Venkovní dlažba na terasu (formát: 30 × 60 cm)

Jak co nejlépe vybrat venkovní dlažbu na terasu, balkon, k bazénu či na střešní konstrukci? Jak zajistit, aby splnila všechny vaše požadavky z hlediska vlastností, životnosti, designu i údržby? To se dozvíte v přehledu níže. Najdete v něm mnoho důležitých i inspirativních informací, které vám usnadní výběr terasových dlaždic. Řadu venkovních dlažeb máme skladem k okamžitému odběru a najdete u nás i terče pod venkovní dlažbu.

E-Book - terasy - krátký
E-BOOK ZDARMA

Tipy pro výběr dlažby na terasu

Po více než 30 letech v oboru jsme pro vás prošlapali cestičku a víme, na co si dát pozor při výběru venkovní dlažby. Načerpejte pracně budované know-how zcela zdarma.

Prohlédněte si vybrané venkovní dlažby a terasy

Barva
Vzhled
Dostupnost
Formát
Použití
Cenový hit
Mrazuvzdornost
Protiskluznost
Tvar
Tloušťka
Povrch
Další filtry
Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis

Co se v následujících řádcích dozvíte?

>
 1. Jak vypadají některé z realizací našich zákazníků?

 2. Proč náš zákazník po dvou letech hledání zvolil právě dlažbu na terče

 3. Venkovní dlažba v imitaci dřeva je nerozeznatelná od pravého dřeva. Inspirujte se výběrem naší zákaznice

 4. 5 důležitých benefitů, které vám keramické dlažby v exteriéru přinesou

 5. Jak je to s mrazuvzdorností a stupněm protiskluznosti u venkovních dlažeb

 6. Proč je lepší pokládka „suchou“ metodou než pokládka lepením

 7. Jaké jsou výhody pokládky 2cm dlažby ve srovnání s pokládkou 1cm dlažby

 8. Jaké jsou možnosti terčů k venkovní dlažbě z pohledu výšky

 9. Jak to je s dlažbou na terče okolo bazénu

 10. Jaké jsou ceny venkovních keramických dlažeb a na kolik vás vyjde pokládka

 11. Něco o designu 2cm keramických dlažeb a sladění interiéru s exteriérem

 12. Jaké novinky přinesl veletrh CERSAIE 2019

A pokud se o venkovních keramických dlažbách budete chtít dozvědět ještě víc, nechte si na e-mail zdarma zaslat naši příručku. Najdete v ní nejdůležitější informace i řadu inspirací pro terasy.

Inspirujte se realizacemi našich zákazníků, kteří mají na svých terasách venkovní 2cm dlažby

>

2 cm dlažba na terasu v imitaci dřeva u bazénu dokonale splývá s okolní přírodou

Říkáte si při pohledu na fotografie níže, co je to za hezkou dřevěnou podlahu? Rádi bychom vás vyvedli z omylu. To je venkovní dlažba v imitaci dřeva, která dokonale napodobuje strukturu i tvar pravých dřevěných prken. Tato imitace dřeva se jmenuje Chalet a v našem sortimentu patří k dlouhodobě neprodávanějším venkovním dlaždicím. Nadchl se pro ni i jeden z našich zákazníků, který si ji vybral k bazénu. Tato venkovní dlažba perfektně ladí s okolní přírodou. Dají se k ní pořídit i tvarovky k bazénu či tvarovky na schody v designu dlažby. Vhodná je také samozřejmě na terasu nebo balkon.

Zákazník zvolil k bazénu dlažbu v imitaci dřeva. | Inspirujte se realizacemi našich zákazníků, kteří mají na svých terasách venkovní 2cm dlažby
Zákazník zvolil k bazénu dlažbu v imitaci dřeva.

