M.B.Keramika - Koupelny pro vás - Pozadí

Terasy a venkovní dlažby, formát 60,3 × 60,3 cm

Jak co nejlépe vybrat venkovní dlažbu na terasu, balkon, k bazénu či na střešní konstrukci? Jak zajistit, aby splnila všechny vaše požadavky z hlediska vlastností, životnosti, designu i údržby? To se dozvíte v přehledu níže. Najdete v něm mnoho důležitých i inspirativních informací, které vám usnadní výběr venkovní dlažby.

Řadu venkovních dlažeb máme skladem k okamžitému odběru.

Prohlédněte si vybrané venkovní dlažby a terasy

Zobrazit další dlažby (1)

POŠLEME VÁM PŘÍRUČKU

co je dobré vědět při výběru venkovní dlažby

 • jaké dlažby jsou na trhu,
 • rozdíly jednotlivých variant,
 • kdy se jaká dlažba hodí,
 • cenové rozpětí,
 • a další....

OZVĚTE SE

poradíme vám s individuálním dotazem

+420 777 746 852
online@mbkeramika.cz
Hned se zeptat
Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí, přečtěte si naše podmínky zpracování osobních údajů.

Novinky z prestižního veletrhu CERSAIE 2019: Dlažby na terasu v designech terrazzo a patchwork

Nejžhavější trendy v keramických dlaždicích, obkladech i dlažbách na terasu každoročně prezentuje veletrh CERSAIE v italské Bologni. Je nejprestižnější akcí svého druhu v Evropě. Veletrh každoročně navštěvuje i náš obchodní tým, aby pro vás mohl aktuální novinky co nejdříve zařadit do našeho sortimentu.

Jaké nové trendy nás v září 2019 v Bologni zaujaly ze segmentu dlažeb na terasu?

 
 
 

1. Dlažba na terasu v patchwork stylu

Obklady v patchwork stylu mají v českých interiérech žně již poměrně dlouho. Zdobí především koupelny, ale oblíbené jsou také třeba jako obklad za kuchyňskou linkou. A aktuálně se patchwork styl dostává i na terasy nebo balkony!

 
 
 

Hledáte originální dlažbu na terasu, která upoutá pozornost na první pohled? Pak vás terasová dlažba o tloušťce 2 cm v patchowork stylu může opravdu zaujmout. Položit se dá na terče, do trávy nebo do štěrku, rádi vám s tím poradíme.

 
 
 

2. Dlažba na terasu ve stylu terrazzo

Na veletrhu nás zaujal také styl dlaždic „terrazzo“, který se objevil na obkladech i na 2cm dlažbách na terasu. Terrazzo interpretuje kámen, který je směsí cementu, ušlechtilých kamenných drtí a barviv a běžně se používá v kamenictví například k výrobě schodišť. Tento design přitom není nový, popularitě se těšil již před mnoha lety nejen na venkovních terasách. Byl oblíbený zejména ve Francii, a hned po přírodním mramoru představoval to nejluxusnější, co si lidé mohli pořídit.

 
 
 

Jak veletrh v Bologni ukázal, design terrazzo se vrací na scénu. Hodně se nám líbila také umyvadla vyrobená z dalždic v designu terrazzo, která jeden z našich dodavatelů dokáže vyrobit na míru. Dají se výborně kombinovat s obklady či dlažbou ve stejném vzhledu.

 
 
 

Co se v následujících řádcích dozvíte?

 1. Proč náš zákazník po dvou letech hledání zvolil právě dlažbu na terče
 2. 5 důležitých benefitů, které vám keramické dlažby v exteriéru přinesou
 3. Jak je to s mrazuvzdorností a stupeněm protiskluznosti u venkovních dlažeb
 4. Proč je lepší pokládka „suchou“ metodou než pokládka lepením
 5. Jaké jsou výhody pokládky 2cm dlažby ve srovnání s pokládkou 1cm dlažby
 6. Jaké jsou možnosti terčů k venkovní dlažbě z pohledu výšky
 7. Jak to je s dlažbou na terče okolo bazénu
 8. Jaké jsou ceny venkovních keramických dlažeb a na kolik vás vyjde pokládka
 9. Něco o designu 2cm venkovních keramických dlažeb a sladění interiéru s exteriérem

A pokud se o venkovních keramických dlažbách budete chtít dozvědět ještě víc, nechte si na e-mail zdarma zaslat naši příručku.

