Dlažba imitující dřevo

Dlažba se vzhledem dřeva se pro svoje výhody a dobré vlastnosti stává mezi zákazníky velmi oblíbenou. Už není typická pouze pro koupelnu, toaletu nebo předsíň. Pomalu se stěhuje i do dalších místností našich domovů. Řadu inspirativních fotografií naleznete v sekci – Dlažba imitace dřeva.

Může za to jistě i fakt, že výrobci dlažeb jsou stále tvořivější a nabízejí nám dlažby ve stále lepším designu s neobvyklými a donedávna pro dlažbu neznámými povrchy.

Může se tak stát, že narazíme na krásnou dřevěnou podlahu a teprve až na „vlastní kůži“ zjistíme, že se jedná o dlažbu, která se svým povrchem, strukturou a barvou tváří jako dřevo.

Díky vyráběným rozměrům, připomínající dřevěné latě nebo parkety, nám umožňují nepřeberné množství kombinací a různorodých pokládek. Keramika napodobující dřevo se snaží o co nejvěrohodnější vzhled. Povaha materiálu je umocněna tím, že ani jednotlivé kusy v jednom balení si nejsou zcela podobné. Liší se typickým přírodním žilkováním i barevným odstínem, tím docílíte opravdu výjimečného rustikálního vzezření své podlahy. Vždyť přece dřevo je jedinečné a ani v přírodě nenajdete dva stejné kusy..

dlažba imitace dřeva

A proč si tedy vybrat raději dlažbu než klasické dřevo, když je samo o sobě tak krásné a originální? Protože keramika má oproti dřevu několik výhod. Nepochybně je to dobrá údržba, odolnost proti otěru, stálý vzhled a barevnost, nenasákavost, nehořlavost a samozřejmě vynikající vodivost tepla, při dnes tak častém používání podlahového vytápění. Jedním z hlavních faktorů při výběru, bude jistě i cena. Keramika je levnější než dřevo. I proto je dnes dlažba velmi hojně používána.