Terasa je i díky 2cm venkovním dlaždicím v imitaci kamene dokonalou oázou relaxace

Pohodlné sedačky a židle v přírodním designu, houpací síť, všude kolem spousta zeleně a na venkovní dlažbě dekor kamene, který dokonale splývá s konceptem exteriéru. Přesně takovou terasu má u svého domu jeden z našich zákazníků. Její dominantou se stala 2cm dlažba na terče v imitaci pískovce. Její název je Dakota. Zákazník si pochvaluje, že se venkovní 2 cm dlažba na terase snadno uklízí a že pokládka na terče byla jednoduchá. Tato terasa přímo vybízí k odpočinku a relaxaci, co říkáte?

Zákazník má na své terase keramickou dlažbu. | pokračování realizací 1
Zákazník má na své terase keramickou dlažbu.

Líbila by se vám podobná venkovní terasa? Kontaktujte nás online i ve večerních hodinách a rádi vám poskytneme spoustu inspirace pro terasu dle vašich představ a poradíme i s technickým řešením.

Dlažba na terasu je u rodinného domu nerozeznatelná od pravé kamenné podlahy

Dokonalá struktura kamene vyniká na venkovní terase dalšího našeho zákazníka. Tomu se z řešení, které jsme mu doporučili, nejvíce zamlouvala venkovní dlažba Ardesie. Především proto, že tyto venkovní dlaždice jsou svým designem doslova nerozeznatelné od kamenné venkovní podlahy. Dají se lepit nebo pokládat na terče. Jednou z velkých výhod pokládky na terče je, že se pod dlaždicemi dá vést třeba kabeláž nebo potrubí. U lepené dlažby to možné není.

Zákazník má na terase 2cm dlažbu v imitaci kamene. | pokračování realizací 2
Zákazník má na terase 2cm dlažbu v imitaci kamene.

Venkovní dlažba v imitaci kamene pokaždé vypadá jinak, dá se pokládat třeba i na schody

Další fotografie zachycují samotný průběh realizací venkovních teras našich zákazníků. Na fotografiích níže si všimněte, jak venkovní dlažba v imitaci kamene může pokaždé vypadat jinak – mít jinak znázorněnou strukturu kamene a barvu. Venkovní dlažby o tloušťce 2cm jsou vždy dokonale mrazuvzdorné a dají se pokládat i na venkovní schody. K řadě z nich se dají pořídit venkovní schodovky či tvarovky k bazénu. Hledáte i jiné designy venkovních dlaždic? Inspirujte se na venkovní dlažby v imitaci betonové stěrky nebo venkovní dlaždice v imitaci dřeva.

Zákazník má na své velké terase dlažbu na terče. | pokračování realizací 3
Zákazník má na své velké terase dlažbu na terče.

K venkovní dlažbě se dají pořídit i různé typy tvarovek, přelivových hran a kanálků

Jak parádně může u bazénu vypadat 2cm dlažba na terče, se můžete přesvědčit z další realizace našeho zákazníka. Toho v naší nabídce nejvíce zaujala venkovní dlažba Discover. K těmto venkovním dlaždicím ve věrné imitaci kamene se dají pořídit různé typy tvarovek, přelivových hran a kanálků. K dispozici je také rektifikovaná varianta venkovní dlažby, která umožňuje pokládku i s minimální spárou. Kontaktujte nás a rádi i vám doporučíme venkovní dlažbu k bazénu, na terasu či balkon v designu, který si budete přát.

Zákazník má u bazénu venkovní dlažbu Discover položenou na terčích. | pokračování realizací 4
Zákazník má u bazénu venkovní dlažbu Discover položenou na terčích.

Výběr venkovní podlahy bývá náročný. Proč náš zákazník po dvou letech hledání zvolil dlažbu na terče?

>

Výběr vhodné podlahové krytiny na terasu, balkon, schody či kolem bazénu dá někdy opravdu zabrat. Vyprávět by o tom mohla řada našich zákazníků. Jako například pan Tomáš, který hledal vhodnou mrazuvzdornou venkovní dlažbu na terasu dva roky a nakonec si u nás vybral keramické dlaždice na terče. Co ho k tomu vedlo? A proč odmítl dřevěnou podlahu a dřevoplast (též známý jako WPC)? Jeho postřehy si můžete přečíst v článku Dlažbu na terasu pořídil kvůli dětem i praktičnosti.