 

Výběr venkovní podlahy bývá náročný. Proč náš zákazník po dvou letech hledání zvolil dlažbu na terče?

Výběr vhodné podlahové krytiny na terasu, balkon, schody či kolem bazénu dá někdy opravdu zabrat. Vyprávět by o tom mohla řada našich zákazníků. Jako například pan Tomáš, který hledal vhodnou podlahovou krytinu na terasu dva roky a nakonec si u nás vybral keramickou dlažbu na terče. Co ho k tomu vedlo? A proč odmítl dřevěnou podlahu a dřevoplast? Jeho postřehy si můžete přečíst v článku Dlažbu na terasu pořídil kvůli dětem i praktičnosti.

 
 
 

V současné době je na trhu spousta venkovních podlahových krytin – od dřevěných, přes betonové až po keramické dlažby. Nabídka venkovních podlah je velmi široká a pro mnoho lidí není snadné se v ní orientovat. Použití některých podlahových krytin v exteriéru se časem může ukázat jako problematické.

  • dřevěné podlahy jsou krásné, ale na terasách a balkonech patří k těm nejnáročnějším materiálům na údržbu. S výjimkou drahých exotických dřev se musí pravidelně impregnovat. Slabou stránkou dřevěných podlah na terasu je nízká odolnost vůči vodě a dřevokazným houbám i fakt, že časem mohou popraskat.
  • betonové podlahy jsou klasikou, ale mají omezený výběr designů. Je nutno pravidelně je impregnovat, v opačném případě může dojít ke zvýšení jejich nasákavosti a špinění. Betonové podlahy jsou také poměrně těžké, z toho důvodu nejsou příliš vhodné pro terasy v patře, protože více zatěžují jejich konstrukci. Více si můžete přečíst v článku Keramická dlažba na terasu vám oproti betonové přinese řadu výhod.
  • 2cm venkovní dlažby mají pro použití v exteriéru nejvíce pozitivních vlastností, což potvrdí většina odborníků v oboru. 2cm keramické dlažby najdou uplatnění kdekoli v exteriéru – na terasách, balkonech, u bazénů, na střešních konstrukcích či letních zahrádkách restaurací a kaváren…
 

5 důležitých benefitů, které vám 2cm venkovní keramické dlažby v exteriéru přinesou

 1. Mají vynikající technické vlastnosti – pevnost, mrazuvzdornost, protiskluznost apod. (Ne všechny keramické dlažby jsou protiskluzové, o vhodném stupni protiskluzu pro vaše venkovní prostory je třeba se poradit s odborníkem).
 2. Desítky let si zachovávají svůj původní vzhled a krásné barvy. Neohrozí je mráz či sluneční paprsky.
 3. Mají mnoho nádherných designů. Vzhled dřeva, kamene či betonu je často k nerozeznání od přírodních materiálů.
 4. Snadno se čistí a nezůstávají na nich skvrny. Většinu dlažeb stačí umýt vodou. Navíc na nich nejsou vidět skvrny od oleje či vína, protože jsou dokonale nenasákavé
 5. Nabízejí různé možnosti pokládky. Mezi nejoblíbenější možnosti patří pokládka 2cm dlažby do trávy, na terče či do štěrku.
 
 

Venkovní 2cm dlažba musí být vždy mrazuvzdorná a v potaz je třeba brát i stupeň protiskluznosti

Venkovní dlažba musí být vždy mrazuvzdorná a v závislosti na místě, kde bude použita, mít také potřebný stupeň protiskluznosti. Například pro nezastřešené terasy se používá venkovní dlažba s protiskluzem R11. Inspiraci můžete načerpat v článku Protiskluzná dlažba na terasu: Proč je důležité pečlivě zvážit stupně protiskluznosti? 

