M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Barvy koupelny

Řešíte právě rekonstrukci své koupelny a stále se nemůžete rozhodnout, do jaké barvy ji vyladit? Chtěli bychom Vám trochu poodhalit skrytou řeč barev, aby pro vás byla vaše koupelna ta nejkrásnější.

Nabídka různých barev, tónů a odstínů je tak velká, že v podstatě, co si usmyslíte to lze na trhu s keramickými obklady a dlažbami nalézt. A na barvě vybraných obkladů a dlažeb skutečně záleží. Vždyť se na ni většinou díváme skoro celý život.

Modrá je jednou z nejoblíbenějších barev do koupelny. Navozuje představu vody, moře a je velmi uklidňující. Sytě modrá působí sice trochu chladně, ale jemná, pastelově modrá s vhodně kombinovanou bílou či barvou slonové kosti navodí příjemnou relaxační atmosféru.

I zelená je ze seznamu uklidňujících barev. Společně s květinovými dekory si můžete v koupelně vytvořit jarní louku. Světlé tóny zelené působí příjemným teplým dojmem.

Další základní barvy jsou optimistická žlutá nebo oranžová. Obě barvy svými zemitými tóny vstoupily do našich koupelen a zútulnily je. Zemité barvy včetně hnědé všeobecně působí velmi příjemným a konejšivým dojmem. Tyto barvy lze velmi snadno kombinovat buď navzájem nebo s bílou či béžovou.

Oproti těmto nevtíravým barvám stojí červená. Je velmi dominantní, ihned zaujme a dodá energii. V přehnaném množství však může škodit. Je agresivní a to v klidném prostředí koupelny může rušit. Doporučujeme zkombinovat s jemnějšími barvami, které výraznou červenou zjemní. Červená a bílá s decentními prvky zlaté, vytvoří z Vaší koupelny luxusní prostor.

Černá je velmi smutná a depresivní barva. Doporučujeme jen opravdovým milovníkům této barvy. Ale ani oni nesmí zapomenout, že na černé je vidět každé cáknutí. Ve výčtu nesmíme zapomenout na růžovou. V přílišném množství a každodenně je asi příliš sladká a dětská. Pokud ji však použijete střídmě a s použitím květinových dekorů, vykouzlíte si krásné relaxační romantické místečko.

Všechny vyjmenované barvy a mnoho dalších naleznete v různých formátech obkladů i dlažeb. Koupelnu si tak můžete vytvořit podle svého vkusu a představ.

Pro ty, kteří se necítí na samostatné tvoření stylu koupelny, nabízí výrobci samozřejmě koupelnové kolekce. Ty se používají přirozeně nejvíc. U těchto sérií jsou barvy už zkombinovány (většinou světlejší a tmavší tón dané barvy) a vše je doplněno o barevně sladěné listelo (okrasný pásek), mozaiku nebo vkladový střed. Samozřejmostí je také dlažba ve stejném tónu. Nemá smysl k obkladům z jedné série vybírat dlažbu ze série jiné. Pravděpodobně k sobě barevně nebudou vůbec ladit a výsledný efekt nebude dokonalý.

Při barevném dolaďování nesmíme přirozeně zapomenout ani na koupelnové doplňky či koupelnový textil (ručníky, osušky, vanové předložky apod.). Ty při správném výběru dodají koupelně šmrnc a jinak nepříliš výrazné barvy rozveselí.

 

Chcete pomoci s řešením, ozvěte se nám.

Volejte +420 777 746 852

Zanechte nám vzkaz

Nebo nám napište na mbkeramika@mbkeramika.cz

ico small menu
    Umíme to bez prodejny