Pokládka dlažby Urbanature na terče. | Výběr venkovní podlahy bývá náročný. Proč náš zákazník po dvou letech hledání zvolil dlažbu na terče?
Pokládka dlažby Urbanature na terče.

V současné době je na trhu spousta venkovních podlahových krytin – od dřevěných, přes betonové až po keramické dlažby. Nabídka venkovních podlah je velmi široká a pro mnoho lidí není snadné se v ní orientovat. Použití některých podlahových krytin v exteriéru se časem může ukázat jako problematické.

  • dřevěné podlahy jsou krásné, ale na terasách a balkonech patří k těm nejnáročnějším materiálům na údržbu. S výjimkou drahých exotických dřev se musí pravidelně impregnovat. Slabou stránkou dřevěných podlah na terasu je nízká odolnost vůči vodě a dřevokazným houbám i fakt, že časem mohou popraskat.
Dřevěné podlahy jsou krásné. | pokračování předchozího 1
Dřevěné podlahy jsou krásné.
  • betonové podlahy jsou klasikou, ale mají omezený výběr designů. Je nutno pravidelně je impregnovat, v opačném případě může dojít ke zvýšení jejich nasákavosti a špinění. Betonové podlahy jsou také poměrně těžké, a proto například terasa v patře nemusí jejich váhu unést, protože více zatěžují jejich konstrukci. Více si můžete přečíst v článku Keramická dlažba na terasu vám oproti betonové přinese řadu výhod.
  • 2cm venkovní dlažby mají pro použití v exteriéru nejvíce pozitivních vlastností, což potvrdí většina odborníků v oboru. 2cm keramické dlaždice najdou uplatnění kdekoli v exteriéru – na terasách, balkonech, jako dlažba kolem bazénů, na střešních konstrukcích či letních zahrádkách restaurací a kaváren…
Dlaždice na terasu Officine jsou vhodné na terasu, kolem bazénu či na zahrádku restaurace… | pokračování předchozího 2
Dlaždice na terasu Officine jsou vhodné na terasu, kolem bazénu či na zahrádku restaurace…

Keramická imitace je nerozeznatelná od pravého dřeva. Inspirujte se výběrem naší zákaznice

>

Líbí se vám na terase design dřeva? Použijte venkovní dlažbu v imitaci dřeva. Má vynikající technické vlastnosti a na rozdíl od pravé dřevěné podlahy se mnohem lépe udržuje. Terasová venkovní dlažba v imitaci dřeva je navíc lidským okem nerozeznatelná od dřevěné podlahy. Přesvědčit se o tom můžete na fotografii níže.

Terasová dlažba Noon v imitaci dřeva působí na pohled i na omak jako pravé dřevo. | Keramická imitace je nerozeznatelná od pravého dřeva. Inspirujte se výběrem naší zákaznice
Terasová dlažba Noon v imitaci dřeva působí na pohled i na omak jako pravé dřevo.

K některým venkovním dlažbám v imitaci dřeva vám můžeme poslat vzorek zdarma až k vám domů. Sami tak uvidíte, že dlažba do exteriéru imitující dřevo vypadá na pohled i a omak jako pravé dřevo. Pro více informací nás navštivte v našich showroomech nebo nám napište do online chatu.

Naše zákaznice dříve uvažovala o dřevěné podlaze. Proč nakonec upřednostnila venkovní keramickou dlažbu imitující dřevo?

Naše zákaznice z Prahy je velkou milovnicí dřeva. Proto nejdřív uvažovala o tom, že k bazénu nechá položit teakovou dřevěnou podlahu. „Teakové dřevo znám z mariny, kde jsme měli loď. Je sice nádherné, ale mohou se z něj uvolňovať třísky, a je také třeba o něj hodně pečovat,“ řekla nám zákaznice.

Venkovní dlažba v imitaci dřeva Nau zdobí terasu a prostranství u bazénu naší zákaznice z Prahy. | pokračování 1
Venkovní dlažba v imitaci dřeva Nau zdobí terasu a prostranství u bazénu naší zákaznice z Prahy.