Pro komfortní užívání terasy obvykle zákazníci hledají neklouzající a zároveň dobře čistitelnou dlažbu. Může se stát, že dlažba s vyšším stupněm protiskluzu bude mít drsnější povrch a bude potřeba věnovat větší pozornost její údržbě. Ale nemusí to být vždy pravidlem. Jsou i venkovní dlažby s vysokým stupněm protiskluznosti, které se čistí snadno. Se zákazníky řešíme stovky teras ročně a vždy se jim snažíme pomoci s výběrem tak, aby venkovní dlažba měla správný stupeň protiskluzu a její údržba byla co nejjednodušší.

 

Proč je lepší pokládka „suchou“ metodou než pokládka lepením?

Venkovní keramické dlažby se nejčastěji vyrábějí ve dvou tloušťkách – 1cm a 2 cm. Rozdíl mezi 1cm a 2cm venkovní dlažbou spočívá především v systému pokládky.

Venkovní keramická dlažba o tloušťce 1 cm se vždy pokládá lepením

I když se to tak na první pohled nemusí zdát, 1cm venkovní dlažba klade opravdu vysoké nároky na pokládku. A to doslova a do písmene.

Na co musí řemeslník před samotným lepením venkovní dlažby dbát?

  • na dokonalé provedení hydroizolace s okapnicemi pro odtok vody
  • dlažbu perfektně přilepit mrazuvzdorným flexibilním lepidlem
  • v případě, že je to potřeba, také precizně vyřešit dilatační spáry a izolaci rohů, kde se spojuje dlažba se soklem na stěně
  • nakonec musí dlažbu perfektně zaspárovat, nejlépe epoxidovou spárovací hmotou

Všechny tyto stavební kroky je potřeba provést naprosto dokonale, v opačném případě může časem dojít ke značnému poškození dlažby mrazem, který způsobí její poničení.

 
 

Jak se vyvarovat možného poškození dlažby mrazem? Přečtete si názor obkladače

Poškození mrazem naopak hrozit nebude při použití 2cm keramické dlažby. Přečtěte si článek, v němž majitel obkladačské firmy mluví o tom, jak se na terasách svých zákazníků často setkává se zničenými lepenými dlažbami. A nejen proto nedá při realizaci teras na 2cm keramické dlažby dopustit.

 
 

Venkovní keramická dlažba o tloušťce 2 cm se pokládá „suchou“ metodou na terče, do štěrku nebo do trávy

2cm venkovní dlažba byla speciálně vyvinuta proto, aby zákazníkům i řemeslníkům pokládku výrazně ulehčila. Pokládá se suchou metodou (tedy bez použití lepidla) do trávy, štěrku, nebo na plastové podložky – terče. Když položíte dlažbu jedním z těchto způsobů, dlaždice budete moci, na rozdíl od lepené varianty, kdykoliv nadzvednout, vyměnit nebo přemístit. Více o možnostech pokládky si můžete přečíst v článku Dlažba na zahradu o tloušťce 2 cm nabízí krásný design a různé možnosti pokládky.

  • Mezi našimi zákazníky je nejoblíbenější pokládka venkovní dlažby na terče, protože umožňuje pod dlažbou schovat a v případě potřeby opravit a vyměnit jak kabely od elektroinstalace, tak potrubí nebo provést opravu hydroizolace.

 

Pokládka dlažby na terče je prakticky bezkonkurenčním řešením nejen pro venkovní terasy a kolem bazénu, ale také pro terasy v patře a balkony. Podrobnosti se dočtete v článku Proč je 2cm keramická dlažba pro terasy v patře a balkony tím nejlepším řešením?

 
 

Jaké jsou výhody pokládky 2cm dlažby ve srovnání s pokládkou 1cm dlažby?

1cm venkovní dlažba

 

2cm venkovní dlažba

Vždy se musí lepit

   

Pokládá se suchou metodou na terče, do trávy nebo štěrku

Pokládka je náročná na preciznost provedení

   

Pokládka je jednoduchá

Riziko poškození dlažby je při nedodržení správného technologického postupu vysoké

   

Riziko poničení dlažby není téměř žádné

Technicky náročné řešení pro terasy v patře nad obytnými prostory

   

Technicky méně náročné řešení pro terasy v patře nad obytnými prostory 

Oprava je náročná. Pokud je dlažba poškozená mrazem, nezbývá nic jiného, než celou dlažbu vybourat a položit novou 

   

Dlažbu nebude nikdy nutné bourat. V případě potřeby ji stačí rozebrat, opravit pod ní kabely či hydroizolaci a znovu položit na místo 

