naše tipy fungují v praxi. „Držte si klobouky“, prohlídka právě začíná.

Níže je našich 5 tipů pro proměnu panelákové koupelny, které jsme sestavili dle aktuálních trendů a zkušeností z mnoha realizací menších koupelen našich zákazníků.

Chcete si prohlédnout spoustu krásných fotografií koupelen? Pořádnou nálož nápadů najdete ve fotogaleriích panelákové koupelny inspirace a malé koupelny inspirace.

1. Použijte imitace přírodních a tradičních materiálů

Keramické imitace dřeva, mramoru, kamene, betonu a kovu jsou moderní a zároveň velmi nadčasové. Mohou mít nejen neutrální barvy, jako je šedá, hnědá nebo bílá, ale také pestré barvy, jako je třeba zelená, modrá a další. I milovníci barevných koupelen si tak mohou vybrat svou „srdcovku.“

Na fotografii níže můžete nahlédnout do koupelny naší zákaznice, které jsme dle jejích představ doporučili zelenou dlažbu v imitaci betonu. S dlažbou dokonale ladí elegantní bílé koupelnové obklady, skříňka pod umyvadlo v dekoru dřeva, baterie a další vybavení.

 
Zákaznice zvolila do malé koupelny dlažbu imitující beton s názvem Lemmy.

2. Nebojte se velkých formátů obkladů a dlažeb

Domníváte se, že pro rekonstrukci panelákové koupelny nebo pro zcela novou koupelnu jsou vhodné jen menší kachličky? Dovolte nám, abychom vás vyvedli z omylu. Řada našich zákazníků pořizuje do malých koupelen velkoformátové obklady a dlažby. Ty dovedou koupelnu opticky zvětšit a dodat jí atraktivní design.

Jak může koupelna s velkým formátem vypadat? Na fotografii níže si prohlédněte koupelnu zákazníka, který zvolil obklad a dlažbu v imitaci kamene v rozměru 90x45 cm. „Větší formát obkladu a dlažby se mi líbí proto, že textura kamene na něm vynikne mnohem lépe než na menších dlaždicích. A v koupelně je zároveň mnohem méně spár,“ zdůvodnil svůj výběr zákazník.

Více o této realizaci a celém procesu výběru se dočtete v článku Proč zákazník do menší koupelny zvolil velký formát obkladů?

 
Dominantou menší koupelny zákazníka je velkoformátový obklad a dlažba Frame.

3. Zvolte světlé odstíny kachliček a dlažby

Neutrální barvy, jako jsou bílá, šedá, krémová či béžová pocitově zvětšují koupelnu, která pak bude působit naoko větším dojmem. Pokud preferujete spíše tmavší barvy obkladaček, nemusíte svou představu zcela zavrhnout. Tmavší odstíny obkladů vám doporučujeme kombinovat se světlejšími. Může tak vzniknout zajímavý kontrast bez toho, aniž by paneláková koupelna působila ponuře a stísněně. Osvětlení hraje v koupelně zásadní roli, detaily se dočtete v bodu pět.

Jak bude vypadat menší koupelna, ve které se střídají světlé i tmavé odstíny? Inspirací vám může být koupelna našeho zákazníka, který zvolil dvě barvy obkladu v kovovém designu.


Zákazník má v koupelně designový obklad imitující kov s názvem Ionic.

4. Vyberte správné vybavení pro menší koupelny

Na trhu je dnes celá řada koupelnového vybavení, které je speciálně vyrobeno do koupelen panelákových rozměrů. Menší umyvadla, vany, koupelnový nábytek či sprchové kouty a jiné zařizovací předměty mají sice menší velikost, jsou ale stejně krásné a funkční jako „zařizováky“ standardních rozměrů.

Díky správně zvolenému vybavení se někdy povede splnit takřka nereálné představy! Jako třeba vtěsnat do koupelny sprchový kout, vanu i nábytkovou skříňku pod umyvadlo. Podívejte se níže na koupelnu našeho zákazníka a uvidíte, jak takové řešení může vypadat.


Dlažba imitující dřevo Picasso je v této malé koupelně položena i jako obklad na stěnu.

5. Důkladně rozvrhněte osvětlení. Čím více světla, tím lépe

Pečlivě vybrané, raději předimenzované osvětlení, je pro panelákovou koupelnu velmi důležité. A přijde vhod zejména tehdy, když v koupelně nebudete mít okno nebo pokud zvolíte tmavé obklady a dlažbu. Rekonstruovaná či zcela nová paneláková koupelna bude vypadat „o pár centimetrů“ větší a bude doslova zářit! S osvětlením se dá vyhrát, může mít různé barvy, třeba modrou nebo červenou. Přitažlivě bude vypadat bodové osvětlení u zrcadla či ve sprše, podsvícená vana nebo niky. Na fotografiích níže můžete načerpat inspiraci pro osvětlení vaší koupelny.


Zákaznice má doma podsvícenou vanu.


Zákazník zvolil k tmavým obkladům a dlažbě červené osvětlení.

Inspirace na závěr: Realizace koupelen panelákových rozměrů našich zákazníků

Tato koupelna má jen zhruba 4 m². Jejím poznávacím znamením je velkoformátový obklad a dlažba Agatha v imitaci mramoru. Rozměr 40 × 120 cm koupelnu opticky zvětšuje a je v ní méně spár než při použití menšího formátu. U tohoto produktu vás velmi příjemně překvapí jeho cena. Černo-bílá kombinace působí elegantně a pro rekonstrukci či zcela novou koupelnu je přímo ideální.

 

V další malé koupelně dokonale ladí obklad v imitaci betonu s obkladem Vintage s patchworkovými vzory. Je zde použita řada stylových doplňků – designové umyvadlo na desku, černé vodovodní baterie či velké kulaté zrcadlo. Jeden prvek je krásnější než druhý, a tak si nikdo ani nevšimne, že tato koupelna nemá velkorysé rozměry.

V poslední ukázkové panelákové koupelně je dlažba imitující beton položena také ve sprše místo sprchové vaničky. Díky tomuto řešení působí koupelna větším a vizuálně sjednoceným dojmem. Bílý koupelnový obklad Fusion dodává koupelně vzdušnost a eleganci, prostor za WC zatraktivňuje mozaika.

 

Rádi i vám pomůžeme s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zeptejte se na chatu

Nebo nám napište na online@mbkeramika.cz

V pracovní dny od 7:30 do 21:30 vám naši experti odpovídají obratem.