Zákaznice se však designu dřeva nechtěla vzdát. A tak začala shánět venkovní dlažbu, která bude naprosto dokonale připomínat pravé dřevo. Jednoho dne objevila webové stránky firmy M.B.KERAMIKA,  kde ji velmi zaujaly terasové dlaždice Nau v imitaci dřeva. „Byla to láska na první pohled. Ihned jsem požádala o zaslání vzorku ke mně domů. Abych se přesvědčila, jestli dlažba do exteriéru  bude vypadat tak jako na fotografii.  Moje očekávání splnila. Tato venkovní dlažba v imitaci dřeva dokonale působí jako letité dřevo se stopami opotřebení,“ svěřila se nám naše zákaznice.

Zákaznice upřednostnila venkovní dlažbu imitující dřevo před dřevěnou podlahou. | pokračování 2
Zákaznice upřednostnila venkovní dlažbu imitující dřevo před dřevěnou podlahou.

5 důležitých benefitů, které vám 2cm venkovní keramické dlažby v exteriéru přinesou

>
 1. Mají vynikající technické vlastnosti – pevnost, mrazuvzdornost, protiskluznost apod. (Ne všechny keramické dlažby jsou protiskluzové, o vhodném stupni protiskluzu pro vaše venkovní prostory je třeba se poradit s odborníkem).

 2. Desítky let si zachovávají svůj původní vzhled a krásné barvy. Narozdíl od dřevin a WPC je ani po letech neohrozí mráz či sluneční paprsky.

 3. Mají mnoho nádherných designů. Vzhled dřeva, kamene či betonu je často k nerozeznání od původních imitovaných materiálů.

 4. Snadno se čistí a nezůstávají na nich skvrny. Většinu dlažeb stačí umýt vodou. Navíc na nich nejsou vidět skvrny od oleje či vína, protože jsou dokonale nenasákavé

 5. Nabízejí různé možnosti pokládky. Mezi nejoblíbenější možnosti patří pokládka 2cm dlažby do trávy, na terče či do štěrku.

TIP OD NÁS: Dlažbu na dvorek či terasu můžete mít i ve velkém formátu, jako například 90x90 cm, 45x90 cm, 40x120 cm, 60x120 cm a dalších rozměrech. Obecně platí, že velkoformátové obklady a dlažby jsou pro imitace přírodních materiálů nejlepší volbou. Na velkoformátové venkovní dlažbě design dřeva či kamene – jejich struktura, žíly, suky a vůbec celkové provedení, vynikne podstatně lépe než na dlaždicích na terasu v menších formátech. Více o výhodách velkoformátových dlažeb nejen do exteriéru si můžete přečíst v článku zde.

Dlažba na dvorek či k bazénu Stones může mít i velký formát, např. 90 x 90 nebo 60 x 120 cm. | 5 důležitých benefitů, které vám 2cm venkovní keramické dlažby v exteriéru přinesou
Dlažba na dvorek či k bazénu Stones může mít i velký formát, např. 90 x 90 nebo 60 x 120 cm.

Venkovní 2cm dlažba musí být vždy mrazuvzdorná a myslet je třeba i na stupeň protiskluznosti

>

Venkovní dlažba musí být vždy mrazuvzdorná a v závislosti na místě, kde bude použita, mít také potřebný stupeň protiskluznosti. Například pro otevřené (nekryté) terasy se používá venkovní dlažba s protiskluzem R11. Inspiraci můžete načerpat v článku Protiskluzná dlažba na terasu: Proč je důležité pečlivě zvážit stupně protiskluznosti?

Pro komfortní užívání terasy obvykle zákazníci hledají neklouzající a zároveň dobře čistitelnou venkovní dlažbu. Může se stát, že dlažba s vyšším stupněm protiskluzu bude mít drsnější povrch a bude proto potřeba věnovat větší pozornost její údržbě. Nemusí to ale být vždy pravidlem. Jsou i exteriérové dlažby s vysokým stupněm protiskluznosti, které se čistí snadno. Se zákazníky řešíme stovky teras ročně. Vždy se jim snažíme pomoci s výběrem tak, aby mrazuvzdorná dlažba na terasu měla také správný stupeň protiskluzu a její údržba byla co nejjednodušší.

