Čistá a hygienická koupelna – antibakteriální spárovací hmota

Také jste si vybrali krásné nové obklady a dlažbu do koupelny či kuchyně a přemýšlíte, jakou spárovací hmotu si vyberete?

Při výběru jde především o barvu dané spárovací hmoty. Snažíme se, aby spára vkusně doplňovala vybraný obklad a dlažbu. Ale v koupelně, která se svou zvýšenou vlhkostí přímo nabízí pro vznik různých bakterií a plísní, musí vybraný tmel splňovat i hygienické parametry nebo také nároky na bezproblémovou údržbu.

V této oblasti Vám doporučujeme hydrofobní spárovací tmel Ultracolor plus s technologií Bio Block a Drop Efekt od firmy MAPEI. A o co vlastně v praxi jde?

Technologie Bio Block je založená na tom, že v mikrostruktuře spárovací hmoty jsou rozptýleny speciální molekuly organického původu, které zabraňují tvorbě mikroorganismů způsobujících plísně. Znamená to, že na spárovací hmotě sice mikroorganismy ulpí, ale nebudou se na ní dále množit a brzy uhynou. Spárovací hmota je tedy odolná proti biologickému znečištění a pomáhá nám udržet koupelnu hygienicky čistou.

Technologie Drop efekt účinně snižuje nasákavost vody. Tento spárovací tmel obsahuje hydrofobní přísady a díky tomu je spára chráněna před pronikáním vody. Voda se do spáry nevsakuje, ale vytvoří tzv. kapkový efekt (drobné kapičky vody, které se spojí a stečou po stěně).

Tento rychle tvrdnoucí a vysychající hydrofobní spárovací tmel má široké oblasti použití. Můžeme ji aplikovat jak v interiéru tak exteriéru (restaurace, letiště, nákupní prostory, koupelny, kuchyně, balkony, terasy, bazény…). Ultracolor plus se nabízí ve 26 odstínech a k dispozici jsou i silikony ve stejné barvě.