Zahradní bazény inspirace

Mobil-banner-CTA-plain-bazeny Banner-CTA-plain-bazeny

Ve fotogalerii zahradních bazénů níže se můžete inspirovat mnoha fotografiemi. Naleznete zde jak designové inspirační fotografie od výrobců, tak fotografie ze skutečných realizací našich zákazníků a vizualizace. Více o dlažbách k zahradním bazénům se můžete dočíst níže pod fotogalerií inspirací.

Barva
Styl
Formát

Dlažby k bazénu mohou mít mnoho designů, dají se k nim pořídit také speciální tvarovky ve vzhledu dlažby

>

Dlažby k bazénu z keramiky mají ve srovnání s jinými venkovními podlahovými krytinami velmi širokou škálu designů. Vybírat lze z keramických imitací dřeva, mramoru, kamene či betonu, které jsou nerozeznatelné od pravých materiálů. Samozřejmostí jsou také barevné bazénové dlažby, jako například v imitaci natřených dřevěných prken či zkorodovaných kovů. Zahradní bazén tak může mít jednu z mnoha podob, která přesně vyhovuje představám jeho majitelů. Rádi vám pro vaše prostranství u zahradního bazénu poskytneme spoustu inspirace  a další fotogalerie.

Keramické dlažby jsou vhodné nejen pro bazény na zahradě, ale obecně pro různě řešené bazénové konstrukce. Dlažby se dají využít například pro nadzemní, zapuštěný, fóliový, zastřešený či jiný bazén.

K řadě bazénových dlažeb se dají pořídit také speciální tvarovky -  bazénové lemy a přelivové hrany, které mají stejný design jako vybraná dlažba. Jaké jsou funkce a typy bazénových lemů z keramiky? To se dočtete v článku o lemech k bazénům.

Na dně některých bazénů mohou vypadat nádherně mozaiky. Za ty nejkrásnější jsou považovány mozaiky Sicis. Spoustu inspirace získáte a další fotografie si můžete prohlédnout na 2cm dlažby na terasy.

Čím se vyznačují dlažby k zahradnímu bazénu po technické stránce?

>

Keramické dlažby určené k bazénům na zahradě jsou vždy mrazuvzdorné a mají potřebný stupeň protiskluznosti. Díky mrazuvzdornosti jsou odolné vůči extrémnímu střídání teplot. To kromě ochrany před mechanickým poškozením přináší i další výhody. V letním horku i v zimních mrazech tyto dlažby neblednou a sytost jejich barev tak bude i po letech stejná. Co se týče protiskluznosti, dlažby v okolí venkovních bazénů by měly mít alespoň protiskluz R11B. Více o stupních protiskluznosti pro konkrétní venkovní prostory se dočtete v článku o protiskluzové dlažbě.

Správná dlažba kolem bazénu je také dokonale nenasákavá. Voda z bazénu se na jejím vzhledu nijak nepodepisuje a stopy od jiných tekutin, jako například rozlitého vína, jdou snadno smýt.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám poskytneme další tipy, rady, návrhy a inspirační fotografie, či vám vytvoříme 3D grafický návrhTaké si můžete vytvořit rychlou vizualizaci zdarma v našem online vizualizátoru. 

Venkovní dlažbu k bazénu lze pokládat více způsoby

>

Venkovní dlažba k zahradnímu bazénu se dá pokládat tradičně, tedy lepením. Anebo můžete zvolit 2cm variantu venkovní dlažby, která se pokládá na terče, do trávy nebo do štěrku. Více se dočtete v článku o způsobech pokládky 2cm dlažby.