Dlažba na terasu musí být vždy mrazuvzdorná. Na obrázku je venkovní dlažba Sundeck. | Venkovní 2cm dlažba musí být vždy mrazuvzdorná a myslet je třeba i na stupeň protiskluznosti
Dlažba na terasu musí být vždy mrazuvzdorná. Na obrázku je venkovní dlažba Sundeck.

Proč je lepší pokládka „suchou“ metodou než pokládka lepením?

>

Venkovní keramické dlažby se nejčastěji vyrábí ve dvou tloušťkách – 1cm a 2 cm. Rozdíl mezi 1cm a 2cm exteriérovou dlažbou spočívá především v systému pokládky.

Venkovní keramická dlažba o tloušťce 1 cm se vždy pokládá lepením

I když se to tak na první pohled nemusí zdát, 1cm venkovní dlažba klade opravdu vysoké nároky na pokládku. A to doslova a do písmene. Na co musí řemeslník před samotným lepením dlaždic na terasu dbát?

  • na dokonalé provedení hydroizolace s okapnicemi pro odtok vody
  • venkovní dlažbu perfektně přilepit mrazuvzdorným flexibilním lepidlem
  • v případě, že je to potřeba, také precizně vyřešit dilatační spáry a izolaci rohů, kde se spojuje venkovní mrazuvzdorná dlažba na podlaze se soklem na stěně
  • nakonec musí dlažbu na dvorek perfektně zaspárovat, nejlépe epoxidovou spárovací hmotou

Všechny tyto stavební kroky je potřeba provést naprosto dokonale, v opačném případě může časem dojít ke značnému poškození exteriérové dlažby mrazem, který způsobí její poničení.

I takto může po pár letech vypadat lepená venkovní terasa, pokud řemeslník nepoloží dlaždice dostatečně precizně. | Proč je lepší pokládka „suchou“ metodou než pokládka lepením?
I takto může po pár letech vypadat lepená venkovní terasa, pokud řemeslník nepoloží dlaždice dostatečně precizně.

Jak se vyvarovat možného poškození dlažby mrazem? Přečtete si názor obkladače

Poškození mrazem naopak hrozit nebude při použití 2 cm keramické dlažby. Přečtěte si článek, v němž majitel obkladačské firmy mluví o tom, jak se na terasách svých zákazníků často setkává se zničenými lepenými dlažbami na dvorek. A nejen proto nedá při realizaci teras na 2 cm keramické dlažby dopustit.

Majitel obkladačské firmy Dušan Pavlorek řeže venkovní dlažbu o tloušťce 2 cm. | pokračování o pokládce 1
Majitel obkladačské firmy Dušan Pavlorek řeže venkovní dlažbu o tloušťce 2 cm.

Venkovní keramická dlažba o tloušťce 2 cm se pokládá „suchou“ metodou na terče, do štěrku nebo do trávy

2 cm mrazuvzdorná venkovní dlažba byla speciálně vyvinuta proto, aby zákazníkům i řemeslníkům pokládku výrazně ulehčila. Pokládá se suchou metodou (tedy bez použití lepidla) do trávy, štěrku, nebo na plastové podložky – terče. Když položíte dlažbu jedním z těchto způsobů, dlaždice budete moci, na rozdíl od lepené varianty, kdykoliv nadzvednout, vyměnit nebo přemístit. Více o možnostech pokládky si můžete přečíst v článku Venkovní mrazuvzdorná dlažba na zahradu nabízí různé možnosti pokládky.

Mezi našimi zákazníky je nejoblíbenější pokládka venkovní dlažby na terče, protože umožňuje pod venkovní dlažbou schovat a v případě potřeby opravit a vyměnit jak kabely od elektroinstalace, tak potrubí nebo provést opravu hydroizolace.

