I kuchyňský obklad si zaslouží vaši pozornost

Věnovat pozornost výběru kuchyňského obkladu se vyplatí. Zvolený design podtrhne styl kuchyně a údržba bude jedna báseň

Keramické obklady do kuchyně jsou dnes opravdovou designovou záležitostí. Mohou perfektně ladit s kuchyňskou linkou i celým konceptem kuchyně a dodávat jí patřičný styl. V kuchyni můžete mít třeba imitaci mramoru, betonové stěrky, imitaci dřeva, kamene, či retro obklady. Vhodným obkladem do kuchyně dokonce může být interiérová dlažba, či koupelnový obklad, mozaika nebo velkoformátové obklady. Výhodou obkladů z keramiky je nejen krásný design, ale také snadná údržba a odolnost vůči mastnotě. Pomocí designových fotografií i realizací kuchyní našich zákazníků vám představíme řadu možností pro vaši kuchyni.

Co se v tomto článku dozvíte?

  1. Že dlažby v imitaci mramoru, dřeva, kamene či betonu vypadají za kuchyňskou linkou perfektně v různých kombinacích
  2. Je z čeho vybírat: Dlaždice v kuchyni mohou mít řadu barev, rozměrů a různé provedení povrchu
  3. Jaké jsou konkrétní designové možnosti dlažeb do kuchyně
  4. Koupelnový obklad v kuchyni? Jde to a výsledný design kuchyně bude stát za to
  5. Že ke kuchyňskému obkladu patří také správná spárovací hmota

Dlažby v imitaci mramoru, dřeva, kamene či betonu vypadají za kuchyňskou linkou perfektně v různých kombinacích

Dnes je již zcela běžné, že se dlažby z keramiky vyskytují nejen na podlaze kuchyní, ale využívají se také jako obklad za kuchyňskou linku. Díky krásnému designu dlaždic v imitaci mramoru, dřeva či kamene může vaše kuchyně vypadat jako vystřižená z časopisu o bydlení.  Velkou výhodou dlažeb z keramiky je také snadná údržba, stačí je vytřít prostředkem na keramickou dlažbu nebo saponátem a stopy po mastnotě budou pryč.


Realizace kuchyně našeho zákazníka. Na podlaze je položena dlažba v imitaci dřeva Cottage.

Jaké jsou 3 nejčastější možnosti využití keramických dlažeb v kuchyni?

V jednotě je síla. Dlažbu v imitaci dřeva či kamene můžete nechat položit na podlahu kuchyně i za kuchyňskou linku. Výsledkem bude jednotný, čistý a elegantní design kuchyně.


V kuchyni, propojené s obývákem, je položena dlažba v imitaci dřeva Larix. Jako obklad za kuchyňskou linku jsou položeny dlaždice do stromečku.

Kombinace je osvěžující. Mix dlaždic v různých imitacích vypadá v kuchyni působivě. Na podlahu můžete položit třeba dlažbu v imitaci dřeva a jako obklad za kuchyňskou linku zvolit imitaci mramoru.


Za kuchyňskou linkou je jako obklad položena dlažba v imitaci mramoru Jewels.

Stejné, ale přece jiné. Součástí řady dlažeb mohou být také dekorativní dlaždice. Na podlahu kuchyně můžete položit třeba dlažbu v imitaci kamene a jako obklad za kuchyňskou linku zvolit mozaiku v imitaci kamene nebo jinou keramickou dekoraci ze stejné kolekce.


V kuchyni je položena dlažba v imitaci kamene Prime Stone, za kuchyňskou linkou je položena „kamenná“ mozaika ze stejné kolekce.


TIP PRO VÁS: Další inspirace nejen do kuchyní ale i koupelen, obýváků, chodeb, nebo i do exteriéru najdete v naší sekci Inspirace.

Je z čeho vybírat: Dlaždice v kuchyni mohou mít řadu barev, rozměrů a různé provedení povrchu

Všechny dlažby – ať už jde o imitaci kamene, imitaci dřeva či betonové stěrky mají:

  • mnoho různých barev – od bílé a černé, přes béžovou nebo krémovou až po zelenou, modrou nebo oranžovou…
  • mnoho různých formátů – od 10x10 cm či 10x30 cm přes 20x60 cm nebo 30x60 cm, až po velkoformátové dlaždice v rozměrech 45x90cm, 60x120 cm či obří rozměry 120x240 nebo 160x320.
  • mnoho různých povrchů – lesk, mat, strukturovaný, lapovaný či levigato povrch. S jednotlivými typy povrchů dlaždic a jejich možnostmi využití v kuchyni, vás rádi seznámíme v jednom z našich pěti studií nebo online. Naši specialisté vám i na dálku z jakéhokoliv koutu České republiky či světa poradí stejně pečlivě jako na jedné z našich prodejen.


Dlažba v imitaci mramoru Selection
vypadá skvěle i jako kuchyňský obklad.

Jaké jsou konkrétní designové možnosti dlažeb do kuchyně?

dlažba v imitaci dřevapravá dřevěná prkna připomíná nejen na pohled, ale také na dotek svou strukturou. Na podlahu či jako obklady do kuchyně můžete zvolit design modřínu, borovice, smrku, dubu, buku, topolu, ebenu či teaku. Více se dočtete v sekci  Dlažby v imitaci dřeva. Další technické informace či inspiraci najdete v článku o obkladech a dlažbách v imitaci dřeva, včetně tipů k pokládce. 