 

Terče k 2cm venkovní dlažbě mohou mít pevnou výšku nebo být výškově nastavitelné

Dlažbu na terče je možné položit na jakýkoli pevný podklad i bez nanášení vrstvy betonu či lepidla. Podklad může být například betonový, opatřený hydroizolační folií, nebo zhutněný štěrkový. Existuje několik typů terčů – mohou mít pevnou výšku nebo být výškově nastavitelné. Chcete se o terčích dozvědět víc? Přečtěte si článek Použití terčů při pokládce venkovní dlažby je chytrým řešením pro terasu, balkon či zahradu.

 

Dlažbu na terče je možné položit i k bazénu. Bazénové lemy je ale potřeba přilepit

Uvažujete o dlažbě na terče k bazénu? V našem sortimentu máme řadu kolekcí 2cm dlažeb, jejichž součástí jsou i bazénové lemy ve stejném designu jako venkovní dlažba. Tyto lemy je ale potřeba vždy lepit – jak v 1cm, tak 2cm variantě. Více se dočtete v článku Vše o lemech k bazénům. Seznamte se s jejich použitím a vlastnostmi. V našich studiích vám rádi ukážeme katalogy produktů.

 

Jaké jsou ceny venkovních keramických dlažeb? A na kolik vás vyjde pokládka?

Při srovnání cen venkovních keramických dlažeb na terasu obecně platí toto „nepsané“ pravidlo: 1cm keramická dlažba bývá levnější, ale její pokládka může být výrazně dražší. A naopak - 2cm keramická dlažba má obvykle vyšší cenu, ale její pokládka může vyjít levněji. Nejlevnější 2cm venkovní dlažbu v 1. jakosti můžete pořídit již zhruba od 640 Kč/m² včetně DPH. Ale pozor. Ne všichni prodejci uvádějí cenu za metr čtvereční, někteří udávají cenu pouze za jednu dlaždici. Proto si při srovnání cenových nabídek pohlídejte o jakou cenu se jedná.

Chcete vědět víc? Přečtěte si článek Dlažba na terasu: Jaké jsou příklady cen? A na kolik peněz vyjde pokládka? Mimo jiné se na modelovém příkladu terasy o rozloze 2×5 m² dozvíte, kolik orientačně stojí pokládka 1cm i 2 cm dlažby.

Naše společnost je importérem 2cm dlažeb a provozujeme velkoobchod. Ceny 2cm dlažeb se proto mohou z různých důvodů měnit, na požádání vám rádi zašleme aktuální ceny nebo vytvoříme nezávaznou kalkulaci.

 

Design 2cm venkovních keramických dlažeb aneb jak sladit interiér s exteriérem

 
 

Venkovní keramické dlažby mají jako jedny z mála venkovních podlahových krytin spoustu nádherných designů, ze kterých si vybere každý.

  • Svou krásou se dlažby vyrovnají přírodním materiálům. Líbí se vám vzhled dřeva, kamene, kovu, betonu či orientálního koberce? Tyto a mnohé další designy mohou 2cm venkovní keramické dlažby mít. Díky moderním digitálním technologiím je možné dlažbám na terasu vtisknout skutečně osobitý design, který je doslova k nerozeznání od pravých přírodních materiálů.
  • S dlažbami je možné sladit interiér s exteriérem. Pomocí keramických dlažeb můžete vytvořit bydlení jako z rukou špičkového designéra. Jak na to? Do interiéru použijete tradiční 1cm variantu keramické dlažby, která se vždy lepí. A do exteriéru její „venkovní sestru“ o tloušťce 2 cm a vyberete si preferovaný způsob pokládky.
 

Odborník dokáže poradit a navrhnout řešení na míru. Sladit můžete třeba venkovní terasu s obývákem a kuchyní nebo ložnici s balkonem. Pro inspiraci si můžete přečíst článek 5 tipů, jak sladit interiér s exteriérem. Ale pozor. Ne všechny dlažby se vyrábějí jak v interiérové, tak exteriérové 2cm variantě. Nezbytná je konzultace s odborníkem, který má dokonalý přehled o sortimentu a navrhne vám řešení na míru.

ico small menu