Pokládka dlažby na terče je prakticky bezkonkurenčním řešením nejen pro venkovní terasy a kolem bazénu, ale také v patře a na balkonech. Podrobnosti se dočtete v článku Proč je 2 cm keramická dlažba pro terasy v patře a balkony tím nejlepším řešením?

Nejoblíbenější způsob pokládky 2cm exteriérové dlažby? Jednoznačně na terče. | pokračování o pokládce 2
Nejoblíbenější způsob pokládky 2cm exteriérové dlažby? Jednoznačně na terče.

Jaké jsou výhody pokládky 2cm dlažby ve srovnání s pokládkou 1cm dlažby?

>

1 cm venkovní dlažba

 

2 cm venkovní dlažba

Vždy se musí lepit

   

Pokládá se suchou metodou na terče, do trávy nebo štěrku

Pokládka je náročná na preciznost provedení

   

Pokládka je jednoduchá

Riziko poškození dlažby je při nedodržení správného technologického postupu vysoké

   

Riziko poničení dlažby není téměř žádné

Technicky náročné řešení pro terasy v patře nad obytnými prostory

   

Technicky méně náročné řešení pro terasy v patře nad obytnými prostory 

Oprava je náročná. Pokud je dlažba poškozená mrazem, nezbývá nic jiného, než celou dlažbu vybourat a položit novou 

   

Dlažbu nebude nikdy nutné bourat. V případě potřeby ji stačí rozebrat, opravit pod ní kabely či hydroizolaci a znovu položit na místo 

Terče k 2cm venkovní dlažbě mohou mít pevnou výšku nebo být výškově nastavitelné

>

Dlažbu na terče je možné položit na jakýkoli pevný podklad i bez nanášení vrstvy betonu či lepidla. Podklad může být například betonový, opatřený hydroizolační folií, nebo zhutněný štěrkový. K pokládce keramických dlaždic na terasu existuje několik typů terčů – mohou mít pevnou výšku nebo být výškově nastavitelné. Chcete se o terčích dozvědět víc? Přečtěte si článek Použití terčů při pokládce venkovní dlažby je chytrým řešením pro terasu, balkon či zahradu. 

K pokládce dlažby na dvorek či terasu existuje několik typů terčů. Na obrázku jsou výškově nastavitelné terče. | Terče k 2cm venkovní dlažbě mohou mít pevnou výšku nebo být výškově nastavitelné
K pokládce dlažby na dvorek či terasu existuje několik typů terčů. Na obrázku jsou výškově nastavitelné terče.

Dlažbu na terče je možné položit i k bazénu. Bazénové lemy je ale potřeba přilepit

>

Uvažujete o dlažbě na terče k bazénu? V našem sortimentu máme řadu kolekcí 2 cm exteriérových dlažeb k bazénu, jejichž součástí jsou i bazénové lemy ve stejném designu jako venkovní dlažba. Tyto lemy je ale potřeba vždy lepit – jak v 1 cm, tak 2 cm variantě. Více se dočtete v článku Vše o lemech k bazénům. Seznamte se s jejich použitím a vlastnostmi. V našich studiích vám rádi ukážeme katalogy produktů.

Dlažbu na terče je možné položit také k bazénu. Na obrázku je exteriérová dlažba Stockholm. | Dlažbu na terče je možné položit i k bazénu. Bazénové lemy je ale potřeba přilepit
Dlažbu na terče je možné položit také k bazénu. Na obrázku je exteriérová dlažba Stockholm.

Jaké jsou ceny venkovních keramických dlažeb? A na kolik vás vyjde pokládka?

>

Při srovnání cen keramických dlažeb na terasu obecně platí toto „nepsané“ pravidlo: 1cm keramická dlažba na dvorek bývá levnější, ale její pokládka může být výrazně dražší. A naopak - 2cm keramická dlažba má obvykle vyšší cenu, ale její pokládka může vyjít levněji. Nejlevnější 2cm venkovní dlažbu v 1. jakosti můžete pořídit již zhruba od 695 Kč/m² včetně DPH. Ale pozor. Ne všichni prodejci uvádějí cenu za metr čtvereční, někteří udávají cenu pouze za jednu dlaždici na terasu. Proto si při srovnání cenových nabídek pohlídejte, o jakou cenu se jedná. Také je dobré mít na paměti, že všechny terasové krytiny nejsou stejně kvalitní a podezřele nízká cena by proto měla vyvolat ostražitost.