Náš zákazník má v kuchyni položenou dlažbu v imitaci dřeva Atom Wood.

dlažba v imitaci kamene - vypadá jako pravá kamenná dlažba, opět nejen lidským okem, ale často i na omak svou strukturou. Jako kamenný obklad do kuchyně lze zvolit třeba dlažbu v designu pískovce, žuly, onyxových kamenů či horských a říčních kamenů. Více se dočtete v sekci Dlažby v imitaci kamene.


Dlažba v dekoru kamene Context může mít jak hladký, tak 3D povrch do prostoru. Na obrázku je za kuchyňskou linkou položen obklad Context s 3D povrchem.

V jednom z našich článků o obkladech a dlažbách v imitaci kamene se dozvíte i další technické informace a načerpáte inspiraci nejen pro obklady ale i kamenné dlažby. 

dlažba s originálními vzory – na podlaze i za kuchyňskou linkou bude atraktivním designovým prvkem. Tyto dlaždice mohou kuchyni dodat retro nádech, venkovskou atmosféru či prvorepublikový glanc. Obklad kuchyně může mít třeba patchworkový vzor, historický design, nebo dokonce vzhled zkorodovaného kovu či starého perského koberce. Více se dočtete na Ostatní dlažby.


Zákazník si od nás jako kuchyňský obklad vybral designovou dlažbu Carpet.

dlažba v imitaci mramoru – kuchyni vždy dodá luxusní nádech, mramorový design vynikne zejména na velkoformátových dlaždicích v lesku.  Zvolit lze kuchyňský obklad v imitaci mramoru, který bude nerozeznatelný od pravého přírodního mramoru, nebo obklad s uměleckým až fantastickým designem mramoru. Více se dočtete na Dlažby v imitaci mramoru.


Zákazník jako obklad za kuchyňskou linku zvolil dlažbu v imitaci mramoru Canova.

Článek o obkladech a dlažbách v imitaci mramoru vám představí jejich technické a designové vlastnosti a poskytne inspiraci pro váš výběr do kuchyně i dalších částí interiéru.  

dlažba v imitaci betonové stěrky je jako chameleon, který se dokonale přizpůsobí každému stylu kuchyně. Dá se výborně kombinovat s jinými materiály, například dekorem dřeva či kamene. K řadě dlaždic se dají pořídit patchworkové, geometrické a jiné kuchyňské dekorace z keramiky. Dlažba v imitaci betonu je tak z hlediska možností mnohem atraktivnější variantou než třeba klasická betonová stěrka do kuchyně. Více se dočtete na Dlažby v imitaci betonu. Pokud vás zaujal právě beton doporučujeme i jeden z našich článků o obkladech a dlažbách v imitaci betonu, kde se dozvíte o jejich klíčových vlastnostech i další technické informace a načerpáte inspiraci nejen pro obklady ale i betonové dlažby.


Zákaznici jsme do venkovské kuchyně doporučili velkoformátový obklad Santa Fe v imitaci betonové stěrky.

Koupelnový obklad v kuchyni? Jde to a výsledný design kuchyně bude stát za to

Obklady a dlažby do koupelny jsou velmi vhodné také do kuchyně. A vůbec se nenechte zmást jejich názvem. Mají veškeré potřebné vlastnosti, které je předurčují k použití v kuchyni. Vybírat lze z nejrůznějších rozměrů, barev, imitací a dekorací z keramiky.

Potrpíte si na detail a dokonalé sladění celého interiéru? Pak nic nebrání tomu, abyste měli určitý design koupelnového obkladu v koupelně, a také za kuchyňskou linkou. Možností je opravdu mnoho. Rádi vám s návrhem vaší kuchyně, i celého interiéru, pomůžeme.


Inspirace. Nejen obklad do koupelny Confetti se dá použít také jako kuchyňský obklad.

Ke kuchyňskému obkladu patří také správná spárovací hmota

Za kuchyňskou linku jednoznačně patří vodoodpudivá spárovací hmota, která je dokonale nenasákavá. To znamená, že se nečistoty s vodou nevpijí hluboko do spáry. Ale vytvoří na spáře kapky, které pak snadno setřete.

S výběrem vhodné spárovačky k vašemu obkladu za kuchyňskou linku vám rádi poradíme. Kontaktujte nás.

Prohlédněte si naši nabídku obkladů a dlažeb vhodných nejen do kuchyně.

GFX | front_slider_1.png

Akční nabídka

Chcete do domu hezké obklady a dlažbu do interiéru i exteriéru za skvělou cenu? Nebo hledáte jen pár m2 obkladů či dlažby z některé ze starších sérií kvůli opravě koupelny? Jste na správném místě.

Dlažby

Obklady a dlažby do koupelny

Venkovní dlažba na terasu

Luxusní a designové obklady a dlažby

Velkoformátové obklady a dlažby až 320/160 cm

Velkoformátové obklady a dlažby u nás naleznete od rozměru 45x90 cm přes 60x120 cm či dlažbu 150x150 cm až po neuvěřitelných 160x320 cm. Skvěle se hodí jako obklad i jako dlažba do koupelny a dalších bytových i komerčních prostor. Má vynikající vzhledové i technické vlastnosti. Naše nabídka vás přesvědčí, že velkoformátový obklad je to pravé.

Bazény, obklady bazénů a dlažba kolem bazénu