Jaké jsou trendy v obkladech a dlažbách pro rok 2019?

09.11.2018

Nejaktuálnější trendy v obkladech a dlažbách tradičně udává věhlasný italský veletrh CERSAIE. Každoročně jej navštěvujeme, abychom vám mohli přinášet aktuální trendy v obkladech a dlažbách. A nechyběli jsme na něm ani letos. Jaké žhavé novinky představili letos na podzim v Bologni pro rok 2019?

Areál, ve kterém akci pořádali, byl složen z šestatřiceti hal. Designéři již několikátou sezonu hledají při navrhování obkladů a dlažeb inspiraci především v přírodě a materiálech, které jsou běžnou součástí našeho každodenního života. Největší novinkou a tahákem roku 2019 jsou obklady a dlažby v designu kovů. Návrháři je sice představili i loni, ne však v takové míře jako letos. „Obklady a dlažby mají kovový povrch v typicky rezavohnědé barvě, ale i v mnohem odvážnějších barevných tónech, například modrozelené nebo šedočerné. Dlaždice zároveň věrně napodobují korozi kovů a jejich patinu,“ říká naše obchodní ředitelka Veronika Prouzová.

moderní obklady a dlažba připomínající kov

Onyxové obklady vypadají jako malby

Hotovou pastvou pro oči jsou obklady ve vzhledu onyxových kamenů. Lesklý povrch obkladů působí plastickým dojmem a každý kus vypadá jako skutečný polodrahokam. „Obklady nabízejí mnoho variací provedení ve světlých i tmavých barevných odstínech a jejich kombinace. Stávají se tak jedinečným kusem umění, který na zdech působí jako malba,“ vysvětluje naše obchodní ředitelka.

velkoformátové obklady imitující onyx

Mramorové obklady mají ještě větší formáty

Stejně jako letos se budou i příští rok těšit oblibě obklady ve vzhledu mramorů. Návrháři opět vytvořili různé designy - od vzhledu, který vychází ze skutečných přírodních mramorů až po velmi moderní a volné interpretace. „Mramorové obklady, které byly v sortimentu keramiček již dříve, budou mít ještě větší formáty. Imitace mramorů totiž v místnostech nejvíc vyniknou ve velkých rozměrech, čímž podtrhnou jejich luxusní vzhled,“ přibližuje Veronika Prouzová.

velkoformátové obklady imitující mramor

Dlažby v designu dřeva v medových barvách

Obklady a dlažby v imitaci dřeva mají na trhu tak pevné místo, že jen tak nevyjdou z módy. Letos ale designéři nepředvedli tolik designů jako v předchozích letech. Frčet budou především keramické „dřevěné“ dlažby v medových odstínech, které jsou velmi oblíbené i mezi českými zákazníky. „Každá nově představená dlaždice vypadá jako pravé dřevo a detailně zachycuje jeho suky a barvy. Oproti loňsku ale budou dlažby ve vzhledu dřeva působit o něco méně rustikálním dojmem a budou elegantnější,“ vysvětluje dále Veronika.

dlažba imitující dřevo

Koupelny ovládnou tyrkysové barvy

Protože se stále najdou i zákazníci, kteří volají po barvách, designéři pro ně vytvořili barevné obklady v akvarelových barvách – v jemné zelené, červené, modré, cihlové či tyrkysové. „Pro ty, kteří mají rádi barvy, ale mají strach, že se jim časem omrzí, budou tyto obklady ideální. Dají se výborně kombinovat například s dlažbami ve vzhledu dřeva,“ upřesňuje Veronika.

lesklé barevné obklady do koupelny

Obklady a dlažby, které mají „vow“ efekt

Ani příští rok nebudou v nabídce jednotlivých keramiček chybět obklady a dlažby, které mají „vow“ efekt a jejich úkolem je zákazníka ohromit. Jsou to obklady a dlažby, které věrně napodobují tapety, koberce nebo dokonce různé graffiti. Některé luxusní obklady a dlažby nacházejí inspiraci na módních molech. Jako například značky Valentino a Versace. Druhá zmíněná značka, která je na poli interiérů ve světě známá honosným stylem se zlatavými odlesky, uvedla na trh také černo-bílou kombinaci obkladů a dlažeb. Vychází tak vstříc požadavkům zákazníků, kteří preferují jednodušší a elegantní styl.

moderní obklady a dlažby na veletrhu