Chcete vědět víc? Přečtěte si článek Dlažba na terasu: Jaké jsou příklady cen? A na kolik peněz vyjde pokládka? Mimo jiné se na modelovém příkladu terasy o rozloze 2×5 m² dozvíte, kolik orientačně stojí pokládka 1cm i 2 cm exteriérové dlažby.

Naše společnost je importérem 2cm dlažeb a provozujeme velkoobchod. Ceny 2cm dlažeb do exteriéru se proto mohou z různých důvodů měnit, na požádání vám rádi zašleme aktuální ceny nebo vytvoříme nezávaznou kalkulaci. Aktuální katalog sortimentu včetně ceníku je k dispozici také na našich prodejnách.

Venkovní 2cm dlažba Flamme v imitaci betonu v rozměru 60×60cm. Metr čtvereční dlažby stojí 695 Kč vč. DPH. | Jaké jsou ceny venkovních keramických dlažeb? A na kolik vás vyjde pokládka?
Venkovní 2cm dlažba Flamme v imitaci betonu v rozměru 60×60cm. Metr čtvereční dlažby stojí 695 Kč vč. DPH.

Design 2cm venkovních keramických dlažeb aneb jak sladit interiér s exteriérem

>

Venkovní keramické dlažby mají jako jedny z mála venkovních podlahových krytin spoustu nádherných designů, ze kterých si vybere každý.

  • Svou krásou se 2 cm dlaždice na terasu vyrovnají přírodním materiálům. Líbí se vám vzhled dřeva, kamene, kovu, betonu či orientálního koberce? Tyto a mnohé další designy mohou 2 cm venkovní keramické dlažby mít. Díky moderním digitálním technologiím je možné dlažbám vtisknout skutečně osobitý design, který je doslova k nerozeznání od pravých přírodních materiálů.
Všimněte si, jak na venkovní dlažbě Hills dokonale vyniká struktura kamene. | Design 2cm venkovních keramických dlažeb aneb jak sladit interiér s exteriérem
Všimněte si, jak na venkovní dlažbě Hills dokonale vyniká struktura kamene.
  • S dlažbami na dvorek je možné sladit interiér s exteriérem. Terasová podlaha vám může pomoci vytvořit bydlení jako z rukou špičkového designéra. Hledáte inspiraci jak na to? Do interiéru použijete tradiční 1cm variantu keramické dlažby, která se vždy lepí. A do exteriéru její „venkovní sestru“ o tloušťce 2 cm a vyberete si preferovaný způsob pokládky.
Terasová dlažba Carpet má 1cm i 2cm variantu pro dokonalé sladění interiéru a exteriérové terasy. | pokračování předešlého
Terasová dlažba Carpet má 1cm i 2cm variantu pro dokonalé sladění interiéru a exteriérové terasy.

Novinky z veletrhu CERSAIE: Dlažby pro terasy v designech terrazzo a patchwork

>

Nejžhavější trendy a inspirace v keramických dlaždicích, terasové dlažbě ale i dlažbách do interiéru nebo obkladech do koupelny každoročně prezentuje veletrh CERSAIE v italské Bologni. Je nejprestižnější akcí svého druhu v Evropě. Veletrh každoročně navštěvuje i náš obchodní tým, aby pro vás mohl aktuální novinky z dlažeb do exteriéru co nejdříve zařadit do našeho sortimentu.

Jaké nové trendy v dlaždicích na terasu nás na posledním veletrhu, který proběhl v září 2019 v Bologni, zaujaly?

I takto vypadaly dlaždice na terasu o tloušťce 2cm na veletrhu CERSAIE v září 2019. | Novinky z veletrhu CERSAIE: Dlažby pro terasy v designech terrazzo a patchwork
I takto vypadaly dlaždice na terasu o tloušťce 2cm na veletrhu CERSAIE v září 2019.

1. Dlaždice na terasu v patchwork stylu

Obklady v patchwork stylu mají v českých interiérech žně již poměrně dlouho. Zdobí především koupelny, ale oblíbené jsou také třeba jako obklad za kuchyňskou linkou. A aktuálně se patchwork styl dostává jako venkovní dlažba i na terasové prostory nebo balkony! Terasa tak může mít podobně jako kuchyně nebo koupelna, kde je tento design velmi oblíbený, nádech retro či vintage stylu, navíc bude zcela originální.

Detail venkovní dlažby v patchwork stylu, představené na veletrhu CERSAIE v italské Bologni. | pokračování Cersaie 1
Detail venkovní dlažby v patchwork stylu, představené na veletrhu CERSAIE v italské Bologni.

Hledáte inspiraci na originální dlažbu na dvorek či na terasu, která upoutá pozornost na první pohled? Pak vás terasová dlažba o tloušťce 2 cm v patchowork stylu může opravdu zaujmout. Položit se dá na terče, do trávy nebo do štěrku, rádi vám s tím poradíme i na našem online chatu

Venkovní dlažbu v patchwork stylu je možné položit také do trávy. Efekt je nádherný. | pokračování Cersaie 2
Venkovní dlažbu v patchwork stylu je možné položit také do trávy. Efekt je nádherný.

2. Terasová dlažba ve stylu terrazzo

Na veletrhu nás zaujal také styl dlaždic „terrazzo“, který se objevil na obkladech i na 2cm dlažbách na terasu. Samozřejmostí jsou velkoformátové venkovní dlažby, které jsou populární najen v interiéru ale i v exteriéru.Terrazzo interpretuje kámen, který je směsí cementu, ušlechtilých kamenných drtí a barviv a běžně se používá v kamenictví například k výrobě schodišť. Tento design přitom není nový, jako exteriérová dlažba, například na dvorek, se popularitě těšil již před mnoha lety. Byl oblíbený zejména ve Francii, a hned po přírodním mramoru představoval to nejluxusnější, co si lidé mohli pořídit.

Dlaždice na terasu o tloušťce 2 cm ve stylu terrazzo. | pokračování Cersaie 3
Dlaždice na terasu o tloušťce 2 cm ve stylu terrazzo.

Jak veletrh v Bologni ukázal, design terrazzo se vrací na scénu. Hodně se nám líbila také umyvadla vyrobená z dlaždic v designu terrazzo, která jeden z našich dodavatelů dokáže vyrobit na míru. Tato umyvadla se dají výborně kombinovat s obklady v koupelně či dlažbou do interiéru i dlažbou do exteriéru ve stejném vzhledu.

Umyvadlo v designu terazzo je možné sladit s interiérovou i exteriérovou dlažbou ve stejném designu. | pokračování Cersaie 4
Umyvadlo v designu terazzo je možné sladit s interiérovou i exteriérovou dlažbou ve stejném designu.
E-Book - terasy - 2cm dlažby zdarma
E-BOOK ZDARMA

Tipy pro výběr dlažby na terasu

Po 20 letech v oboru jsme pro vás prošlapali cestičku a víme, na co si dát pozor při výběru venkovní dlažby. Načerpejte pracně budované know-how zcela zdarma. Příručka obsahuje:

 • Jakou tloušťku dlažby zvolit?
 • Jak se vyhnout poškození dlažby mrazem?
 • Příklady cen venkovních dlažeb
 • Fotografie z realizací zákazníků
 • ...a mnoho dalšího

Na vše odpovíme v e-booku nebo nám napište do online chatu!

Nevíte si rady? Poradíme vám.
Jana Pavlíková
zákaznický servis
Vše vyřešíte i z domova
Vše vyřešíte i z domova
Pošleme vzorek
Pošleme vzorek
Přijedeme a poradíme
Složité projekty řešíme na místě stavby
Vytvoříme vizualizaci
Vytvoříme vizualizaci
Radíme na 5 prodejnách
Radíme na 5 prodejnách
Uskladníme a přivezeme
Uskladníme a přivezeme